هوش فرازمینی

اخبار نجوم و حیات فرازمینی

افسانه گیلگمش و فرازمینی ها :
ساعت ۱٢:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۱٠/٥   کلمات کلیدی: فرازمینی های باستانی
این افسانه بزرگترین یادگار مکتوب سومری است که از هزاره ششم قبل از میلاد در منطقه بین النهرین بزرگترین تاریخ بشری ان زمان را داشتند یعنی سومریان
این مجموعه شامل 12 لوح است که هر لوح ان شامل شش ستون پله وار و به صورت شعر میباشد این مجموعه ماجراهای گیلگمش و زندگینامه وی است که یکی از قدیمی ترین پادشاهان اوروک (یکی از شهرهای مهم سومر باستان ) بود .
نظر رایج در مورد این افسانه این است که داستانهایی که در این کتاب امده است افسانه و غیر واقعی میباشد.
در این منظومه ما با خدایانی مواجه هستیم که در بین مردم زندگی میکنند و در ظاهر وجود خارجی نیز دارند و بسیاری از ماجراهای گیلگمش در ارتباط با این خدایان است ..

از جمله این خدایان که در لوح هاس سومری نیز ازش یاد میشه ای-آ است یا همون 
EA
خدای اعماق و لجه ها ...همچنین 
ADAD
خدای رعد و برق اتش و طوفان 
همچنین 
ERSKIGAL خدای بانوی جهان زیر خاک
ARURU خدای مجری افرینش 
و همینطور ENELIL خدای سرزمین ها و خشکیها 
ANU خدای اسمان ها پدر ایشتر و خالق اوروک 
ایشتر الهه عشق میباشد دختر انو نیز هست ...نینورتا خدای هشونت و جنگ و... اشاره کرد ..
نکته جالب توجه در مورد این افسانه این است که در چند قسمت از ان اتفاقاتی میافتد که بعید است یک چیز خیالی و یا خیال بافی نویسنده اونم شش هزار قبل میلاد مسیح باشد 
مثلا در کتیبه سوم میخونیم ==> ابری غبار گونه از راهی بسیار دور امد و سپس خدای خورشید امد ..و با بال و چنگال های خود انکیدو را گرفت و در هنگام پرواز انکیدو حس کرد چیزی مانند سرب بر بدنش فشار میاورد و به نظرش رسید که بدنش مانند سنکی سنگین شده است ..
چگونه امکان دارد نویسنده باستانی چند هزار ساله این کتیبه تجربه و دیدی از پرواز و اشیا پرنده داشته باشد ؟
از این حقیقت علمی که در موقع صعود به فضا بر اثر گرانش حاصل از پرواز وزن بدن فضانورد چندین برابر حالت عادی میشه اطلاع داشته ؟
نویسنده این کتاب از این قوانین فیزیکی و پروازی چه میدونسته ؟
در کتیبه هفتم اومده :
عقاب با چنگال های مفرغ خود مرا در ربود و با من 4 ساعت در اسمان پرواز کرد .. سپس با من گفت =به زمین در نگر تا خود چگونه نمودار است ؟ به دریا در نگر چگونه پدیدارست ؟و زمین به کوهی میمانست و دریا به نهری کوچک است ..زمین به باغی میماند و در یا به جویبار باغبان ... همچنان با من چهار ساعت در پرواز بود 
پس کسی که پروازی نکرده باشد و با این توصیف دقیق چگونه امکان دارد موجودی که به چنین سفری نرفته باشد چنین توصیف دقیقی داشته باشد اونم از سطح زمین و چگونه از کروری بودن زمین خبر داشته ؟ (توصیف زمین به خمیر و دریا به ظرف خمیر ) در کتیبه دوم در جایی که گیل گمش و انکیدو تصمیم میگیرند که با هووه نگهبان جنگل سدر بجنگند ما مشخصات یک ربات رو میبینیم ..
انکیدو این نگهبان رو اینگونه توصیف میکند در لوح پنجم :
انگاه هووه پدیدار شد و با پنجه های شیر سانی تنی از فلس هایی مفرغ بپوشیده..
در اینجا ما سه ویژگی این ربات رو میبینیم : نمیخوابه قدرتش ذاتی هستش و بدنش فلزی 
به راستی که خدایان سومری اگر موجوداتی واقعی بودند که از سیاره ای متمدن اومدن که ما به این مساله نیز پی بردیم و پابیه گذار این تمدن بشری بودند در 6000 سال پیش ایا این نگهبان نمیتوانسته یا ربات جنگنده نگهبان در دل جنگل باشد ؟
شواههدی در تمدن سومری میباشد که با دانش امروزی قابل قیاس نیست مثلا سومری ها در ستاره شناسی تبحر بسیار بالایی داشتند .
و زمان گردش ماه به دور زمین رو با زمانی که دانشمندان امروزی با دستگاه ها ی پیشرفته بدست اوردند فقط 0.4 ثانیه تفاوت دارد