هوش فرازمینی

اخبار نجوم و حیات فرازمینی

حادثه رازول از نگاهی دیگر
ساعت ۳:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۳۱   کلمات کلیدی: فضایی ها

درود دوستان و بازدیدکنندگان محترم 

در مورد حادثه رازول دو سه تا پست و مطلب قرار دادم اینبار میخوام موشکافانه تر برخورد کنم و صحبت کنم و کمی هم با سند و نقل قول ها 
جریان از چه قرار بود؟
در جولای 1947، رازول شهری بسیار کوچک، بیابانی و بی‌سرو صدا بود که از تعدادی مزرعه و دامداری تشکیل می‌شد. همچنین خانه اسکادران بمب‌افکن‌های 509 نیز محسوب می‌شد که در آن زمان یکی از پیشرفته‌ترین‌ها در نوع خود بود. آنها دو بمب اتمی در ژاپن انداخته بودند و چند بمب دیگر هم در اقیانوس آرام آزمایش کرده بودند.
جنگ تازه تمام شده بود و همه چیز داشت به حالت عادی باز می‌گشت که اتفاق عجیبی افتاد. از آسمان چیزی بزرگ و نقره‌ای رنگ با سرعت و سر و صدای زیاد سقوط کرد. یکی از گله‌داران قطعات و تکه‌های آن شیء را که افتاده بود، پیدا کرد و به پایگاه هوایی گزارش داد. دولت به سرعت وارد عمل شد و برای اولین و آخرین بار در تاریخ ایالات متحده در روزنامه‌ها اعلام کرد که یک بشقاب پرنده را که سقوط کرده، در اختیار دارد.

طبیعتا چنین خبری، سرتیتر تمام خبر‌گزاری‌ها در سراسر کشور شد. رادیو‌ها اعلام کردند: «امروز هشتم جولای دولت اعلام کرد که یک بشقاب پرنده پیدا کرده، این بزرگ‌ترین اتفاق امسال است.»
اما روز بعد، خبرها به کل حالت دیگری به خود گرفتند. توضیح این واقعه هم حالت زمینی‌تری پیدا کرد. در روزنامه‌ها اعلام شد که چیزی که پیدا شده، یک بالون هواشناسی بوده ، نه یک بشقاب پرنده. در نتیجه مردم رازول برگشتند سر کارهای مزرعه و دامداری خود و زندگی به حالت عادی بازگشت.البته این پایان داستان نبود و بعضی‌ها هم قرار نبود آن را فراموش کنند.

سال‌ها گذشت و گذشت. کلماتی مانند یوفولوژی و یوفولوژیست وارد فرهنگ‌های لغت شد. دو نفر باعث شدند داستان رازول دوباره از فراموشکده تاریخ به دنیای ما پا بگذارد. این دونفر کسانی نبودند جز جسی مارسل که یک افسر بازنشسته ارتش بود و استنتون فریدمن، کسی که روزها یک فیزیکدان مهربان است و شب‌ها تبدیل به مشهور‌ترین یوفولوژیست جهان می‌شود.

او با صراحت می‌گوید: «من پس از 30 سال تحقیق متقاعد شده‌ام که دولت ایالات متحده یک بشقاب پرنده ساقط شده و چند جسد بیگانه‌ها را در نیومکزیکو به دست آورده است. این یکی از بزرگ‌ترین داستان‌های این هزاره است.» صبر کنید. این ادعای بسیار بزرگی است! ما به کمی اطلاعات دیگر هم نیاز داریم. بیایید کمی عقب‌تر برگردیم.
در سال 1947، جسی مارسل، افسر اطلاعات و امنیت پایگاه هوایی رازول بود. زمانی که خبر سقوط یک بشقاب پرنده همه جا پیچید، ماموریت مارسل بررسی این داستان بود اما سال‌ها بعد و پیش از مرگش تصمیم گرفت حقیقت داستان را به فریدمن بگوید. با این کار، او تخم توطئه رازول را کاشت.

شهاب سنگ ها و منشا موجودات
ساعت ۸:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٢٩   کلمات کلیدی: فضایی ها

در ساال2011 زیست شناس فضا فردی به نام ریچارد هوور...خبر از یک حادثه بسیار غیر عادی از یک اورگانیزم میکرو فسیل یا همون باکتری باستانی در درون یک شهاب سنگ نادر که بیش از 4 بیلیون سال قدمت دارد !

یعنی به قدمت تولد منظومه شمسی ما!!

تا همین اواخر دانشمندان قبول نداشتند که حیات بتونه

در طول یک سفر فضایی حفظ بشه

امام یافته های این دانشمدن نشون داد این نوع باکتری پس از طی این سفر بسیار طولانی هنوز زنده به زمین رسید

دلیل زنده بودنش اینه که درون این محفظه سنگی حبس شده بوده

و سپری ضخیم از یخ احاطش کرده بوده

و همچنین خاک هم از لایه ای محافظ دیگش بوده که در برابر اشعه ها محافظتش میکرده

حال این نظریه شروع شد که حیاط بر روی زمین از این طریق بوججود امد و خیلی از تک سلولی ها و اورگانیسهای زنده بوسیله این سفر فضایی از ناکجا اباد بوجود امد!!

طرح قشنگیست


علت گرم شدن بیش از اندازه هوا در این روزها
ساعت ۳:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٢٩   کلمات کلیدی: دانستنی های نجوم

سرپرست گروه پژوهشی تغییر اقلیم مرکز ملی اقلیم شناسی از مدل سازی تغییر اقلیم کشور خبر داد و گفت: بر اساس داده‌های به دست آمده از این مطالعات دمای هوای کشور، تا 90 سال آینده میزان بارش کاهش و میزان دما افزایش می‌‌یابد ضمن آنکه سفره‌های آب زیر زمینی نیز از بین می‌روند.

 گرم‌شدن زمین یا گرمایش زمین پدیده‌ای است که منجر به افزایش میانگین دمای سطح زمین و اقیانوس‌ها شده‌است به گونه‌ای که برخی از دانشمندان معتقدند که دهه‌های پایانی قرن بیستم، گرم‌ترین سال‌های ۴۰۰ سال اخیر بوده‌است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که ۱۰ مورد از گرم‌ترین سال‌های جهان تنها از سال ۱۹۹۰ تا سال ۲۰۰۷ به ثبت رسیده‌است که این میزان در ۱۵۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده‌است.

از سال ۱۸۸۰ اندازه‌گیری دمای هوای کره زمین آغاز شده ‌است و تاکنون نیز ادامه دارد. پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۱۴ زمین شاهد رکورد بی‌سابقه "گرم‌شدن" باشد. این محققان همچنین اعلام کردند که گرم‌ شدن کره زمین در سال ۲۱۰۰ باعث خشکسالی شدید، گرمای سوزان و توفان‌های وحشتناک خواهد شد.

یافته‌های محققان ایرانی در این زمینه نیز موید این مطلب است. این محققان معتقدند که با افزایش دما میزان بارش به ویژه برف کاسته می‌شود که این امر منجر به خشکسالی و از بین رفتن سفره‌های آب زیر زمینی می‌شوند


ویجر ۱ : داخل منظومه شمسی است یا خارج ؟
ساعت ٧:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٢۸   کلمات کلیدی: دانستنی های نجوم

فضاپیمای ویجر ۱ ناسا در فاصله ی حدود ۱۸٫۷ میلیارد کیلومتر از زمین – حدود ۱۷ ساعت نوری دورتر از زمین – در حال وارد شدن به فضای بین ستاره ای است؛ یعنی قلمروی وحشی و ناشناخته و مملو از ذرات کیهانی با انرژی بالا که هیچ شی ساخته ی بشر تاکنون در آن سفر نکرده است. به گفته دانشمندان فضاپیمای ویجر ۱ حدود یک سالی است که منظومه شمسی را ترک کرده و وارد فضای بین ستاره ای شده است، اما باز هم شک و تردید فراوانی وجود دارد.


تلسکوپ کپلر باز نشسته شد
ساعت ٧:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٢۸   کلمات کلیدی: دانستنی های نجوم

تابستان 1392/2013

شکارچی سیارات بازنشسته شد

تلسکوپ فضایی کپلر، مأموریت شکار سیارات فرا خورشیدی خود را به علت عدم توانایی مهندسان در تعمیر آن رها کرد و بازنشسته شد. این رصدخانه فضایی دو چرخ از چهار چرخ واکنشی خود را در ماه می از دست داد به این معنا که دیگر نمی تواند هنگام نگاه کردن به ستاره ها بی حرکت بماند. مهندسان ناسا راه حل های امکان پذیر را مورد توجه قرار دادند اما در تعمیر آن ناتوان ماندند.

کپلر تاکنون ۱۳۵ سیاره خارج از منظومه شمسی را شناسایی کرده است اما هنوز هم ۳۵۰۰ نامزد در پایگاه داده های آن وجود داشت که به طور کامل بررسی نشده اند و اکثر آنها سیاره هستند. این رصدخانه ۶۰۰ میلیون دلاری در مارس ۲۰۰۹ به فضا پرتاب شد تا سیارات هم اندازه زمین را که دور ستاره میزبان خود در یک منطقه قابل سکونت می چرخند، شناسایی کند. منطقه اطراف یک ستاره با فرض شرایط اتمسفری مناسب، دمای هوا وجود آب را در یک سطح صخره ای در حالت مایع ممکن می سازد. در اصل کپلر تاکنون تلاش کرده است که چنین سیاراتی را شناسایی کند که دارای بهترین فرصت پشتیبانی از حیات هستند.

این فضاپیما با چهارچرخ واکنشی به فضاپرتاب شد و نخستین نارسایی در سخت افزار آن در ژوئیه ۲۰۱۲ شکل گرفت و نارسایی دوم چرخها سه ماه پیش رخ داد. کپلر برای شناسایی سیارات شبیه زمین درخشندگی ۱۰۰ هزار ستاره را در عرض ۳٫۵ سال بررسی می کرد تا نشانه ای از کاهش درخشندگی بر اثر گذار سیاره ای بیابد. این ماموریت به نام منجم آلمانی یوهانس کپلر نامگذاری شده بود.
نشانه های فرازمینی در مصر
ساعت ٧:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٢۸   کلمات کلیدی: فرازمینی های باستانی

تصویر شماره یک :

 

 

تصویر شماره دو :
 

تصویر شماره سه:

 


اثار فرازمینی ها در ماه
ساعت ۸:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٢٧   کلمات کلیدی: فرازمینی های باستانی

مطلبی در مورد ماه و نشانه های فرازمینی در ان پیدا کردم و این مطلب رو یکی از دوستان خوبم برام ترجمه کرده پیشنهاد میدم تا انتها وقت بزارید بخونید
نظر یادتون نره ..چند دقیقه بیشتر وقتتو نمیگیره
((عکس زیاد داشت یکیشو گذاشتم))

آیا در ماه تمدن های باستانی وجود داشته ؟
Whether there are ancient civilizations in the moon?

ساختمانهایی که به ظاهر ساخته شده اند ...
((تحلیل با شما))
(تصاویر گرفته شده توسط ناسا از سمت دیگر ماه که همیشه در تاریکی مطلق بسر می برد و از روی زمین نمی توان مشاهده کرد چند نکته قابل تامل دارد!)
ماه تنها قمر طبیعی زمین وپنجمین قمر بزرگ منظومه شمسی، چندمیلیارد سال است که به دور زمین می چرخد. هزاران سال است که انسان آن را نظاره نموده و به عنوان نشانی از خداوند به آن احترام گذاشته است. او همواره در این رویا بوده که روزی بتواند به این جهان همسایه سفر کند. ماه با پدیده های نوری منظم و از روی قاعده ای که مرتب تکرار می شود از قبیل هلال و بدر به نیاکان ما یاری نموده تا بتوانند نخستین تقویم های قابل استفاده را به وجود آورند. ماه به خاطر نزدیک بودن به زمین بعد از خورشید درخشانترین جرم آسمانی از دیدگاه زمینیان است که در حالت بدر(ماه کامل) با قدر ۱۲- می درخشد. ماه همچنین اولین جرم آسمانی بود که انسان توانست در مورد فاصله، اندازه، ابعاد و مناظر آن به تحقیق و بررسی میشه


مجسمه دوگو در ژاپن
ساعت ۸:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٢٧   کلمات کلیدی: فرازمینی های باستانی

مجسمه سرباز یا خلبان ژاپنی با ماسک ضد گاز یا ماسک هوا در دو تا سه هزار سال قبل از میلاد مسیح! سمت چپ مجسمه شگفت انگیز ژاپنی از سرامیک متعلق به دو تا سه هزار سال قبل از میلاد مسیح است که در Imojiya Minami-alups Yamanashi ژاپن کشف شده است. سمت راست ماسک ضد گاز و محافظ کلاه سربازران در سال 1940 آیا ممکن است در 2 تا 3 هزار سال قبل از میلاد مسیح بمب شیمیایی و ماسک ضد گاز آن نیز وجود داشته باشد؟و یا آیا ممکن است این تصویر متعلق به یک خلبان ژاپنی در دو تا سه هزار سال قبل از میلاد مسیح باشد؟یا خلبانانی از آینده که توانسته اند در بعد زمان سفر کنند و به دوران باستان وارد شوند؟ یا هزاران سال قبل از ما تمدن بشری داری پیشرفت های عظیمی بوده است و ممکن است یک دفعه طی یک حادثه مثلا یک جنگ اتمی به قهقرا رفته باشد؟؟


عکس بشقاب پرنده های بیگانگان از ایستگاه فضایی
ساعت ٦:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱۱   کلمات کلیدی: اخبار یوفوها و اشیا نورانی

ماموریت sts
شی سفید رنگ ...

 

تصویر معتبر ایستگاه فضایی روسیه
شی نورانی در شهر کلیولند امریکا
تصویر مربوط به سال 2012 و شبکه تلویزیونی هستش
روی عکس کلیک کنید

ایستگاه فضایی ISS
مانیتور رو ببینید:|

سازه های باستانی (قسمت دوم )
ساعت ٦:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱۱   کلمات کلیدی: فرازمینی های باستانی

برای یافته های بیشتر به پیج ما در فیس‌ بوک سر بزنید 

https://www.facebook.com/HwshFrazmynySeti
بررسی نشانه ها و اثار باستانی و کتیبه های تاریخی و رد پای فرازمینی ها از دیرینه تا به امروز 
در ادامه بحث سازه های باستانی و ستارگان به ادرس زیر بروید 
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.632681436742375.1073741876.622708984406287&type=1
پیــــــــــــج ما و فـــــــــرا زمینی ها     WE AND ALIES 

سازه های باستانی و ستارگان (پارت 1)
ساعت ٥:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱۱   کلمات کلیدی: فرازمینی های باستانی

ارتباطات برخی از کهن ترین بناهای تاریخ روی زمین و رابطه انها با ستاره ها !
دره رود بوین ........سی مایلی شمال دوبلین ایرلند
در اینجا سایت باستان شناسی و ویرانه های مربوط به راه رو های نیوگرنج واقع هستش
تاریخش به 3150 سال پیش میلاد میرسه
ساخته شده با بیش از 200 هزار تن سنگ معدنی
داخل این ارامگاه راهرویی هست که ان را به دهلیز مرکزی متصل میکند...در مرکز این دهلیز سه جایگاه و حوض هستش که دیرینیان بقایای اجساد خود را در اینجاها قرار میدادند..............

 


منشا انسان و فرازمینی ها (قسمت دوم )
ساعت ٥:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱۱   کلمات کلیدی: منشا انسان و فرازمینی ها

در دانشگاه شیکاگو -ایلینویز در دسامبر 2004 محقق انستیتوی پزشکی "هوارد هیوز " نتایجی در مورد مغز انسان بدست اورد که در نتیجه رخدادی بسیار خاص بوده است
انها فهمیدند تکامل هوش انسان تنها نتیجه تکامل نبوده بلکه در حدود 50000 سال پیش ژنهای انسانهای اولیه دچار تغیرات عدیده ای در دوره زمانی کوتاهی شده است
این چیزی است که اهالی فن اون رو بیگ بنگ مغز میدونن !!
هیچکس واقعا نمیدونه که انسان چطور با این همه سرعت اونم یهو و عملا یه شبه هوش و ذهنش تکامل پیدا میکنه و ارتقاء میابه !
خیلی از دانشمندان قبول ندارند که طبیعی بوده و حتما عاملی خارجی تاثیر گذار بوده همون طور که در ست قبلی گفتم
در واقع یه دستکاری ژنتیکی و نه چندان قدیمی در اطلاعات و ذهن ما باعث این تغیر تحول شده
این رو منطق با شواهد میگه...........................


منشا انسان و فرازمینی ها(قسمت اول)
ساعت ٥:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱۱   کلمات کلیدی: منشا انسان و فرازمینی ها

همه ما میدونیم بحث موجودیت انسان و تکامل ان ربطی به داستانها و قصه های مذهبی ادم و حوا نیستش
اما سوال اینجاست ایا این انسان نتیجه تکامل از میمون بوده یا تغیر ژنوم فرازمینی ها روی ما بوده ؟ یا روی همون میمونها ؟ همونطور که در متونهای باستای هم ازش صحبت به میان اومده ازش
مطمئنا در داستان تکامل ما فرازمینی ها دخالتی داشتند..... 


۱۰ مورد عجیب سیارات !
ساعت ٢:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱۱   کلمات کلیدی: دانستنی های نجوم

عطارد، زهره، زمین، مریخ، مشتری، زحل، اورانوس و نپتون هشت سیاره منظومه شمسی هستند که هر یک در مدارهای جداگانه ای به دور خورشید می گردند. هر کدام از این سیارات شگفتی های منحصر به فردی دارند که در این مطلب به ۱۰ مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد. شماره ۱۰ – جو وحشتناک…


اطلاعاتی در مورد شاتل فضایی (قسمت دوم )
ساعت ۱:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٩   کلمات کلیدی: دانستنی های نجوم
 راجع به شاتل فضایی چه می دانید؟
 
در بین تمامی وسایلی که به فضا پرتاب شده اند نام یکی از آنها بیشتر از بقیه به گوش ما خورده است، شاتل فضایی (Shuttle). طراحی و ساخت یک هو افضاپیما کار بسیار مشکلی است و با طراحی و ساخت هواپیما از زمین تا آسمان فرق دارد.      سفینه های فضایی شاتل‌فضایی
در بین تمامی وسایلی که به فضا پرتاب شده اند نام یکی از آنها بیشتر از بقیه به گوش ما خورده است، شاتل فضایی (Shuttle). طراحی و ساخت یک هو افضاپیما کار بسیار مشکلی است و با طراحی و ساخت هواپیما از زمین تا آسمان فرق دارد. طراحی هواپیما در یک جو صورت می گیرد و دیگر مهندسان دغدغه رقیق یا غلیظ شدن هوا را ندارند و احتیاجی به محاسبه نیروهای آیرودینامیکی وارد بر هواپیما در ارتفاعات مختلف نیست، در صورتی که در هوا فضاپیماها در بسیاری از نقاط چگالی هوا بسیار کم است و نمی توان از نیروهای بالابرنده (Lift) به خوبی بهره برداری کرد. یکی دیگر از تفاوتهای آنها ، گذر از جو زمین است..........

اطلاعاتی در مورد شاتل های فضایی (قسمت اول )
ساعت ۱٢:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٩   کلمات کلیدی: دانستنی های نجوم
شاتل در لغت به اتوبوسهایی اطلاق می شود که در یک مسیر مشخص رفت و آمد می نمایند. آن ها اتوبوسهایی هستند که برای حمل انسان،محموله های فضایی و بردن ماهواره به فضا،توسط اداره هوانوردی و فضایی ملی ایالات متحده آمریکا(NASA ) در دهه هفتاد میلادی طراحی شده است.
 
شاتل فضایی بعنوان یک موشک قابل استفاده مجدد و فضاپیمای قابل بازیابی مطرح شد زیرا تا آن زمان در تکنولوژی پرتاپ با موشک،قسمت های مختلف از موشک جدا شده و به زمین سقوط نموده و یا اینکه در فضا سرگردان می ماندند برای مثال موشک ساترن ۵ با جرمی حدود ۲۹۰۰ تن و ارتفاع ۱۱۱ متر به فضا پرتاب شد ولی در بازگشت آنچه از این آسمان خراش پرنده باقی مانده بود توده ای ۶ تنی بود که در اقیانوس آرام فرود آمد و راهی موزه شد.......

اهرام و ستارگان (قسمت سوم )
ساعت ۱٢:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٩   کلمات کلیدی: اهرام مصر و رازهایش

این معماران نه تنها برای صور فلکی و ریاضیات احترام ویژه ای قائل بودند بلکه دقت عمل فوق العاده ای نیز داشتند. در دیواره های هرم سوراخ هایی وجود داشته که در زمان هایی خاص با ستارگان خاصی در صور فلکی مشخص در ارتباط بوده، برخی از ستارگان مرتبط عبارتند از : Sirus-Alnitak-Kochab-Thuban


وین هرشل (Wayen Herschel) ، نویسنده ای که در زمینه نجوم و باستان تحقیق می کند به یافته های اسرار آمیز و در عین حال قابل تاملی در سال های اخیر دست یافت. او کشف کرد که زاویه ای که ابوالهل در اثر تلاقی با سه هرم صحرای جیزه به وجود می آورد درحقیقت همان زاویه ای است که درخشان ترین ستارة صور فلکی شیر (اسد) با ردیف ستارگان مجموع در کمربند شکارچی به وجود آورده است....................

 


اهرام مصر و ستارگان (قسمت دوم ):
ساعت ۱٢:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٩   کلمات کلیدی: اهرام مصر و رازهایش

چه کسانی سازندگان اصلی اهرام مصر بودند؟ عجیب و غریب | چه کسانی سازندگان اصلی اهرام مصر بودند؟ مصریان، بیگانگان فضایی یا موجودات غیر اورگانیک؟ کدام یک سازندگان اهرام مصر بودند؟ چه کسانی سازندگان اصلی اهرام مصر بودند؟ قدمت اهرام مصر بنا به گفته مورخین به 4500 سال می رسد اما ممکن است قدمت آنها هزاران سال پیش از این باشد. اما حتی با وجود هلیکوپتر و جرثقیل ساختن آن بسیار تعجب آور است و هزینه نزدیک به 5 بیلیون دلار را در پی دارد. هر ضلع هرم بزرگ جیزه 230 متر و ارتفاع آن 146 متر است. این هرم از 2٫3 میلیون قطعه سنگ هر کدام به وزن 3 تن تشکیل شده و وزن کل هرم 6٫5 میلیون تن است........

 

 


اهرام مصر و ستارگان (قسمت اول)
ساعت ۱٢:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٩   کلمات کلیدی: اهرام مصر و رازهایش

نقشه ستارگان مقدسی که در این متن بدان پرداخته می شود صورت فلکی خوشه پروین و شبه خورشید نزدیک آن است. مجموعه ای از ستارگان که همواره مورد بررسی تمدن های باستانی بوده است.

وین هرشل می گوید پنجاه هرم در مصر سفلی در واقع تکرار ستاره های نخستین در یک سمت راه شیری هستند. او همچنین با نظریه رابرت بایوال درباره اینکه سه هرم بزرگ گیزا در مکان هایی منطبق بر صورت فلکی جبار ساخته شده اند موافق است. البته جزئیات نظریه او با نظر بایوال متفاوت است. اگر روی این موضوع متمرکز شویم که چرا مصریان باستان تنها روی یک سمت از راه شیری کار کرده اند، اولین موضوعی که درمیابیم این است تمامی این ستارگان بجز یکی به خورشید شبیه نیستند. از سوی دیگرتمام مقبره ها بجز یکی آنچنان هرم های برجسته ای نیستند. این مورد ستونی هرمی شکی معبدی در نزدیکی ابوسیر است. تطبیق نقشه این دو شاید نشان دهنده کل نقشه ستارگان مصر باشد. با رجوع به نظریه رابرت بایوال میتوانید جزئیات بیشتری را در این رابطه ببینید.

انطباق ستاره های صورت فلکی جبار با مقبره های حوزه نیل در تصویر بالا مشخص است. در شمال ستاره شعرای یمانی (Sirius) با مقبره ناحیه ابورواش، در مرکز هرم های گیزا با ستاره های جبار (Orion) و در جنوب اهرام مصر سفلی با خوشه پروین (Pleiades).

معبد خورشید را در ابوسیر کل محدوده اهرام را در حوزه رودخانه نیل به دو بخش تقسیم میکند. هر کدام از این دو بخش طراحی رمزی زیرکانه ای دارد. خود معبد قلب نقشه ستارگان اهرام است. نقشه ستارگان و محل مقبره ها طرح یکسانی را از خود نشان میدهند که در بررسی های نقاط متناظر نیز دقت مناسبی دارد.

نقشه بزرگ شده مقابر مصر سفلی و تطابق آن با خوشه پروین. تنها هرم این ناحیه منطبق با شبه خورشید خوشه پروین است.

انطباق مقبره ها با خوشه پروین نیز ما را شبه خورشید نزدیک آن رهنمون میکند. ستاره خدایان مصر یا نیای انسان ها!


فرود فضانوردان بر روی مریخ تا سال 2021
ساعت ۱٢:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٩   کلمات کلیدی: دانستنی های نجوم

این طرح، یک سفر سه نفره را به مریخ با استفاده از یک فضاپیمای دو قسمتی کوچک پیش بینی می کند.

ناسا می گوید سال 2033 زودترین زمانی است که می توان برای سفر انسان به مریخ در نظر گرفت اما دانشمندان کالج امپریال لندن ماموریتی را توصیف می کند که طی آن انسان تا هشت سال دیگر روی مریخ فرود خواهد آمد.

پروفسور تام پایک سرپرست محققان انگلیسی می گوید این سفر می تواند گام مهم بعدی برای بشر در فضا باشد. به گفته وی چنین سفری به مریخ می تواند مشابه ماموریت نیل آرمسترانگ و باز آلدرین به ماه، البته این بار در قرن بیست و یکم و به مریخ باشد.

وی اظهار داشت: اکنون ماموریت مفهومی را طراحی کرده ایم که از روبات و انسان برای رفتن به مریخ و بازگشت به خانه استفاده می کند. این روبات ها به دشت های شمالی مریخ اعزام می شوند و با یک موشک بدون سوخت به زمین باز می گردند.

این دانشمند معتقد است، ارسال مخازن خالی میزان زیادی از جرم را در زمان پرتاب حفظ می کند. در عوض این روبات ها می توانند یخ مریخ را حفاری کنند. وقتی یخ ذوب شود می توانیم از برق خورشیدی برای تولید هیدروژن و اکسیژن برای پر کردن مخازن سوخت استفاده کنیم. ترکیب هیدروژن با اتمسفر می تواند متان قدرتمند بسازد.

به گفته پایک سپس سه خدمه به این ماموریت اعزام می شوند و 9 ماه طول می کشد تا از زمین به مریخ برسند. بدون جاذبه، عضلات ضعیف و استخوانها شکننده می شوند از این رو فضانوردان به گرانش مصنوعی نیاز دارند.

به گفته وی تقسیم فضاپیما به دو بخش که توسط یک افسار به هم متصل می شوند و چرخیدن این دو بخش به دور یکدیگر، مشکل گرانش را حل می کند. با سرعت چرخش مناسب، فضانوردان تصور می کنند که گرانش را حس می کنند.

فرود بر روی مریخ فقط چند دقیقه طول می کشد و مودول فرود با سرعت بسیار بالای 22530.8 کیلومتر بر سرعت به مریخ نزدیک می شود.

به گفته پایک اتمسفر مریخ سرعت فرود را به 1126.5 کیلومتر بر ساعت کاهش می دهد سپس چترها و موشک سرعت مودول را بیشتر کاهش داده و فضاپیما در گرم ترین نقطه بر روی مریخ در نزدیکی استوا فرود خواهد آمد.

این پژوهشگر اظهار داشت برای بازگشت، خدمه باید یک سفر هزار و 600 کیلومتری را از استوا به شمال مریخ انجام دهند تا به موشک بازگشت برسند.


پرونده های سری FBI در مورد فرازمینی ها
ساعت ۱٢:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٩   کلمات کلیدی: اخبار یوفوها و اشیا نورانی

در اداره پلیس فدرال آمریکا (اف بی‌ای) از بشقاب پرنده‌ها، ۱۱ گروه وجود دارد که در مجموع ۱۶۰۰ پرونده در این یازده گروه موجود می‌باشد.
پرونده‌های پروژهٔ «مجستیک ۱۲» مربوط به تحقیق اف بی‌آی پیرامون موجودات فضایی و بشقاب پرنده‌ها است. اداره پلیس فدرال آمریکا دست به افشا زد که باعث شد میان مردم امریکا ترس و وحشت ایجاد شود. دولت آمریکا اسناد اف بی‌آی را جعلی دانست و ادعا کرد مسئولین اف بی‌آی افشای غیر مجاز انجام داده‌اند و جامعه را بی‌دلیل به وحشت انداخته‌اند؛ و به اداره اف بی‌آی فشار آورند، تا اینکه پروژهٔ گستردهٔ تحقیقات اداره پلیس فدرال آمریکا متوقف شد و همه اطلاعات بصورت طبقه بندی شده در اختیار آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا (به انگلیسی: National Security Agency)، مشهور به NSA، قرار گرفت.

یک پروندهٔ کوچک مربوط به پروژهٔ «کتاب آبی» در نیروی هوایی و با نظارت «وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا» برای تحقیق و تفحص درباره «اشیاء پرنده نا‌شناس» وجود دارد. وزیر نیروی هوایی ایالات متحده (یک یگان مستقل از ارتش آمریکا)، «پروژهٔ کتاب آبی» را در سال ۱۹۶۹ متوقف کرد.

سوابق مربوط به تحقیق و پژوهش درباره حوادث مشکوک و غیر طبیعی قطع عضو حیوانات در ایالات مختلف در طول اواخر دهه ۱۹۷۰ است.