هوش فرازمینی

اخبار نجوم و حیات فرازمینی

زندگی در سطح اروپا {قمر سیاره مشتری } چگونه خواهد بود ؟
ساعت ٢:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۱٢/۱۳   کلمات کلیدی: دانستنی های نجوم

میدانیم اروپا یکی از 60 قمر شناخته شده سیاره مشتری است که دانشمندان میگویند یکی از مکان های بالقوه پشتیبانی از حیات در منظومه شمسی میباشد چرا که اروپا در زیر سطح یخی اش دارای اقیانوسهایی عظیم از اب است . چندی پیش نیز دانشمندان ناسا درخواست بودجه برای فرستادن یک کاوشگر به سطح اروپا را به کنگره دادند .

سطح اروپا با توجه به تصاویر دریافتی صاف و فاقد حفره است . ترک های متعددی در سطح ان دیده میشه که نتیجه فشار اقیانوس های زیرین و جزر و مد انها و همچنین فشار گرانش سیاره مشتری نیز میباشد .به ادامه مطلب بروید 


 


بهترین مکان برای فرود روی اروپا قسمتی از ان است که رو به مشتری و پشت به خورشید است چرا که میزان تشعشعات خطرناک و مضر فضایی و خورشیدی در ان قسمت کمتر میباشد .

اگر در سطح قمر اروپا بایستید سیاره مشتری را 24 برابر ماه خودمون در اسمان این قمر میبینید !

میانگین دما در اروپا منفی 160 و در خط استوای این قمر به منفی 220 درجه سانتی گراد نیز میرسد .

خطرات دیگری غیر از سرما و تشعشعات در سطح اروپا که میتونه مشکل زا باشه برخورد سنگ های ریز و درشت اسمانی به طور مداوم به سطح این قمر است و همچنین پرتاب شدن بخارات اب و یخ از سطح اروپا نیز میباشد .

گرانش اروپا 13% گرانش زمین میباشد و درست عین ماه قمر زمین هیچ اسمان و اب و هوا و وزش بادی در انجا موجود نیست .

قدم زدن روی اروپا دقیقا شبیه قدم زدن روی ماه قمر زمین است – میدانیم که بزرگترین قمر منظومه شمسی و سیاره مشتری قمر گانیمد است ...قمر گانیمد هر دو روز یک بار در اسمان اروپا ظاهر میگردد { البته بدانید هر روز در اروپا معادل 3.5 روز زمینی محسوب میشه}

سومین قمر بزرگ اروپا که نامش IO نام دارد و معروفه به فعالیتهاش شدید اتشفشانی که دارد این نیز در اسمان اروپا ظاهر میشود و اندازه اش از دید ناظر روی سطح اروپا دو برابر اندازه گانیمد خواهد بود .

{با نام سایت به اشتراک بگذارید }

منبع :

space.com