اسناد محرمانه ای در مورد اشیا نورانی و فرازمینی هایی که فاش شد ...
ساعت ۸:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/۱٤   کلمات کلیدی: اخبار یوفوها و اشیا نورانی

وزارت دفاع انگلستان برای نخستین‌بار آرشیو محرمانه‌ای از اسناد مربوط به مشاهده اشیای ناشناس پرنده را در اختیار عموم قرار داده است.

این اسناد که هم اکنون برخی از آنها در سایت آرشیو ملی انگلستان قابل دانلود کردن هستند، به دوره زمانی بین سال‌های ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۷ مربوط می‌شود. از جمله این اسناد می‌توان به تصاویر نورهای عجیب و غریب در آسمان و همچنین اجرام غیرمعمول که توسط مردم، نیروهای مسلح و ماموران پلیس مشاهده شد، اشاره کرد.

اگرچه موضوع وجود و عدم‌موجودات فضایی بحث جدید و تازه‌ای نیست و تاکنون کتاب‌ها و حتی آلبوم‌های عکس بسیاری از موجودات عجیب و غریب به چاپ رسیده ‌است و البته هنوز هم هستند کسانی که معتقدند، انسان تنها موجود شعورمند در این کیهان است، اما اهمیت اتفاق اخیر در این است که اسناد منتشرشده، احتمالا مبنای تحقیقات علمی دانشمندان انگلیسی قرار گرفته است، اگرچه نتایج این تحقیقات منتشر نشده است.

اگر در خاطر داشته باشید یکی از هیجان انگیزترین مسائل مربوط به موجودات فضایی چندی پیش از سوی رسانه‌های غربی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.

نمایش یک قطعه فیلم معروف و جنجالی به‌مدت ۲ دقیقه و ۵۵ ثانیه که توسط فردی که خود را «ویکتور» معرفی کرده بود و به‌صورت مخفیانه از پایگاه فوق سری آمریکا «گروم لیک» (Groom lake )  مکانی که به گفته بسیاری از محققان مرکز آزمایش‌های سری دولت آمریکا در رابطه با بشقاب‌های پرنده است خارج شده است.


در این فیلم از یک موجود فرازمینی - از نژاد خاکستری‌ها- تحقیقاتی به عمل می‌آید. ویکتور اذعان کرده چنانچه هویت اصلی او فاش شود بلافاصله توسط دولت به قتل خواهد رسید. او به بسیاری از شبکه‌های خبری مراجعه کرد تا فیلم را برای عموم پخش کنند.

ابتدا به شبکه خبری فاکس Fox TV مراجعه کرد. اما این شبکه به‌علت مشکلاتی که قبلا به خاطر پخش فیلم مستند کالبد شکافی موجود فرازمینی برایش به وجود آمده بود از قبول فیلم سر  باز زد.

مسئله این بود که کمپانی فاکس نمی‌خواست بار دیگر متهم به دروغ پراکنی شود، ضمن اینکه پخش چنین اخباری برای شبکه‌های معروف آمریکا خشم دولت این کشور را برایشان به ارمغان می‌آورد. سر انجام شبکه‌ای مستقل در لس آنجلس به نام Rocket Home Pictures قبول کرد که در حضور یک کارشناس بشقاب‌های پرنده - دیوید مورتون -  را برای عموم پخش کند.

در دهه‌های 60 و 70 میلادی نیز هر ساله تعداد بسیاری از گزارش‌های مردمی تقدیم سازمان‌های اطلاعاتی می‌شد که در همگی آنها مردم به دیدن اشیا  و موجودات فرا زمینی اعتراف کرده بودند ولی هیچ کدام از آنها دارای مدارک محرز و قاطعی نبود تا کارشناسان بتوانند صحت و سقم آنها را قبول کنند.

به تازگی نیز سایتی تأسیس شده با نام THE NATIONAL UFO REPORTING CENTER (به معنی گزارش‌های ملی از موجودات فضایی) و در این سایت هر کسی می‌تواند مشاهدات و نظرات کارشناسی خود را در مورد موجودات فضایی در اختیار دیگران قرار دهد.

تاکنون با وجود شایعات فراوان، هیچ کدام از دولت‌ها مدارک و مستنداتش در مورد موجودات فضایی را در اختیار عموم قرار نداده بود تا اینکه وزارت دفاع انگلیس پرونده‌های مربوط به مشاهده «اشیای ناشناس پرنده» یا «یوفو‌ها»  را که سابقه آنها به دهه 1970 بازمی‌گردد، منتشر کرده است.

وزارت دفاع انگلیس 25 اردیبهشت این پرونده‌ها را به‌عنوان بخشی از یک طرح 4ساله برای انتقال همه اسناد مربوط به یوفوها به بایگانی‌های‌ ملی این کشور انجام داده است تا افراد علاقه‌مند بتوانند به آنها دسترسی داشته باشند.

این اسناد شامل صدها گزارش پلیس از اظهارات شاهدانی از شمال تا جنوب انگلیس است که نورها و اشیای عجیب در آسمان دیده‌اند. پرونده‌هایی که در این مرحله علنی شده‌اند سال‌های 1978 تا 1987 را در برمی‌گیرند (8فایلی که در دسترس عموم قرار داده شده بخشی از ۲۰۰ سندی است که در 4 سال آینده منتشر خواهد شد.) و در ماه اول این اسناد به‌صورت مجانی قابل دانلود است.

این پرونده‌ها که در حال حاضر در صفحه مربوط به یوفو در وب‌سایت بایگانی‌های ملی قرار داده شده‌است، از گزارش‌های عجیب و غریب تا موارد اسرارآمیز و غیرقابل‌توضیح را دربرمی‌گیرند.

در یکی از این موارد مرد سالمندی مدعی شده بود که موجودات بیگانه فضایی که کاملا سبزپوش بودند او را با سفینه‌شان به گردش برده‌اند و نهایتا به خاطر سنش از دزیدن او منصرف شده‌اند.

اما گزارش‌های معتبرتری هم در میان این اسناد وجود دارد. از جمله گزارش ماموران یک برج مراقبت در فرودگاهی در ساحل شرقی انگلیس در ساعت 4 بعدازظهر 19 آوریل 1984 در مورد یک پدیده هوایی غیرمعمول. با اینکه این ماموران آدم‌های حرفه‌ای باتجربه و آرامی بودند؛ اما آنها آنقدر نگران از دست دادن شغل‌هایشان بودند که تقاضا کردند که نام‌هایشان از گزارش رسمی حذف شود.

آنها می‌دانستند که هیچ‌کس ادعای آنها در این باره  را باور نخواهد کرد که یک شیء پرنده ناشناس در فرودگاهی در شرق انگلیس که آنها وظیفه نظارت بر آن را به‌عهده داشتند، مدتی کوتاه به زمین نشسته است، سپس با سرعت فراوان دوباره به پرواز درآمده است.

این افراد که بیش از 8 سال تجربه کاری داشتند، توصیف کرده‌اند که چگونه در حال راهنمایی هواپیماهای کوچک برای فرود روی باند شماره 22 بوده‌اند که یک شیء با نور درخشان برخوردند که  بدون اجازه به یک باند دیگر نزدیک می‌شد.

به گفته یکی از ماموران برج مراقبت این شیء با سرعت زیاد نزدیک شده بود، تماس مختصری با باند شماره 27 برقرار کرده و بعد با سرعتی فوق‌‌العاده با زاویه تقریبا عمودی دور شده بود. این واقعه یکی از معدود مواردی است که توضیح‌داده نشده باقی ماند.

این پرونده‌ها نشان می‌دهد که شاهدان انواعی از نورهای نارنجی، قرمز، سفید و سبز به اشکال مختلف لوزی، مربع یا میله‌ای شکل را به پلیس انگلیس گزارش کرده‌اند که یک پرسشنامه 16سؤالی استاندارد برای موارد مشاهد اشیای پرنده ناشناس دارد.

کارشناسان می‌گویند اغلب موارد گزارش اشیای ناشناس پرنده به چراغ‌های هواپیماها، ستاره‌ها و سیاره‌های درخشان، ماهواره‌ها، شهاب‌سنگ‌ها، سفینه‌های فضایی و مانند اینها مربوط می‌شود و قابل توضیح هستند.

به گفته کارشناسان این پرونده‌ها بیانگر رویکرد عملگرایانه وزارت دفاع انگلیس به گزارش‌ها در مورد یوفوهاست. از دیدگاه دولت انگلیس این یوفوها تنها به این علت ارزش بررسی داشتند که ممکن بود تهدیدی برای امنیت ملی باشند و هنگامی که مشخص می‌شد که آنها هواپیماهای دشمن نیستند، دیگر کسی به‌دنبال کردن قضیه علاقه‌ای نشان نمی‌داد. شما این ادعا را باور می‌کنید؟


.: Weblog Themes By M a h S k i n:.