همین اکتبر سال 2015 بود که یک الگوی عجیب از یک ستاره دوردست با نام { KIC 8462852 } به دست رسید .  همانطور که میدانید وقتی یک سیاره فراخورشیدی از جلوی یک ستاره عبور کند 1 درصد از نور ستاره مادرش را میگیرد . ولی در الگوی امده از این ستاره 22 درصد نور گم شده است .

در این مدت چند ماهه اخیر تئوری های زیادی مطرح شده به خصوص تئوری که بیان میکند علت این موضوع جمع زیادی از یک توده از دنباله دارها و شهاب های درونی این منظومه است .

ولی جدیدا طبق یک تحقیق تازه این ادعا زیر سوال رفته و تقریبا رد شده است . 

به ادامه مطلب بروید


 

طبق یک تحلیل جدید ممکنه یک ستاره غریبه دیگر وارد این سیستم ستاره ای شده و اختلالات گرانشی باعث ورود توده عظیمی از ستاره های دنباله دار و شهاب ها شده باشد . اگر ایده یک ساختار عظیم مصنوعی فرازمینی توسط یک تمدن هوشمند به دور این ستاره بچرخد قطعا انها هزاران سال از ما از نظر تکنولوژی جلو هستند . این ایده ای بود که بر سر این مساله از طریق یک ستاره شناس دانشگاه پنسیلوانیا ارائه شد .

خب الان تکلیف چیست ؟ چه تئوری بهترین توضیح در این باره را میدهد ؟

طبق داده های تلسکوپ از سال های1989 و 1890  در مورد نور این ستاره 20 درصد گم شده است . دانشمندان در متود جدید میگویند این  امکان نداره که نور ستاره توسط دنباله دارها کم و گم شده باشد چرا که از هرکدام از دنباله دار ها  200 کیلومترعریض هستند و  باید 684000 دنباله دار موجود باشد ..

با همه این اوصاف هنوز نظر قاطعانه در این باره نمیتوان داد باید صبر کرد تا به شواهد بیشتری دست پیدا کرد .

آرش بوالحینی – وبلاگ هوش فرازمینی

منبع :

Sciencealert.com


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانستنی های نجوم


تاريخ : ۱۳٩٤/۱٠/٢۸ | ۱۱:٤٧ ‎ب.ظ | نویسنده : آرش بوالحسنی | نظرات ()
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.