محققان دانشگاه ایست انگلیا گام مهمی را برای کشف امکان وجود حیات در سیارات دیگر برداشته‌اند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این مطالعه نقش حیاتی اقیانوس‌ها در آب و هوای سیارات زمین‌مانند را نشان می‌دهد؛ این در حالی است که تاکنون محاسبات رایانه‌ای در مورد آب و هوای زیست‌پذیر روی سیارات زمین‌مانند، بر جو آن‌ها متمرکز شده بودند. بر اساس یافته‌های جدید، وجود اقیانوس‌ها برای ثبات و زیست‌پذیری بهینه، حیاتی است. ...به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۳۱ | ۱:٤٦ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

چهل و پنج سال پیش در ۲۱ جولای سال ۱۹۶۹ ˈنیل آرمسترانگˈ فضانورد آمریکایی به عنوان نخستین انسان پا بر کره ماه گذاشت و این سفر را که بسیاری آن را غیرممکن می دانستند، ممکن کرد.
-نیل آرمسترانگ نخستین انسانی است که طی ماموریت آپولو ۱۱ برای اولین بار بر روی کره ماه گام نهاد.  وی در این سفر ۲ همکار دیگر به نام های باز آلدرین و مایکل کولینز به همراه داشت. نیل آرمسترانگ و باز آلدرین در ساعت ۲۰ و ۱۸ دقیقه جهانی روز ۲۰ ژوئیه سال ۱۹۶۹ بر کره ماه فرود آمدند و حدود ۶ ساعت بعد، آرمسترانگ در ساعت ۲و ۵۶ دقیقه جهانی روز ۲۱ ژوئیه بر کره ماه گام نهاد. آرمسترانگ در لحظه قدم گذاشتن بر روی کره ماه این جمله معروف را به زبان آورد: “این گامی کوچک برای یک انسان و جهشی بزرگ برای بشریت است.” - به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۳۱ | ۱:٤۳ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

 فضاپیمای روزتا از آژانس فضایی اروپا، در حال نزدیک تر شدن به دنباله دار هدف خود قرار دارد. این فضاپیما قصد دارد یک کاوشگر را روی سطح این دنباله دار فرود بیاورد و اجزای آن را مورد کاوش قرار دهد.به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۳٠ | ٤:٥٦ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

منشاء سیاره عطارد یک سوال دشوار در علوم سیاره ای بوده است، چرا که ترکیب آن تفاوت زیادی با سیارات دیگر و ماه ِ زمین دارد. با استفاده از تصاویر فضاپیمای مسنجر و شبیه سازی های جدید دانشمندان معتقدند جرمی عظیم و غیر منتظره که سرشار از آهن بوده با برخوردی باعث شکل‌گیری سیاره شده است.
- به گزارش بیگ بنگ، براساس مطالعات جدید محققان دانشگاه ایالتی آریزونا، سیاره عطارد بر اثر برخوردی بسیار بزرگ در میلیاردها سال پیش بدین شکل درآمده است. عطارد سیاره کوچکی است که دو برابر هر سیاره زمینی دیگری عنصر آهن دارد به عقیده دانشمندان، این سیاره ممکن است نیمی از جبه‌اش را با  برخورد یک جرم کیهانی بسیار بزرگ مانند پروتوناهید یا پروتوزمین از دست داده و همین امر موجب تغییر شکل آن شده است. این برخورد می‌توانسته به طور بالقوه‌ای جبه عطارد اولیه را بدون اعمال شوک شدید کنده باشند و بدنه عمدتا آهنی آن را بر جای گذاشته باشند.

این سیاره دارای هسته‌ای است که ۶۵ درصد جرم آن را تشکیل داده است؛ این در حالی است که هسته زمین ۳۲ درصد از جرم آن را تشکیل می‌دهد. در واقع ۶۰ درصد از هسته سیاره عطارد حاصل ترکیب و برخورد شهاب‌سنگ‌ها یا سیارک‌های غول‌پیکری است که میلیاردها سال پیش اتفاق افتاده است. محققان معتقدند پتاسیم، گوگرد و سایر عناصر شیمیایی موجود در خاک عطارد و دیگر اجرامی که از لحاظ دارابودن فلزات به صورت نامعمولی غنی هستند نتیجه تغییر شکل و تحول این اجرام از تصادم‌های آغازین منظومه شمسی میباشد که به آنها شکل داده است. - 
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۳٠ | ۳:٠٧ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

محققان آمریکایی با استفاده از بزرگترین لیزر جهان، برای نخستین‌بار موفق به بازسازی شرایط سیارات غول‌پیکر در محیط آزمایشگاه شدند.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محققان دانشگاه‌های پرینستون و کالیفرنیا در برکلی از بزرگترین لیزر جهان در تاسیسات ملی احتراق (NIF)‌ آزمایشگاه ملی لاورنس لیورمول برای بازسازی شرایط سیاراتی مانند مشتری و زحل استفاده کردند.

از مجموع 192 لیزر موجود در تاسیسات ملی احتراق، از 176 لیزر برای بازسازی موج فشاری 50 میلیون برابر فشار جوی زمین برای یک دوره کوتاه مدت در کمتر از 10 میلیاردم ثانیه استفاده شد.

این فشار قابل مقایسه با فشار سیارات غول‌پیکری مانند مشتری، زحل و سیارات بیگانه خارج از منظومه شمسی است.

به گفته «ریپ کولینز» از فیزیکدانان آزمایشگاه ملی لاورنس لیورمول، توانایی بررسی ماده در فشارهای مقیاس اتمی، محدودیت‌هایی در نظریه‌های ماده چگال و مدل تکامل سیارات فراهم می‌کند.

نتایج این مطالعه در مجله Nature منتشر شده است. 
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۳٠ | ۳:٠٢ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

جهان می تواند یک هولوگرام بسیار بزرگ باشد و هر آنچه که می بینید، شامل این مقاله و ابزاری که با استفاده از آن این مقاله را می خوانید، می تواند یک تصویر ساختگی از واقعیت باشد. به ساده ترین شکل می توان گفت که واقعیتِ ما – یعنی بخشی از جهان که می توانیم مشاهده کنیم – می تواند فقط یک ترسیمِ سه بعدی از واقعیت باشد.

در یک سیاه‌چاله، نظریه گرانش اینشتین ظاهراً با فیزیک کوانتمی تضاد پیدا می‌کند. اماّ اگر جهان یک تصویر هولوگرافیکی باشد، این تضاد قابل حل است.

در ابتدا، یک درسِ مختصرِ فیزیک را مرور می کنیم. جهانی که در آن زندگی می کنیم دارای سه بعدِ فضایی است: طول، عرض و عمق. یک هولوگرام در واقع یک تصویرِ سه بعدی از یک شی است که بصورت لیرزی در یک فضای دو بعدی نقش بسته است؛ این فضای دو بعدی دارای طول و عرض است اما فاقد عمق می باشد – به عبارت دیگر، یک سطحِ صاف مانند کاغذ است. به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: جهان های موازی


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢٩ | ٢:۳۸ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

اگر دانشمندان در آینده قادر باشند با استفاده از کرمچاله ها سفر کنند، تنها برای سفرهای بین ستاره ایی در جهان و یا فقط به عنوان ماشین زمان استفاده نخواهند کرد، بلکه با استفاده از کرمچاله ها می توانند دو جهان حبابی را به هم متصل کنند،ایده ای که چند دانشمند از جمله استیون هاوکینگ ارائه شده است و آن ایده ی جهان های نوزاد است.به ادامه مطلب بروید


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: جهان های موازی


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢۸ | ۱٠:٠٢ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

سیاره مشتری از دیرباز تا کنون نقش مهمی را در حیات کره‌ی زمین ایفا کرده که عملا این نقش نوعی تکمیل کننده سایر عوامل محیطی است.

محققان ناسا با بررسی این نقش می‌گویند: طبق گزارشات به‌رغم فاصله ۷۷۸ میلیون کیلومتری از خورشید، نیروی جاذبه ابرغول گازی به حدی بوده که روی سیارک‌ها، ستارگان دنباله‌دار و تحولات جوی در زمین تأثیر زیادی داشته است.به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢۸ | ۱٠:٠۱ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

مطالعات جدید که با استفاده از خوانش طیف نگار تلسکوپ فضایی هابل صورت گرفته، نشان می‌دهد که حدود ۸۰ درصد از نور فرابنفش ستارگان در فضا گم می‌شود.

به گزارش ایسنا، صدها هزار ستاره در هسته کهکشان راه شیری قرار دارند که نور زیادی تولید می‌کنند، اما مطالعه صورت گرفته توسط محققان موسسه کارنگی نشان می‌دهد، بخش زیادی از این نور در کائنات گم می‌شود. محققان در این مطالعه از ابزار ۷۰ میلیون دلاری طیف‌نگار کیهانی (COS) بر روی تلسکوپ فضایی هابل استفاده کردند. 

اتم‌های هیدروژن در برخورد با نورهای فرابنفش پر انرژی، از اتم‌های خنثی الکتریکی به یون‌های باردار تغییر پیدا می‌کنند؛ میزان یون‌های هیدروژن بسیار زیاد است که می‌تواند میزان نورهای فرابنفش در فضا را مشخص کند و این تفاوت حدود ۴۰۰ درصد است.

نوع نوری که از انرژی کافی برای تبدیل هیدروژن خنثی به یون‌های هیدروژن برخوردار باشد، فوتون‌های یونیزه شده نامیده می‌شود که از دو منبع نوری اختروش ها و ستارگان جوان نشأت می‌گیرد. فوتون‌های یونیزه شده متعلق به ستارگان جوان، اغلب توسط گاز موجود در کهکشان میزبان جذب می‌شوند و تعداد کوازارهای شناخته شده نیز بسیار کمتر از میزانی هستند که قادر به تولید این میزان نور باشند.

در شرایطی که ۸۰ درصد فوتون‌های یونیزه در فضا گم می‌شوند، احتمالا یک منبع جدید مسئول این فوتون‌های گم شده است. نتایج این مطالعه در مجله Astrophysical Journal Letters منتشر شده است.
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢٧ | ٦:۳٥ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

کهکشان های رادیویی و بستگانشان، کوازارها و بلازارها نوعی کهکشان فعال هستند که در طول موج های رادیویی، بسیار درخشان هستند، حداکثر درخشندگی آن ها 1039 وات بین 10MHz تا 100GHz می باشد. گسیل امواج رادیویی به خاطر فرآیند سنکروترون است.ساختار مشاهده شده در گسیل امواج رادیویی به وسیله ی بر هم کنش بین فواره های گازی دو گانه و محیط بیرونی تعیین می‌شود که توسط تابش های نسبیتی اصلاح شده است.به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢٧ | ٦:۳٢ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

آیا تاکنون به این موضوع اندیشیده اید که منشا حیات در زمین از کجاست؟ اگر بر طبق نظریات بسیاری از دانشمندان مشهور جهان، حیات از نقطه ای دیگری از فضا به زمین آمده باشد، بنابراین زمین های دیگری نیز هست و شاید در همین لحضه موجودات و یا انسان های دیگری در نقطه ای دیگری از فضا در حال زندگی می باشند.

اما اگر این موضوع درست باشد، چگونه زندگی و حیات به زمین آمده است؟ برای این سوال پاسخ های گوناگونی ارائه شده اما در این میان سیانید مهمترین کاندیدا و گزینه انتخاب شده می باشد. سیانید چیست و چگونه به زمین آمده است؟ به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢٧ | ٦:٢۸ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

رییس جمهور «تامس جفرسن»، «کریستوفر کلومبوس»، «صلیبیون قرون وسطی»... اینها چه چیز مشترکی داشته‌اند؟ همگی آنها برخورد با غریبه‌ها را تجربه و یا باور داشته‌اند.
- واقعیت این است که توصیفات بسیاری وجود دارد در باره ابری عجیب در آسمان، که به رنگ سرخی میدرخشد.
- «کلومبوس» در اولین سفر دریایی خود، نوشته است که: یک جسم فروزان از آب بیرون آمد و به فضا رفت.
آیا موجودات غریبه مسئول سیلهای «انجیل»، آفات قرون وسطی، و حتی حمله‌های اتمی باستانی بوده‌اند؟
- سرکشیها همواره از زمان ماقبل تاریخ تا به امروز در جریان بوده‌اند.

بخشی از کتاب کهن هندوی «ماهاباراتا» به نام «باگاواد گیتا»، در زمانی بین قرون پنجم تا دوم پیش از میلاد نوشته شده است این کتاب، حاوی صد هزار شعر حکایت گونه در باره امپراطور باستانی «آو راما» است که 12000 سال پیش، و یا بیش از 5000 سال پیش از ماقبل تاریخ، در بین‌النهرین میزیست

اگر شما اسطوره‌های باستانی هند را بخوانید، به نظر شبیه به قصه‌های مدرن علمی تخیلی میرسند. با هزاران سال قدمت، نه تنها اشاره به ارابه‌های پرنده و خدایانی دارد که دارای توان تکنولوژی باور نکردنی هستند، بلکه به سلاحهایی باور نکردنی که در این جنگهای اسطوره‌ای از آنها استفاده میکرده‌اند هم، اشاره دارند (

آنها سلاحی به نام «سلاح براهما» داشته‌اند مردم زیادی سوخته و آتش گرفته‌اند و ذوب شده‌اند، با همین «سلاح براهما»

به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: فرازمینی ها و حوادث بزرگ


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢٧ | ۱٢:۳۸ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

{برگرفته شده از مستند ما و فرازمینی ها }


اینجا در شهر کهن «تیهوتیو کان» در مکزیکو شواهد میگویند که فرهنگهای کهن دانش بسیار دقیقی در حدی باور نکردنی در باره کرات همسایه زمین داشته‌اند. برخی از محققین حتی این شماره‌ها و جهت قرار گرفتن این اهرام را، بازتابی  کامل از مدل منظومه خورشیدی‌مان تفسیر کرده‌اند


در درازای خیابان مرگ (اونیدا دلوس متروس) این اهرام، در ردیفهایی دقیق و فاصله  مداری سیارات منظومه خورشیدی‌مان قرار گرفته‌اند احتمالا واقعیت شگفت‌انگیز این است که هرم بزرگ خورشید  که در مرکز سایر بناها واقع شده است بازتاب این حقیقت است که خورشید در مرکز منظومه ماست، و کرات به دور آن در گردشند


این یک حقیقت شناخته شده در آن زمان بوده است که خورشید در مرکز منظومه خورشیدی قرار دارد، در حالیکه «علم غرب» آنرا تا مدتها پس از این هنوز کشف نکرده بود.

اما چگونه طراحان «تیهوتیوکان» از زمانهای دور میدانسته‌اند که کرات منظومه ما به دور خورشید در گردشند؟ آیا این برای ما قرنهای بسیار زیادی از پژوهشهای دانشمندان و تحقیقات محققان زمان نبرد؟
به ادامه مطلب بروید
 

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: اسرار اهرام و فرازمینی ها


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢٥ | ۱:٢۳ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

 

{برگرفته شده از مستند ما و فرازمینی ها }


وقتی باستانشناسان این وسیله را در سال 1950 مورد آزمایش قرار دادند اعلام کردند که آنها هرگز فکرش را هم نمیکردند که یونانیهای باستان به چنین دستگاه پیچیده‌ای دسترسی داشته باشند. در واقع آنها گفتند: این درست مثل یافتن یک هواپیمای جت در درون قبر شاه «تات» ( توت عنخ آمون) است.

حتی قدیمی‌تر از مکانیزم «اَنتی کیتِرا» این حکاکیهای روی دیوار است، در معبد «دِندرا» در مجموعه معابد مصر. برای بعضی‌ها طراحیهای عجیب آن شبیه طراحیهای موضوعاتیست که امروز مورد استفاده است (
به ادامه مطبی بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: اسرار اهرام و فرازمینی ها


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢٥ | ۱:۱٦ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()


{برگرفته شده از مستند ما و فرازمینی ها }

 

بسیاری از اشیا در تیواناکو وجود دارد که میتوانید در تمدنهای پیشتر از آن ببینید. در زمانی بسیار پیشتر و در قرون قبل از میلاد در پرو شما میتوانید اشکال مشابهی را ببینید، پیکرنگاری تصویری مشابه و شما کاملا قادر به دیدن تبار و پیشینه آن باشید

اما وقتی گردشگران به خرابه‌های «تیواناکو» نزدیک میشوند، احتمالاً مرموزترین سازه کهن، در بین سایر سازه‌ها، تنها چند صد قدم دورتر بر بستر خود آرمیده است. در حالیکه در کمترین محل توجه بازدیدکنندگان واقع شده است. «پوما پونکو»، زمینی از خرابه‌های سنگی که تصور تئوری «غریبه‌های باستانی» را تحریک و به هیحان می‌آورد.


از نظر من فوق‌العاده‌ترین بخش شواهدی که در دست ماست در کل پازل فضانوردان باستانی، همین «پوما پونکو» است در ارتفاعات بولیویا،  در حالیکه اهرام جیزه، کاری بسیار بینظیر است، اما در مقایسه با «پوما پونکو»، تنها یک بازیچه است. منطق در «پوما پونکو» وجود ندارد، چرا که ما بناهای وزین سنگی را در پیش رو داریم، که در سراسر منطقه آرمیده‌اند، که انگار با نوعی فشار قوی از هم پاشیده‌اند

 به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: اسرار اهرام و فرازمینی ها


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢٥ | ۱:۱۱ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

ایا بشر در دوران باستان از نوعی تکنولوژی استفاده میکرده ؟ چگونه از علوم ریاضی و معماری برای خلق چنین سازه های غول پیکر با این ظرافت برخوردار بودند ؟ با چه ماشین الات یا وسایلی ؟ انها همواره تمدن و پیشرفتشان را مدیون خدایان بودند ..این خدایان چه کسانی بودند ؟ ایا غریبه هایی از کرات دیگر ؟

{برگرفته شده از مستند ما و فرازمینی ها }

اریک فون دانیکن :


من بیش از 40 سال اطلاعات جمع‌آوری کرده‌ام. دو نوع مدرک دال بر ادعای من وجود دارد. یکی از آنها ادبیات است که میتوانسته باستانشناسانه و یا اسطوره‌شناسانه بوده باشد. مدرک دیگر، موضوعات عملی هستند. مثلا اهرام، متصف به خدایان هستند. خدایانی که یک بار از آسمان به زمین ما نازل شده‌اند.

به ادامه مطلب بروید 
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: اسرار اهرام و فرازمینی ها


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢٥ | ۱٢:٥٦ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

مریخ نورد ناسا به نام «کنجکاوی» اولین شهاب سنگ خود را به عرض 2 متر در این سیاره سرخ کشف کرد. 
کشف شهاب سنگ بزرگ در مریخ 
به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی اسپیس، دانشمندان این شهاب سنگ را که به تازگی در مریخ کشف شده است «لبنان» (Lebanon) نام نهادند. 

عرض این شهاب سنگ که از آهن ساخته شده است حدود 7 فوت (2 متر) است. 

تصاویری که مریخ نورد کنجکاوی از این شهاب سنگ گرفته است نشان می دهد که این شهاب سنگ یک همراه کوچکتر نیز دارد که دانشمندان آن را «لبنان بی» (Lebanon B) نام نهادند. 

«گی وبستر» سخنگوی ناسا از آزمایشگاه پیشرانش جت این سازمان در کالیفرنیا با اشاره به عرض 7 فوتی (2 متری) این شهاب سنگ، آن را شهاب سنگی عظیم توصیف کرد. 

مریخ نورد کنجکاوی این سنگ فضایی را در روز 25 مه ( 4 خرداد) کشف کرد اما ناسا تصاویر شهاب سنگ لبنان و همراه آن (لبنان بی) را در روز سه شنبه (24 تیر) منتشر کرد.
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢٥ | ۱٠:٤۸ ‎ق.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

محققان ناسا معتقدند، با بهره‌برداری از تلسکوپ‌های فضایی جدید و پیشرفته، می‌توان به کشف حیات فرازمینی تا 20 سال آینده امیدوار بود.

، در میزگردی که توسط ناسا در واشنگتن برگزار شد، نقشه‌راه این سازمان برای جستجوی حیات فرزمینی مورد بررسی قرار گرفت؛ این نقشه شامل استفاده از تلسکوپ‌های فضایی موجود و ساخت و بهره‌برداری از چند تلسکوپ جدید است.

به گفته «سارا سیگر» استاد فیزیک و علوم سیارات در موسسه فناوری ماساچوست (MIT)، تلسکوپ‌های پرقدرت فضایی به بررسی و کشف ویژگی‌های سیارات فراخورشیدی در مدار ستارگان موجود در کهکشان راه شیری کمک می‌کنند.

نقشه‌راه ناسا برای کشف حیات فرازمینی شامل پرتاب ماهواره TESS‌ در سال 2017، تلسکوپ‌ فضایی جیمز وب در سال 2018 و احتمالا پرتاب تلسکوپ بررسی مادون قرمز میدان گسترده (WFIRST_AFTA)‌ در اوایل دهه آینده است.

از زمان پرتاب تلسکوپ فضایی کپلر در سال 2009 تاکنون بیش از 5000 سیاره فراخورشیدی بالقوه شناسایی شده‌اند که وجود 1700 سیاره تاکنون تأیید شده است.

کپلر همچنین موفق به کشف نخستین سیاره شبه‌زمین در منطقه قابل سکونت ستاره میزبان با احتمال وجود آب به شکل مایع شد.

به گفته محققان، از مجموع میلیون‌ها سیاره فراخورشیدی در کهشکان راه شیری، احتمال کشف حیات فرازمینی دور از انتظار نیست و احتمالا تا 20 سال آینده موفق به کشف نشانه‌ای از حیات خواهیم شد، اما حیات فرازمینی می‌تواند در جایی خارج از منظومه شمسی وجود داشته باشد.
http://www.theregister.co.uk/2014/07/15/nasa_aliens_are_out_there_we_will_find_a_new_earth_within_20_years/


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢٥ | ۱٠:٤٤ ‎ق.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

محققان ناسا با استفاده از تصاویر با کیفیت به دست آمده از فضاپیمای ناسا موفق به کشف منابع سطحی دی اکسید کربن یا یخ خشک در مریخ شدند. 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان، نخستین یافته‌ها در مورد وجود مجراهای یخ خشک مریخ مربوط به سال 2000 میلادی بود که باعث شگفتی دانشمندان شد، زیرا آنها معتقد بودند وجود مجراها در سطح مریخ حاصل عمل فرسایش ناشی از آب است که در نهایت با بخار شدن آب مایع امکان وجود آب در حالت جامد را در مریخ امکان پذیر می‌کند. هرچند که برای بقای حیات وجود آب مایع حیاتی است. 

دکتر کولین داندس، محقق و اخترشناس مرکز فضایی فلگ استاف عنوان کرد: در طی پنج سال گذشته همواره بر این باور بودم که رودهای خشکیده سطح مریخ حاکی از وجود آب در سطح مریخ است، اما پس از بررسی‌ها و دقت بیشتر در تغییرات ایجاد شده در رودخانه‌های خشکیده سطح مریخ این نتیجه حاصل شد که این تغییرات در زمستان اتفاق می‌افتد. 

محققان پس از بررسی بیشتر تصاویر ارسالی از مریخ به این نتیجه رسیدند که مجراهای سطح مریخ ناشی از فعالیت دی اکسید کربن جامد یا یخ خشک است، زیرا این اتفاق در زمستان مریخ که دمای هوا بسیار پایین بوده و باعث جامد شدن دی اکسیدکربن می‌شود، رخ می‌دهد. 

این تحقیقات در مجله علمی journal Icarus منتشر شده است.
http://buff.ly/1m1mGr8
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢٤ | ٦:۳٤ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

انگلیس از برنامه ساخت نخستین پایگاه فضایی تجاری خارج از آمریکا خبر داد که می‌تواند برای سفر توریست‌های فضایی به فضا مورد استفاده قرار بگیرد. 

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان (ایسنا)، برای احداث پایگاه فضایی هشت مرکز در انگلیس، ولز و اسکاتلند در نظر گرفته شده‌اند که شامل سایت Newquary در جنوب انگلیس، سایت Llanbeder در شمال ولز و شش سایت در اسکاتلند است. 

احداث پایگاه فضایی به یک منطقه امن و نسبتا دور از مناطق مسکونی نیاز دارد و مطالعات صورت گرفته نشان می‌دهد که شانس احداث پایگاه در سایت‌های مدنظر در اسکاتلند بیش از سایر نقاط است. 

این پایگاه فضایی عظیم بعنوان مرکزی برای انجام پرتاب‌های مختلف آژانس فضایی اروپا (ESA)‌، همچنین برای انجام سفرهای فضایی تجاری شرکت‌های خصوصی مانند ویرجین‌گلاکتیک (Virgin Galactic) و XCOR مورد استفاده قرار گیرد. 

توریست‌های فضایی می‌توانند تا چهار سال آینده (2018 میلادی) از پایگاه فضایی انگلیس برای سفر به فضا استفاده کنند؛ تکمیل و راه‌اندازی این پروژه ارز آوری فراوانی برای انگلیس به همراه دارد. 

نتایج مطالعه صورت گرفته توسط کارشناسان اقتصادی انگلیس نشان می‌دهد، بیش از 34 هزار نفر در مشاغل مرتبط با صنایع فضایی مشغول بکار بوده و این صنعت بیش از 11 میلیارد پوند به اقتصاد این کشور کمک کرده است.
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢٤ | ٦:۳۱ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

{برگرفته شده از مستند ما و فرازمینی ها ... }

پیش از این در مورد دروازه خدایان صحبت کردیم ...


مارکاواسی» یک منطقه بسیار زیبا در «پرو» است. گفته شده که
 «مارکاواسی» واجد یک انرژی بسیار عجیب است. مردم به آنجا میروند و تجربه‌ای از مسیرهای انرژی عجیبی کسب میکنند.


مردم محلی میگویند که اینجا مکان جادوگرها و خدایان و نابغه‌های گذشته است و با آن رفتاری احترام‌آمیز دارند). وقتی مردم به آنجا میروند، از نوع مخصوصی از فرنکانس و انرژی خبر میدهند. در حقیقت، نوعی نشاط و لذت

اغلب زمین‌شناسان فرم بسیاری از سنگهای فلات را طبیعی ذکر میکنند که مولود میلیونها سال فرسایش و سایر تحولات دیگر بوده است. ولی آیا چیز بیشتری هم در اینجا هست، که ابتدا به ساکن به نظر بیاید؟ برخی «مارکاواسی» را میدانی از مجموعه مجسمه‌هایی عظیم میدانند به همراه کنده‌کاریهای آن که توسط تمدنهای باستان، برجا مانده است

 به ادامه مطلب بروید 
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: فرازمینی های باستانی


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢۳ | ٥:۳٥ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()
برگرفته شده از مستند 
همین چندی پیش بود که دانشمندان تایید کردن که در اثر یک واقعه بزرگ جغرافیایی جزیره بسیار بزرگی که تقریبا میشه گفت یک قاره در حدود 8.5 تا 10 هزار سال پیش بین قاره امریکا و اروپا ناپدید شده ..شواهدشم در اعماق اب پیدا کردند 
بسیاری نیز ان را به طوفان نوح ربط دادن که البته درست هم هست با توجه به شواهد تاریخی به جا مانده...
افلاطون در کتابش از نابود شدن شهر پیشرفته ای در 360 سال پیش از میلاد صحبت میکنه
شهری با دوایر متحدالمرکز که در 9000 سال پیش در اوج رونق بوده
آتلانتیس نیروی دریایی عظیمی داشته ، این نیرو در پی حمله به آتن شکست میخوره و این باعث میشه آتلانتیس در یک شبانه روز در آتش و دود فراوان نابود بشه ( عده ای معتقدن غرق شده و عده ای معتقدن آتلانتیس یک سفینه ی مادر بوده و در شرف نابودی به آسمان رفته )
آتلانتیس از ابتدا با فرازمینی ها در ارتباط بوده و توسط پوزایدون (خدای آبها ) "انکی" کشف شد
پوزایدون یک زن زیبای زمینی رو بار دار میکنه و برای مراقبت از نسل جدیدش ( نیمه آنوناکی ها ) شهر آتلانتیس رو پیدا میکنه
طبق گفته ی افلاطون این شهر روبروی ستون هرکول قرار داشت یعنی پشت تنگه ی جبل الطارق یه جایی بین مراکش و اسپانیا
البته به عقیده ی بعضی دانشمندا خرابه های زیر آب در مجمع الجزایر باهاماس در جنوب شرقی فلوریدا (بسیار نزدیک به مثلث برمودا ) میتونه باقیمانده های آتلانتیس باشه...به ادامه مطلب بروید
 

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: فرازمینی های باستانی


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢۳ | ٤:٥۸ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط فضاپیمای وویجر 1 ناسا به دانشمندان در تایید این موضوع کمک کرده که این سامانه وارد فضای بین ستاره‌ای شده است.

 وویجر 1 سال گذشته زمانی که این فضاپیما ظاهرا هلیوسفر را در اوت سال 2012 ترک کرد، در صدر اخبار جهان قرار گرفت. هلیوسفر حباب عظیمی از ذرات باردار و میادین مغناطیسی اطراف خورشید است.

دانشمندان هم‌اکنون ورود این فضاپیما به فضای بین ستاره‌ای را تایید کرده‌اند. فضای بین‌ستاره‌ای جایی آغاز می‌شود که هلیوسفر تمام می‌شود.

این سامانه در سپتامبر سال 1977 و دو هفته پس از پرتاب وویجر 2 روانه فضا شد. این فضاپیماها با سفر بزرگ خود به جهانیان دیدگاه‌های خوبی درباره مشتری، زحل، اورانوس، نپتون و قمرهای این سیارات ارائه داده‌اند.

وویجر 2 مانند همتای دوقلویش همچنان فعال است و هم‌اکنون مسیر متفاوتی را در منظومه شمسی در پیش گرفته است. قرار است تا چند سال دیگر این سامانه همچون وویجر 1 وارد فضای بین‌ستاره‌ای شود. 
ایسنا
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢۳ | ۱:۱٥ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

مادۀ تاریک ، در اخترشناسی و کیهان‌شناسی، ماده‌ای فرضی است که چون از خود نور یا امواج الکترومغناطیسی منتشر یا بازتاب نمی‌کند، نمی‌توان آن را مستقیما” دید، اما از اثرات گرانشی موجود بر روی اجسام مرئی، مثل ستاره‌ها و کهکشان‌ها، می‌توان به وجود آن پی برد.

ستاره‌شناسان به منظور بررسی ماده تاریک به خوشه کهکشانی ابل ۱۶۸۹ که در حدود ۲.۲ میلیارد سال نوری با زمین فاصله دارد، نظاره می کنند.
به ادامه مطلب ببروید
 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢۳ | ۱:۱۳ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()
به راستی چرا یوفو ها در مناطقی از زمین بیشتر دیده میشوند ؟ (منظور اون دسته از یوفوهایی است که منشا غیر زمینی دارند ) 
ایا رابطه ای بین نقاط مختلف زمین با دیده شدن این اشیا است ؟
سیاره ما با شبکه‌ای پوشیده شده است از یک انرژی بسیار دقیق و نادیدنی که همه جا پیرامون ماست . اما در نقاط معینی بر روی سیاره، این انرژیها به هم میرسند و یک منطقه قدرتمند گردابی ایجاد میکنند . و این انرژی در این نقاط، قویتر و قابل استفاده‌تر است از سایر نقاط زمین....حتما به ادامه مطلب بروید 
 

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: فرازمینی های باستانی


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢٢ | ۸:٢٠ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

یکی از موضوعات بسیار جذاب در فیلم ها و داستان های علمی-تخیلی "پورتال"ها (دروازه ها و یا مدخل های عبور) می باشند. آنها مانند دریچه ای مرموز و شگفت آور در نقطه ای از فضا و یا زمان باز شده و مسافران را با نقطه ای دیگر در دوردست ها پیوند می دهند. یک مدخل خوب، درواقع می تواند یک راه میانبر، یک راهنما یا دری به نقطه ای ناشناخته در جهان باشد. اگر براستی آنها وجود داشتند...

شاید تعجب کنید، اما تحقیقات جدید نشان می دهد که آنها تقریباً وجود دارند. و یکی از دانشمندان دانشگاه آیوا در پروژه ای که از طرف ناسا سرمایه گذاری شده است موفق به کشف روشی برای شناسایی و پیدا نمودن آنها شده است.

به ادامه مطلب بروید
 

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢٢ | ٤:۳٥ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

دومین انسانی که قدم بر ماه گذاشت: 
اولین مسافران مریخ نباید به زمین باز‌گردند! 

«باز آلدرین» فضانورد سرشناس آمریکایی و یکی از مسافران ماه معتقد است که سفر نخستین مسافران سیاره سرخ باید بی‌بازگشت باشد. 

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در آستانه 20 ژوئیه و چهل و پنجمین سالگرد مأموریت تاریخی آپولو 11، «باز آلدرین» دومین انسانی که قدم بر سطح ماه گذاشت، دیدگاه‌های خود را در خصوص سفر انسان به مریخ بیان کرد. 

فضانورد 84 ساله آمریکایی، موفقیت بعدی بشر در سفر به فضا را تحقق سفر سرنشین‌دار به سیاره سرخ عنوان می‌کند. 

وی معتقد است که پیشتازان این سفر فضایی نباید هرگز به زمین بازگردند و پس از فرود بر سطح مریخ، اقدام به ساخت مستعمرات انسانی کنند. 

این فضانورد همچنین بر این باور است که وجود بیگانگان فضایی تقریبا قطعی بوده و حیات فرازمینی در جایی از فضا وجود دارد. 

«آلدرین» بعنوان دومین انسانی که پس از «آرمسترانگ» قدم بر سطح ماه گذاشت، شرایط قمر زمین را سرد همراه با آسمانی تیره توصیف می‌کند که با طلوع خورشید پس از 14 روز، بسیار گرم و داغ می‌شود. 

فضاپیمای آپولو 11 حامل «نیل آرمسترانگ»، «باز آلدرین» و «مایکل کالینز» در تاریخ 20 ژوئیه 1969 میلادی بر سطح ماه فرود آمد.
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢٢ | ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

مطالعات صورت گرفته نشان می‌دهد، حدود 80 درصد از نور فرابنفش ستارگان در فضا گم می‌شود. 

 صدها هزار ستاره در هسته کهکشان راه شیری قرار دارند که نور زیادی تولید می‌کنند، اما مطالعه صورت گرفته توسط محققان موسسه کارنگی نشان می‌دهد، بخش زیادی از این نور در کائنات گم می‌شود. 

محققان در این مطالعه از ابزار 70 میلیون دلاری طیف‌نگار کیهانی (COS) بر روی تلسکوپ فضایی هابل استفاده کردند. 

اتم‌های هیدروژن در برخورد با نورهای فرابنفش پر انرژی، از اتم‌های خنثی الکتریکی به یون‌های باردار تغییر پیدا می‌کنند؛ میزان یون‌های هیدروژن بسیار زیاد است که می‌تواند میزان نورهای فرابنفش در فضا را مشخص کند و این تفاوت حدود 400 درصد است. 

نوع نوری که از انرژی کافی برای تبدیل هیدروژن خنثی به یون‌های هیدروژن برخوردار باشد، فوتون‌های یونیزه شده نامیده می‌شود که از دو منبع نوری کوازارها و ستارگان جوان نشأت می‌گیرد. 

فوتون‌های یونیزه شده متعلق به ستارگان جوان، اغلب توسط گاز موجود در کهکشان میزبان جذب می‌شوند و تعداد کوازارهای شناخته شده نیز بسیار کمتر از میزانی هستند که قادر به تولید این میزان نور باشند. 

در شرایطی که 80 درصد فوتون‌های یونیزه در فضا گم می‌شوند، احتمالا یک منبع جدید مسئول این فوتون‌های گم شده است. 

نتایج این مطالعه در مجله Astrophysical Journal Letters منتشر شده است.
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢٢ | ۱٢:۱٥ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

میدان مغناطیسی یا آهنربایی کره زمین در حال ضعیف شدن است. اگر این کاهش در شدت میدان با همین اهنگ به پیش رود ظرف 1200 سال آینده قطب نماهای سراسر دنیا از کار خواهند افتاد تا مدتی به طرف همه جا ولی در واقع هیچ جا منحرف خواهند شد. سپس به آهستگی پس از گذشت دهها یا صدها سال بار دیگر همراستا خواهند شد اما این بار به سمت جنوب.
نتیجه این می شود که میدان مغناطیسی زمین وارونه خواهد شد این اتفاق پسشتر نیز بارها روی داده است. زمین شناسان در سنگ های مغناطیسی چندین میلیون ساله قراینی یافته اند که این را تایید می کند. روشن است که این پدیده بیانگر مطلب بسیار مهمی درباره هسته درونی زمین است. به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢۱ | ٥:۳٧ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

ستاره شناسان طی هفته های گذشته از کشف سیاره Kapteyn b که فقط ۱۳ سال نوری از زمین فاصله دارد و قدیمی‌ترین سیاره صخره‌ای شناخته‌شده در یک منطقه زیست‌پذیر به شمار می‌آید، خبر دادند، همچنین مطالعه صورت گرفته توسط اخترشناسان آمریکایی نشان می‌دهد، سیاره‌های بیگانه Gliese g و Gliese d اساسا وجود خارجی نداشته و محققان لکه‌های خورشیدی ستاره میزبان را به اشتباه سیاره بیگانه شناسایی کرده‌ بودند.  به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢۱ | ۱۱:۱٤ ‎ق.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

اختروش‌ها یا کوازارها هسته‌های فعال به شدت نورانی کهکشان‌های دوردست هستند و نام اختروش یا شبه ستاره برای این به آن‌ها داده شده است که اجرامی بسیار درخشان و نقطه‌ای همانند ستاره‌ها به نظر می‌رسند.

به گزارش بیگ بنگ، اختروش‌ها(Quasar) پیشتر به عنوان منابع انرژی الکترومغناطیسی شامل امواج رادیویی و نور مرئی با انتقال به سرخ زیاد شناخته می‌شدند که به ستاره ها شبیه بودند باوجود بحث‌های مختلف بر سر وجودیت این شئ آسمانی همگی دانشمندان به یک توافق علمی رسیدند که یک اختروش هاله متراکم شده ماده‌است که ابر سیاهچاله یک کهکشان جوان را احاطه کرده‌است. ماهیت واقعی اختروش‌ها به درستی شناخته شده نیست اما بر اساس آخرین مطالعات، اخترشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که انرژی عظیم اختروش‌ها از فروریزش مواد داخل اَبَرسیاه چاله‌ی مرکزی کهکشان‌های جوان تامین می‌شود.
به ادامه مطلب بروید
 

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢۱ | ۱۱:٠٩ ‎ق.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

 دانشمندان با تحلیل داده‌های کاسینی ناسا برای نخستین بار دریافتند اقیانوس درون بزرگ‌ترین قمر زحل به نام تیتان شاید به شوری «دریای مرده» یا «دریاچه نمک» زمین باشد.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «دریای مرده» یا «بحرالمیت» در کرانه باختری رود اردن قرار دارد و تنها دریا (دریاچه) روی زمین است که هیچ گیاه یا جانوری در آن زندگی نمی‌کند و به همین دلیل آن را چنین نامیده‌اند.به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٢۱ | ۱۱:٠٥ ‎ق.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

امکان اینکه بسیار دور تر از زمین و کل ستاره ها و کهکشان هایی که میشناسیم ما ممکنه بفهمیم که جهان هستی ما تنها جهان موجود نیست بلکه بخش وسیعی از یک گروه وسیع از جهان هاست که ما اونها رو چند جهانه مینامیم

البته ایده عجیبیه

چون با این موضوع بزرگ شدیم بهمون یاد دادن جهان هستی یعنی همه چیز

تصور چنین جهان هایی که ویژگی های بنیادی بیشترشان انقدر متفاوته که میتونیم اونها رو مربوط به خودشون بدونیم اما هر چند این ایده ها در حد نظریه هست اما به طور قطع میشه گفت دلایلی وجود دارد که ما اونها رو جدی میگیریم...به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: جهان های موازی


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۱٩ | ۳:٤٢ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

ستاره‌شناسان تلسکوپ چاندرای ناسا به همراه محققان XMM نیوتنِ آژانس فضایی اروپا، یک سیگنال مرموز را در یک خوشه ی کهکشانی که ۲۴۰ میلیون سال نوری با زمین فاصله دارد، کشف کردند. 

تصویری از سیگنال های پرتو X مرموز در خوشه کهکشانی برساووش. اعتبار عکس: NASA / CXC / SAO 
به ادامه مطلب بروید
 

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۱٩ | ۱٢:٤٩ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

50 سال پیش در اسکاتلند مردی یه ایده ی بی نظیری رو ارائه داد ..ایده ای که کل دانشمندان جهان را در مقابل هم قرار دادتا این چیستان جواب داده شود که من و شما و پیرامون ما ..همه چیز ... از چه چیز ساخته شده ایم ؟

این سفریست به قلب ماده ..غوطه ور شدن در هسته وجود فیزیکی ما و تمام این جهان فیزیکی

واقعا از چی ساخته شده ایم ؟این سوال ساده هزاران سال است که بشر رو به حدس و گمان کشونده است .. در دوران باستان جواب ساده بود ..همه چیز در هستی ازچهار عنصر یا بیشتر از ان به وجود امده : خاک-هوا-اتش –اب

وقتی بچه بودیم میگفتند همه چیز از اتم ساخته شده اما در دهه های اخیر دانشمندان با بررسی داخل اتم فهمیدند موضوع پیچیده تر از این حرفهاست با وجود این همه دانش ما هنوز هم حقیقت ذات ماده رو نمیفهمیم ..دانشمندان امروزه با شکستن هسته اتم میخواهند این موضوع را پی ببرند..به ادامه مطلب بروید 
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۱۸ | ٧:۱٢ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

کهکشان ها کلکسیونی وسیع از ستاره ها میباشند. شاید در این تصویر تلسکوپ هابل هزاران کهکشان ها در یک قاب جمع شده باشد. تخمین اینکه چند کهکشان در کیهان وجود دارد کار سختی است، اما محاسبات تعدادشان را میلیاردها تخمین می زند، در حالی که هر روز نیز به تعداد آن اضافه می شود. 

به ادامه مطلب بروید
 

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۱٦ | ۱۱:٤٢ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

سازمان تحقیقات فضایی ناسا در آمریکا در ادامه‌ی روند تحقیق و بررسی فضا بر روی سیاره‌ی پلوتو مطالعات گسترده‌ای انجام داده است. دانشمندان این سازمان قصد دارند که با ارسال یک پیام دیجیتالی به فضا از واکنش احتمالی موجودات فرازمینی اطلاعاتی کسب کنند.به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: فضایی ها


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۱٦ | ٩:٠٢ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

در سال 1989، باب لازار در یک کانال تلویزیونی لاس وگاس شرح داد که او بر روی سفینه فضایی بیگانه در منطقه اس-4 در جنوب منطقه 51 کار می کرده است. از آن تاریخ به بعد منطقه 51 تبدیل به سمبل پنهان کاری دولت امریکا در زمینه یوفو شد.به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: فضایی ها


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۱٦ | ٥:٠۸ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

به گفته آلن گوث مبتکر نظریه تورم کیهان، جهان محصول یک تورم ابدی است، به گفته وی در گذشته یک تورم کیهانی ابدی تعداد حباب های نامحدودی از جهان های جدید تر را نیز ایجاد کرده است. گوث این را جدید ترین تضاد می نامد، زیرا جهان های قدیمی تر بطور گسترده در حال تکامل و شکل گیری هستند.به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: فضایی ها


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۱٥ | ۱:٥٤ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

بیگ بنگ: دژا-وو به حالتی اطلاق می‌شود که در‌ آن شخص احساس می‌کند، چیزی را که در حال رخ دادن است، قبلا تجربه کرده است. در این ویدئو که زیرنویس فارسی دارد، میچیو کاکو پاسخ این پرسش را می دهد که دژا-وو چیست؟ و آیا پدیده ی دژا- وو ارتباطی با جهان های موازی دارد؟ به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: جهان های موازی


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۱٥ | ۱:٥٠ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

بیگ بنگ: دانشمندان ناسا بر این باورند که سیگنالهای قوی رادیویی منتشر شده توسط سیاره مشتری میتواند به آنها در بررسی اقیانوس های “اروپا” قمر یخ زده مشتری برای یافتن نشانه هایی از حیات کمک کند،  اقیانوس هایی که میتوانند خانه ای برای حیات فرازمینی باشند....به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۱٥ | ۱:٤٦ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

با استفاده از تکنولوژی میکرو لنزی گرانشی دانشمندان یک سیاره سرد و سنگی را در فاصله 3000 سال نوری از زمین کشف کردندکه در حال چرخش در یک سیستم دو دویی با یک مرکز جرم است

با اینکه این سیاره بسیار سرد است اما در منطقه قابل سکونت قرار دارد و دانشمندان میگویند حمایت از زندگی رو میتونه برخوردار باشد

این سیاره ی تازه کشف شده، به نام OGLE-2013-BLG-0341LBb، در حدود دو برابر جرم زمین و، شگفت آور، در حال چرخش بدور ستاره میزبان خود را در تقریبا دقیقا همان فاصله که زمین به دور خورشید است. متاسفانه، ستاره میزبان بسیار کمتر عظیم از خورشید ما است و بنابراین حدود 400 برابر کمتر درخشان نیز، به این معنی است که دمای این سیاره در حدود 60 درجه کلوین (-213oC [-350oF]) است..
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۱٥ | ۱٢:۳٤ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

{این پست نوشته خودم میباشد و برگرفته شده از نکات گلچینی از  مستند درون کرم چاله ها ...کپی ازاده }

ایا حیات خاص زمین است ؟ یا اینکه در کل کائنات منتشر شده است ؟ اگر ما ستاره ها را با غریبه های دیکری شریک هستیم چرا هیچ خبری از انها نیست ؟ ما هممون همین کار رو کردیم بارها به اسمان نگریسیتیم به وسعت ستارگان خیره شدیم و حیرت انگیز که چه کسی یا چیزی ممکنه اون بیرون باشد ؟ ایا هیچ موجود زنده دیگری در جهان است ؟ مثلا در یک سیاره ای مثل خودمان که هم اب داشته باشه هم هوا ؟ یا روی یک نوع سیاره دیگه با نوع دیگری از حیات ..یا اصلا حتی ماه ممکنه که حامل یک فرم خارجی حیات باشد ؟

**تعداد ستاره های جهان بیشتر از دانه های شنهای تمامی سواحل زمین است!! و شمار نامحدودی از سیارات نیز به دور این ستاره ها  در گردشند ! پس خیلی خیلی احمقانه خواهد بود اگر فکر کنیم که ما تنها موجودات کیهانیم و جهان برای ما ساخته شده !حتما به ادامه مطلب بروید و تا انتها بخوانید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۱٥ | ۱:٠۳ ‎ق.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

در سال ۲۰۰۰ ستاره‌ی دنباله‌داری که آب کافی برای پر کردن یک دریاچه را با خود حمل می‌کرد، در نزدیکی خورشید از هم پاشیده شد. 

این موضوع که موجب شگفتی بسیار شد، اولین مدرک ملموس را برای دانشمندان در پشتیبانی از این نظریه‏ ی بحث‌برانگیز فراهم می‌کرد که آب زمین ممکن است میلیاردها سال پیش از ستاره‌های دنباله‌دار آمده باشد. به ادامه مطلب بروید
{عکس از دهانه‌ی ایجاد شده توسط شهاب‌سنگ بر روی زمین که با آب پر شده است.(Thinkstock) }
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۱٥ | ۱٢:٥٥ ‎ق.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

ناسا به تازگی دهمین سال حضور کاسینی در مدار زحل را جشن گرفت.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فضاپیمای کاسینی در تاریخ 30 ژوئن سال 2004 وارد مدار زحل شد و نخستین سامانه‌ای لقب گرفت که این موفقیت را صورت داده است. از آن زمان تاکنون این سیستم کشف‌های مهمی انجام داده و دریاچه‌هایی را روی قمر تیتان و همچنین توفان‌های عظیمی را روی زحل کشف کرده است...برای دیدن گلچینی از عکسهای این فضاپیمای ارزشمند به ادامه مطلب بروید 
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۱٤ | ۱۱:٤۳ ‎ق.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

ناسا و شرکت بوئینگ قراردادی به ارزش 2.8 میلیارد دلار برای ساخت موشک غول‌پیکر SLS برای سفر به مریخ منعقد کردند. 

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیستم پرتاب فضایی (SLS) برای انتقال فضاپیماها به مقاصد دوردست در منظومه شمسی مورد استفاده قرار خواهد گرفت؛ این موشک عظیم به ارتفاع 117 متر و وزن 2.92 میلیون کیلوگرم، قادر به حمل محموله‌ای به وزن 130 تن به فضا است. به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۱٤ | ۱۱:۳٩ ‎ق.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

مطالعه صورت گرفته توسط اخترشناسان آمریکایی نشان می‌دهد، سیاره‌های بیگانه Gliese g و Gliese d اساسا وجود خارجی نداشته و محققان لکه‌های خورشیدی ستاره میزبان را به اشتباه سیاره بیگانه شناسایی کرده‌ بودند. 

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مطالعات قبلی عنوان می‌کرد که این 2 سیاره بیگانه در فاصله 22 سال نوری از زمین واقع شده و در منطقه گلدیلاکس (Goldilocks zone) ستاره میزبان قرار دارند که شانس وجود آب و میزبانی از حیات احتمالی را افزایش می‌دهد. 

به ادامه مطلب بروید 
 

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۱٤ | ۱۱:۳٥ ‎ق.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

در سمپوزیم قمری اروپا که اوایل این ماه در این قاره برگزار شد، مقامات ناسا نشان دادند از ماه می‌توان به عنوان یک زمین تمرینی برای فرستادن انسان به مریخ در آینده نزدیک استفاده کرد.

به ادامه مطلب بروید 
 
 
 

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۱٤ | ٢:٤٩ ‎ق.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

پایان زندگی ...واقعیتی وحشت انگیز و انگیزه بخش ..اکنون لبه تیز علم قدم در وظیفه عظیم نهاده است تا زندگی انسان را گسترش دهد ..برخی فکر میکنند پاسخ در زیست شناسی است ..برخی میگویند پاسخ در مغزمان است و برخی ادعا دارند جاودانگی ممکن است به معنای پایان انسانیت باشد 
ایا مرگ پایان هست یا میتونیم برای همیشه زندگی کنیم ؟
ذرات زمان به سرعت میگذرند نشان از اینکه زمان و زندگی به سرعت در حال سپری شدن است مرگ یک واقعیت متواضعانه است اما چه میشد اگر حیات پایانی نداشت
تنها در 200 سال گذشته میانگین طول زندگی دو برابر شده است و از حدود 40 سال به 80 سال رسیده است ..موفقیتی در زیست شناسی و فیزیک به وجود امده است که میتونن به زودی جاودانگی رو به چنگ اورند 

به ادامه مطلب بروید
 

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۱۳ | ۳:٠٧ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

برای قرن ها مذهب و علم دشمنان خونی هم بودند ..حالا علم دنبال خالق میگردد 
برخی از فیزیک دان ها معتقدند اودر ریاضی پنهان شده است ..عصب شناسان معتقدند اودر ذهن شماست و برنامه نویسان رایانه ای معتقدند خدا یکی از انهاست و دنیای ما چیزی حز برنامه شبیه سازی او نیست
هر فرهنگی خدایی را میپرستد موجودی برتر که دنیا رو خلق کرده و سرنوشت ما را رقم میزند اما چرا ما به یک خالق کیهانی اعتقاد داریم ؟
ایا ما او را تصور کرده ایم تا نیازهای روانی یا فرهنگی خود را برطرف کنیم ؟
ایا خدا وجود دارد ؟ ما در باره کسی یا چیزی که ما رو خلق کرده چه میدانیم ؟
ما در جامعه انسانی گرفتار شدیم ..از ان زمان که دانشمندان به درک مکان ما در جهان بوده اند دانشمندانی نیز بودند که امید داشتند خدا را ببینند !!به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۱۳ | ٢:٥٩ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

{نویسنده ارش بوالحسنی برگردان از مستند درون کرمچاله ها }

در گستره کهکشانها دنیاهای غریب نهفته است بعضی از انها مرکب از اب هستند بعضی نیز گازهای سمی ازاد میکنند ..چه نوع موجوداتی در چنین مکانهایی زندگی میکنند ؟ ایا انها شبیه موجوداتی زمینی هستند ؟یا اینکه ممکنه حیات فرمهای غیر منتظره ای دیگری به خود بگیرد؟ بیگانگان چگونه اند ؟

ما در دوران طلایی بشر زندگی میکنیم ..ما فهمیده ایم کیهان پر از سیارات است چنان غریب هستند که تصورش هم نمیتونیم بکنیم ..سیاراتی که میتونن ماوای حیات غیر زمینی باشند اما این موجودات و این نوع حیات چگونه هستند ؟ ما همه محصول خودمان هستیم
به ادامه مطلب بروید و حتما تا انتها بخوانید  
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: فضایی ها


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۱۱ | ۱٢:٢٩ ‎ق.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

دانشمندان موفق به کشف بادهای شدید بی‌سابقه در نزدیک سیاهچاله مرکزی یک کهکشان شدند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منجمان به رهبری «موسسه تحقیقات فضایی» هلند و با استفاده از داده‌های تلسکوپ‌های ناسا و آژانس فضایی اروپا (از جمله هابل) دریافتند هسته شفاف یک کهکشان مارپیچ به دلیل وجود بادهای قوی، تابشهای پرتو ایکس بیشتر از حد انتظاری را از دست داده‌ است. این کهکشان در فاصله 245 میلیون سال نوری از زمین واقع شده است...به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۱۱ | ۱٢:٢٧ ‎ق.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

دانشمندان ناسا 18 ژوئن (28 خرداد) از فاصله 1.4 میلیارد کیلومتری زمین امواج رادیویی را از دریاچه‌های قمر تیتان زحل به گونه‌ای بازتاباندند که سیگنال‌های آن‌ها در زمین دریافت شدند.

تحلیل سیگنال دریافت‌شده توسط ایستگاه‌های «شبکه‌های اعماق فضا» (DSN) روی زمین این موضوع را مشخص می‌کند که دریاچه‌های تیتان از چه عناصری تشکیل شده‌اند. سیگنال‌های رادیویی از ابزاری بر بورد فضاپیمای کاسینی ناسا به سمت تیتان ارسال شدند که هم‌اکنون حول زحل مدارگردی می‌کند....به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۱۱ | ۱٢:٢۳ ‎ق.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

تلاش‌های ناسا روز شنبه برای آزمایش فناوری‌های فرود در سیاره مریخ موفقیت‌آمیز بود.

به گزارش (ایسنا)، نوعی وسیله‌نقلیه پروازی شبیه به بشقاب‌پرنده توسط یک بالن برای آزمایش نوع جدیدی چتر نجات و یک حلقه کولار قابل‌تورم از هاوایی به جو فرستاده شد. این حلقه می‌تواند هنگام نزدیک‌شدن فضاپیماها به سطح سیاره سرخ سرعت آن‌ها را کاهش دهد. بر اساس گزارش‌های دریافتی، تمامی تجهیزات حاضر در این آزمایش به غیر از چتر عملکرد موفقی داشتند..به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٩ | ۳:۱٥ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

 تقریبا تمامی کهکشان‌های شناخته‌شده جهان دارای یک سیاهچاله عظیم در قلبشان هستند با این حال دانشمندان کهکشانی را یافته‌اند که سه سیاهچاله دارد و می‌تواند جد بسیاری از کهکشان‌هایی باشد که در حال کشف‌شدن هستند.

این دستاورد علمی به منجمان در تحقیقاتشان درباره امواج گرانشی (شیارهای فضازمان) که توسط انشتین پیش‌بینی‌ شد‌ه‌اند، کمک می‌کند. 

دانشمندان در حال بررسی شش سیستم کیهانی بودند که گمان می‌رفت حاوی دو سیاهچاله فوق‌عظیم باشند. آن‌ها با کمال ناباوری دریافتند یکی از این کهکشان‌ها به نام SDSS J1502+1115 که در فاصله چهار میلیارد سال نوری از زمین قرار دارد، حاوی سه سیاهچاله است. 

فاصله این سه سیاهچاله‌ از یکدیگر، تنگترین فاصله مشاهده شده تاکنون است؛ دو مورد از این سیاهچاله‌ها فقط 500 سال نوری از یکدیگر فاصله داشته و مانند ستاره‌های دوگانه حول هم می‌چرخند. 

نتایج این یافته‌ها نشان می‌دهد وجود سیاهچاله‌های فوق‌عظیم نزدیک به یکدیگر بسیار بیش از آنچه تصور می‌شود، شایع است. جرم هر یک از این اجرام کیهانی بین یک میلیون تا 10 میلیارد برابر خورشید گزارش شده و آن‌ها می‌توانند اطلاعات بیشتری را درباره امواج گرانشی گریزپا در اختیار محققان قرار دهند. 

جزئیات این کشف علمی در مجله Nature منتشر شد و تیمی بین‌المللی از دانشمندان به رهبری «دکتر راجر دین» از دانشگاه کیپ‌تاون آن را صورت دادند.
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۸ | ۱٢:۳۳ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

یک فیزیکدان آمریکایی مدعی است سرعت نور کندتر از آنچه که اینشتین ادعا کرده بود، است. 

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در سال 1905، آلبرت اینشتین اعلام کرد سرعت نور هنگامی که از خلا می‌گذرد، 299 هزار و 792 کیلومتر در ثانیه به صورت ثابت باقی می‌ماند. در حالی که این نظریه برای بیش از یک قرن پذیرفته شده، مطالعه جنجالی جدید نشان می‌دهد اینشتین شاید مرتکب اشتباه شده و این که سرعت نور کندتر از آنچه تصور می‌شود، است. به  ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٧ | ۱۱:٥۳ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

مطالعات صورت گرفته توسط یک تیم بین‌المللی از محققان نشان می‌دهد، دهانه گیل در مریخ پوشیده از یخچال‌های باستانی متعلق به 3500 میلیون سال قبل است. 

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مریخ باستانی احتمالا دارای ذخایر فراوان آب به شکل مایع بوده و چرخه‌های آبی- زمین‌شناسی این سیاره نیز بسیار سرد بوده است. به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٧ | ۱۱:۳٤ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

سازمان ناسا برنامه‌های خود را برای ارسال اولین فضانوردان به سیاره مریخ با یک لباس جدید فضایی تائید کرد. 

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، لباس جدید موسوم به « Z-2» که برای هر فضانورد بطور سه‌بعدی چاپ می‌شود، به فضانوردان اجازه خواهد داد با سهولت بیشتر بر روی سطح سیاره سرخ حرکت کنند. به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٧ | ۱۱:۳۱ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

نسبت نیتروژن موجود در جو قمر تیتان نشان می‌دهد این جرم کیهانی باید مسن‌تر از زحل باشد. 

به گزارش سرویس سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس مطالعات جدید، نیتروژن موجود در جو تیتان در شرایطی شبیه به محل تولد بسیاری از دنباله‌دارهای باستانی متعلق به ابر Oort پی‌ریزی شده است. ...به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٦ | ٤:۱٥ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

محققان استرالیایی برای نخستین بار از ذرات نور برای شبیه‌سازی ذرات کوانتومی که در زمان سفر می‌کنند، استفاده کرده‌اند. 

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محققان دانشگاه کوئینزلند از فوتونها برای شبیه‌سازی ذرات کوانتومی در حال سفر در زمان استفاده و رفتار آنها را بررسی کرده‌اند که احتمالا می‌تواند جنبه‌های عجیبی از فیزیک مدرن را به نمایش بگذارد. 

نظریه نسبیت عام اینشتین به نمایش امکان سفر در زمان با تعقیب مسیر فضا زمان که به نقطه شروع در فضا بازمی‌گردد، پرداخته، با این تفاوت که نقطه آغاز را در زمان قبلتری قرار داده است....به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٦ | ٤:٠٩ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

پیدا کردن سیارات فرازمینی همیشه عالی بوده اما پیدا کردن سیارات که در منطقه سکونت مثل زمین در منظومه خود قرار دارند هیجان انگیز تره .. یک تیم به رهبری رابرت ویتنمایر از دانشگاه ساوت ولز اعلام کرد که یک ابر زمین به نام گلیس 832 به خوبی میتونه نامزد دیگری برای یک سیاره قابل سکونت باشد...به ادامه مطلب بروید  
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٦ | ۳:۱۳ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

اطلاعات ژنتیکی ما و ارتباط ان با فرازمینی ها :
{تا انتها بخونید نظر بدید }
در تماس با بیگانگان فرازمینی ما میتوانیم از طریق امواج و پرتوهای امواج برای انها بفرستیم ..البته ممکنه انها از قبل پیامی برای ما فرستاده باشند !! پیغامی مخفی در زمین برای صدها میلیون سال ..اگر شما کل تاریخ زمین را فشرده کنید در عرض 24 ساعت تصورش کنید انسان و موجودیتش روی زمین تنها چند ثانیه ی اخر خواهد بود ..اگر بیگانگان قبلا به اینجا امده باشند که شواهد محکمی میتونه ازش باشه یا قبل از موجودیت رسمی ما بوده یا اینکه در طول موجودیت انسان و تاریخ بشر بوده و انسان های ان دوران نتوانستند ان گونه که باید اتفاقات رو ثبت و به ایندگان انتقال بدههند که این مساله برمیگرده به بررسی تئوری بیگانگان باستانی و شواهدش اما ما با این مساله این پست کاری نداریم ..به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: منشا انسان و فرازمینی ها


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٦ | ۱:۳٥ ‎ق.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

میدان مغناطیسی زمین در حال ضعیف‌شدن است و این موضوع اثرات مخربی بر آب و هوا و سلامت انسان‌ها خواهد داشت.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در اعماق زمین یک هسته‌ مذاب در حال تولید میدان مغناطیسی است و این میدان از سیاره خاکی در مقابل بادهای مخرب خورشیدی محافظت می‌کند. چنین میدان محافظی، هزاران کیلومتر به درون فضا گسترش یافته و نیروی مغناطیسی آن بر هر مولفه‌ای از ارتباطات جهانی گرفته تا مهاجرت حیوانات و الگوهای آب‌و‌هوایی تاثیرگذار است. .به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/٤ | ۱٠:۱٠ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

1977 ویجر 1 و ویجر 2 ... دو سفینه فضایی که به فضا پرتاب شد و پیشتاز بشریت در فضا شد

..ویجرها در هر ساعت مسافتی معادل 40 هزار مایل را طی میکنند ..انها اولین چشم انداز را در نزدیکی سیاره مشتری از لکه سرخ ان سیاره رصد کردند ..طوفانی سه برابر زمین که حداقل از سال 1644 به این سو وجود داشته است زمانیکه اولین بار رصد شروع شد چه کسی میدونه شید هزاران سال این طوفان بوده و اددامه داشته و  دارد

ویجرها اولین اتشفشان فعال را در جهانی دیگر (قمر سیاره شمتری ملقب به IO) رصد نمودند و اقیانوسی جاری در زیر سطح ماه اروپا (دیگر قمر مشتری ) مشاهده نمودند با میزان ابی دو برابر انجه در زمین موجود است !!! 

به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۱ | ۱:٢٢ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

ذرات بنیادین عالم مانند پروتون، نوترون و الکترون برای ایفای نقش در جهان هستی و انجام کنش متقابل با یکدیگر از چهار قانون اساسی پیروی می‌کنند که مجموع آنها را قوانین چهارگانه طبیعت می‌نامیم. اگر جهان هستی را به یکی از زبان‌های بشری تشبیه کنیم، ذرات در حکم واژه‌ها و نیروها در نقش دستور زبان هستند. البته دستور زبان بسیار ساده ای که توانسته فقط با استفاده از چهار قاعده اصلی، کتابی با شکوه و زیبا بیافریند و عامل پیدایش موجودات هوشمندی شود که صفحات این کتاب را ورق بزنند، در مورد آن نیروها بیندیشند و از عهده توصیف کمی و کیفی آن بخوبی برآیند. 

شواهد محکمی در دست است که نشان می دهد منشا این چهار نیرو ابتدای خلقت، یک ابرنیروی واحد بوده که با افت شدید دما در نخستین لحظات پس از بیگ بنگ به چهار نیروی متفاوت شکسته شده و کنترل جهان هستی را به دست گرفته است. آشناترین و ملموس ترین عضو این خانواده، نیروی گرانش است. به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۱ | ۱٢:۱۳ ‎ب.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()

محققان با استفاده از تلسکوپ فضایی هابل مدعی‌ شده‌اند کهکشان‌های کوتوله مسؤول شکل‌گیری بخش عظیمی از ستارگان جهان هستند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این یافته‌ها از تحقیقات طولانی‌مدت درباره این موضوع حمایت می‌کنند که آیا ارتباطی بین جرم یک کهکشان و فعالیت شکل‌گیری ستاره‌ای آن وجود دارد یا خیر. این مطالعه همچنین تصویری ثابت از رخدادهای جهان آغازین را در اختیار می‌گذارد. به ادامه مطلب بروید
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٤/۱ | ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ | نویسنده : arash | نظرات ()
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.