هوش فرازمینی

اخبار نجوم و حیات فرازمینی

زندگی روی "تایتان " و "انسلادوس " قمرهای زحل چگونه است ؟
ساعت ۳:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۱٢/٢۱   کلمات کلیدی: سیارات منظومه شمسی

به گزارش SPACE.COM  در مصاحبه با زیست شناس فضایی ناسا CHRIS MCKAY تایتان تنها قمر در منظومه شمسی است که اتمسفری متراکم و پوشیده از ابرهای ضخیم است . در اوایل دهه 80 سفینه ویجر 1 جو این قمر را مورد بررسی قرار داد و فهمیدیم { 95 درصد نیتروژن – 5 درصد متان } تشکیل شده است . و فشار ان نیز 1.5 برابر فشار جو زمین است . و دما در انجا به منفی 179 درجه سانتی گراد میرسد .

به ادامه مطلب بروید 

 


بر اساس این داده ها دانشمندان بر این باورند در سطح این قمر اقیانوس هایی مایع از جنس هیدروکربن وجود دارد – یکی از دلایلی مهمی که ناسا متقاعد شد تا ماموریت کاسینی را ایجاد کند همین بود { کاسینی در سال 2004 به زحل رسید و از ان زمان تا به الان داده ها و تصاویر ارزشمندی را از این سیاره و قمرهایش برای ما میفرستد } هویگنس نیز یک کاوشگر بود که از این سفینه جدا شد و بر سطح تایتان فرود امد .

اگر شما بر سطح تایتان فرود ایید نیازی به لباس ضد فشار ندارید تنها چیزی که نیاز دارید لباس گرم و استفاده از اکسیژن لازم است .

سطح تایتان از تپه هایی از یخ و سنگ و شن پوشیده شده است و همچنین شبکه هایی از رودخانه و دریاهایی از جنس متان و اتان مایع است . تایتان اغلب صاف و بدون حفره میباشد . گرانش در سطح تایتان 14 درصد گرانش زمین است . اسمان تایتان مه الود و نارنجی رنگ است و یک روز در ان جا معادل 16 روز زمینی است .دارای رعد و برق و تغیر فصول است اما از تورنادو و طوفان خبری نیست . در تایتان بارانهایی مایع از جنس اتان میبارد .

همچنین در تایتان شما از پرتوهای مضر فضایی در امان هستید .

 

اما انسلادوس دیگر قمر زحل که مد نظر دانشمندان است .  یکی از خطر های بودن در انجا سرمای بیش از حد است که در طول روز به منغی 201 درجه سانتی گراد میرسد . انسلادوس برخلاف تایتان اب و هوا ندارد . اما در نزدیکی قطبین ان اب فشان هایی از یخ و بخار سرد موجود است . قطر انسلادوس تنها 482 کیلومتر است { معادل فاصله بین لس انجلس و سانفرانسیسکو }

گرانش در انجا تنها 1 درصد گرانش زمین است و قدم زدن روی ان بسیار مشکل . اگر شما از انسلادوس یک پیغام به زمین بخواهید بفرستید حدود 1 ساعت و 20 دقیقه طول خواهد کشید تا به زمین برسد .
 

پایان

{لطفا با نام نویسنده و سایت به اشتراک بگذارید }