ادوارد اسنودن کارمند سابق ناسا که اکنون به افشاگری روی آورده میگوید تبدیل اطلاعات به کدهایی که خواندن آن ها سخت میباشد شانس ما را از تشخیص فضایی ها یا یافته شدن توسط آن ها بازمیدارد. ارتباطات بیگانگان میتواند به زمین برسد ولی شاید ما نتوانیم آن را از تابش پس زمینه کیهانی تشخیص دهیم. 
به ادامه ی مطلب بروید.

اسنودن میگوید اگر فرازمینی ها اطلاعات ارتباطی خود را همانند ما رمزگذاری کنند تشخیص و آنالیز آن برای ما سخت و شاید غیر ممکن بشود. 
اسنودن : " اگر شما به ارتباطات کدگذاری شده نگاه کنید اگر به درستی کدگذاری شده باشند هیچ راهی برای اینکه بفهمید کدگذاری شده اند وجود ندارد !! شما نمیتوانید یک ارتباط کدگذاری شده را از یک رفتار عادی تشخیص دهید.."
ما به مدت نیم قرن در جستجوی سیگنال هایی از جانب بیگانگان بوده ایم اما اسنودن فکر میکند که حرکتی به طور از ارتباطات عادی روی زمین میتواند در جامعه ی بیگانگان در صورت وجود بازتاب پیدا کند بدین معنی که فرصت بسیار محدودی برای رهگیری سیگنال آن ها خواهیم داشت.
شاید تمدن های بیگانه ای در کیهان وجود داشته باشند که شروع به کدگذاری اطلاعات خود مدت ها قبل تر از آن که ما در جستجوی آن ها باشیم کرده اند ..ما میتوانستیم اطلاعات آن ها را ردیابی کنیم بدون اینکه متوجه باشیم در تمام این مدت که آن ها سیگنال میفرستاده اند. 
اما طرفداران فضایی ها نامید نشوید ...اگر موجودات فرازمینی پیشرفته ای وجود دارند که بتوانند سیستم های ارتباطی الکترونیکی تولید کنند و آن ها را رمزگذاری کنند مطمئنا خواهند توانست سیگنال غیر رمزی " ما اینجا هستیم " خود را به ما بفرستند. 
مترجم : آیدا صفری 
منبع : iflescience.com
آرش بوالحسنی-وبلاگ هوش فرازمینی

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


تاريخ : ۱۳٩٤/٧/۸ | ۱۱:٠٠ ‎ب.ظ | نویسنده : آرش بوالحسنی | نظرات ()
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.