هوش فرازمینی

اخبار نجوم و حیات فرازمینی

یانیه واتیکان و فرازمینی ها :
ساعت ۸:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/۱٧   کلمات کلیدی: فرازمینی های باستانی

((خواندن متن زیر توصیه میشود ...برگرفته شده از مستند ))

در سال 2008، یک بیانیه‌ای حیرت‌انگیز، از منبعی غیرمنتظره منتشر شد. اثباتی برای عده‌ای از مردم، که میگفت، معجزه‌ای همچون خارجیها، حقیقتا وجود دارد.

«واتیکان»، رُم. این حصارها همواره مرکز قدرت کلیسای کاتولیک بوده‌اند، از قرن 15 تا کنون. اینجا تنها ماوای «پاپ» نیست، بلکه مکان یک بیلیون کاتولیک است، و نماینده نزدیک به 2000 سال تعالیم و سنن مسیحی. اما در سال 2008، «واتیکان» بیانیه‌ای منتشر کرد که برخی گفتند ممکن است موجودیتش را تهدید کند. مسئول مشاهدات ستاره‌شناسی «واتیکان»، «پدر گابریل فیونس» ، امکان وجود حیات فرازمینی در کرات دیگر را اعلام کرد


آنها بدوا گفتند که باور حیات بین منظومه‌ای خارج از زمین با اعتقاد به «خدا» منافاتی ندارد. حالا اگر 500 سال پیش «واتیکان» چنین چیزی میگفت، همه را در آتش میسوزاندن.

به ادامه مطلب بروید 


آنها بدوا گفتند که باور حیات بین منظومه‌ای خارج از زمین با اعتقاد به «خدا» منافاتی ندارد. حالا اگر 500 سال پیش «واتیکان» چنین چیزی میگفت، همه را در آتش میسوزاندن.

پاپ حاضر، «بندیکت»، البته انعطاف علمی زیادی دارد، و او به حیات هوشمند احترام میگذارد، به شیوه‌ای کاملا غیرمعمول. او به نظر میرسد که کاملا پذیرای این ایده است که اگر حیات در کرات دیگر هم وجود داشته باشد چه؟ (تصویر 298) این قطعا پرسش جالبی‌ست برای یک مسیحی که به این ماجرا به شکل علمی برخورد کند و باورش را به چالش بکشد که چقدر از این موضوع به خدا ربط دارد.

بسیاری از مردم، از انگیزه کلیسا و زمان ابراز آن، در تعجبند (تصویر 299). چرا پس از قرنها اعتقاد به انسان، به عنوان اشرف مخلوقات خدا، و تنها حیات هوشمند در جهان، «واتیکان» چنین بیانیه‌ای را صادر کرده است که میتواند «مسیحیت» را واژگون کند؟ آیا آنها چیزی میدانند که بقیه ما نمیدانیم؟

Giorgio A. Tsoukalos
این چیزیست کاملا بدیع در تاریخ کلیسا که پرسش در باره موجودات فرازمینی نه تنها یک رسالت است، بلکه همچنین، درست هم هست. این یک تغییر اساسی در نظریه است. یک تغییر اساسی در «شان مقام» (تصویر 301). و سوال من این است که: چرا؟ (تصویر 302) آیا این چند دستگی عظیمی ایجاد نمیکند؟ البته که میکند. آیا چیزی را تغییر میدهد؟ البته که میدهد. اما همزمان، آیا مذهب یا باورمندی به «خدا» را هم تغییر میدهد؟ نه کاملا.

بعضی از مردم میگویند که کلیسای کاتولیک حتما یک چیزی میداند. شاید در این زمان سعی میکنند که در راس بازی باشند. از سوی دیگر ممکن است که آنها بسیار هوشمندانه عمل میکنند، و به سادگی سعی میکنند تا همه اساس آن را بپوشانند. محض احتیاط اینکه واقعا بیانیه و یا کشفی درباره حیات خارجی عیان شود. چون اشتباهی در اینباره نخواهد بود. اگر اعلام شود که حیات خارجی وجود داشته است، مردم به رهبران خود خواهند نگریست. برای نوعی راهنمایی در باره این موضوع چه مسیحی باشند، چه یهودی، مسلمان یا هندو باشند.

اگر حیات موجودات فرازمینی کشف شود، آنگاه کلیسا به آن عکس‌العملی احتمالی نشان خواهد داد همانطور که به هر موضوع دیگری نشان داده. ببینیم چه خواهد شد. من فکر نمیکنم که هیچ مغایرتی با انسانیت ما داشته باشد. چیزی که ما در خواهیم یافت، این است که «خداوند»، حیات هوشمند را به شکلهای گوناگونی آفریده است. و فکر میکنم آنچه که ما خواهیم آموخت، این است که ما نمیتوانیم خدا را محدود کنیم به یک روش آفرینش حیات.

ایده اینکه حیات هوشمند در جایی دیگر در جهان وجود دارد، مورد بحث و مناظره رهبران مذهبی، مورخین، و دانشمندان بوده است، اما همه با این موضوع موافق نیستند که این اثبات، تاثیری روی روحانیت انسان یا بنیاد مذهبی او بگذارد.

چه بر سر تفسیر «آفرینش انسان» خواهد آمد؟ «کتاب آفرینش»، به جهان از منظر «زمین» مینگرد. به خورشید نگاه میکنیم، به ماه و به ستاره‌ها. بنابراین تشخیص اینکه زمین تنها یک نقطه رنگ پریده آبی در این جهان پهناور هست، من فکر میکنم که این تنها تفسیر ما را از «آفرینش»، گسترده‌تر میکند. و فکر نمیکنم آن را از نظر بنیادی تغییر بدهد.

این سوال جالبی برای مسیحیت هست به طور کلی، چون مسیحیت، رستگاری را از «مسیح» میداند که واضح است که او «زمینی» بوده. چه میکنید اگر کسانی روی مریخ زندگی کنند؟ آیا آنها رستگار شده‌اند؟ بر اساس منظر ما البته. من هیچ نمیدانم.

مسیحیت همیشه دچار این مشکل بوده که اگر موجوداتی دیگر خارج از اینجا باشند، آیا رستگار خواهند شد؟ این مسئله برای یهودیان مطرح نیست. و قطعا مسئله‌ای برای بودایی‌ها و هندوها هم نیست. اما مسیحیت در یک تنگنای بخصوص است، به خاطر یک دلیل بخصوص، و آن اینکه تنها «مسیحیت» مذهبی جهانیست که تجسم خارجی دارد. معنی آن این است که «خداوند» در فرم «عیسی مسیح» تجسم یافت تا نجات دهنده باشد. وقتی شما با مسیحی‌ها صحبت میکنید، میگویند: اوه، این مشکل به خصوصی نیست چون ما همانطور که میدانید با «گالیله» و «داروین» هم خودمان را وفق دادیم، چرا نتوانیم با «ای- تی»ها سازگار شویم؟ اما من فکر میکنم این یکی خیلی متفاوت است.

من فکر میکنم علم و مذهب بیش از آنچه که عامه فکر میکنند، چیزهایی مشترک دارند. از یک طرف علم را داریم که با دلایل و واقعیات سر و کار دارد و از طرف دیگر مذهب را داریم که با ایمان سر و کار دارد. علم نتیجه‌گیری از قضایاست، و آنچه که ما امروز میدانیم، قطعا حتی شاید در یک زمانی در آینده، با چیز دیگری عوض شود. بنابراین، اندیشه اینکه علم تنها حقیقت را فراهم می‌آورد، و برعکس مذهب است، من فکر میکنم که یک اشتباه است.

در حالیکه دانشمندان و رهبران مذهبی ، همچنان در سنجش امکان سر زدن خارجیها به زمین هستند، نظریه‌پردازان «فضانوردان باستانی»، میگویند که شواهد در سراسر دشتهای باستانی موجود است . اما اگر این نظریه پذیرفته شود، آیا ما ناچار خواهیم شد باورهایمان را در باره دانش، یا تاریخ و آغاز تمدن بشر تغییر دهیم؟ 
برای هزاران سال، بشر اتفاقاتی را ثبت کرده است که به نظر میرسد توصیفی فوق زمینی از موجوداتیست که از آسمانها به ملاقات زمین آمده‌اند. این سرکشیهای باستانی، مبین ساختاری آن دسته است که معتقدند زمین در گذشته مورد ملاقات موجوداتی از کرات دیگر واقع شده این مشاهدات، همچنین بسیاری از معماهایی را توصیف میکند، که گذشته ما را احاطه کرده‌اند.


Erich von Daniken
مهمترین آنها مذهب بود. خدایانی که در زمان پیشینیان ما نازل شده‌اند، حالا به کتب مقدس وارد شده‌اند. به الهیات. حالا، یعنی بعدها مردم سعی کردند که این را بفهمند، پس مذهب را از آن ایجاد کردند. اما هسته مرکزی این است که موجودات فضایی به اینجا آمده‌اند (تصویر 313). این آغاز همه مذاهب بزرگ بوده.

Giorgio A. Tsoukalos
دو جزء اصلی در اینجا وجود دارد که چرا ما امروز چنین موجودی هستیم. یک: کسی در ساختار ژنتیک ما دخالت کرده؛ دو: تکنولوژی. چون به ناگهان، ما شروع به ساختن و پرداختنی کرده‌ایم که همین امروز هم برای خلق دوباره آنها دچار مشکلیم و متون کهن، بسیار روشن هستند در اینباره که بسیاری از اهداف ما در گذشته اتفاق افتاده‌اند، تنها به دلیل دخالت مستقیم موجوداتی فرازمینی که از آسمان آمده‌اند