هوش فرازمینی

اخبار نجوم و حیات فرازمینی

گوی فلزی2.8 میلیارد ساله در افریقای جنوبی :
ساعت ۱۱:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱٠/٥   کلمات کلیدی: معماهای حل نشده

چند دهه قبل معدن کاران در افریقای جنوبی صدها گوی اسرار امیز با منشا ناشناخته کشف کردند .این گوی ها قطری حدود یک ایچ یا کمی بیشتر داشتند و برخی دارای سه شیار موازی در قسمت استوای خود بودند . گوی ها به دو شکل بودند بعضی از انها از یک فلز ابی رنگ با رگه های سفید بودند و نوعی دیگر تو خالی بوده و پر از نوعی ماده اسفنجی سفید بودند . نکته حیرت اور این بود که گوی های اسرار امیز از درون یک سنگ مربوط به دوره پرکامبرین که عمری حدود 2.8 ساله است خارج شدند ..


رولف مارکس مسوول موزه کلرکسدارپ افریقای جنوبی که تعدادی از این گوی ها در انجا نگهداری میشه میگوید : 
این گوی ها یک راز هستند انها مصنوعی بنظر میرسند ..در زمانی که این گوی ها از ان امده اند در زمین حیات هوشمندی وجود نداشته است ..گلوله ها در سنگ پیروفیلیت یافت شده اند که در نزدیکی یک شهر کوچک به نام اتوسادال از معدن استخراج شدند ..این سنگ پیروفیلیت کاملا یک سنگ نرم ثانویه با درجه سختی سه در مقیاس موهس است که در زمان رسوب گذاری در حدود 2.8 میلیارد سال پیش ایجاد شده است ..از طرف دیگر این گوی ها بسیار محکم هستند و حتی با استیل خراب نمیشوند ..جالب است بدانید در این دوره میزار اکسیژن زمین تنها 1 درصد بوده است و تنها موجودات زنده ان زمان موجودات تک سلولی بی هوازی بودند که برای حیات خود نیازی به اکسیژن نداشتند .
حال بنظر شما این گوی های فلزی که هیچ کس نمیتونه ادعا کند که اجسامی طبیعی و محصول کار طبیعت هست چه منشایی دارد ؟
بنظر میرسد تنها جوابمنطقی این است که این گوی ها بقایای یک سفینه فضایی متعلق به بیگانگان باستانی از یک سیاره دیگر است که در انجا سقوط کرده و در قعر اقیانوس مدفون شده و بعد از گذشت چندین هزار سال قسمتهای لاشه این سفینه پوسیده شده ولی گوی های فلزی به دلیل جنس این فلز در انها سالم باقی موندند و با گذشت زمان لایه های رسوبی روی انها را پوشانیده و بعد از گذشت میلیونها سال تبدیل به سنگ شده و گوی در میان این سنگ گیر کرده اند و در نتیجه عدم رسیدن اکسیژن سالم موندند .
خب این سوال پیش میاد چگونه ممکنه در 2.8 میلیارد سال پیش که هیچ موجو هوشمندی روی زمین نبوده حتی حیوون هم نبوده چجوری چنین چیزی با دقت و سختی و کیفیت بالا تولید شده منشاش کجاست /
خب عمر جهان هستی همه میدونیم حدود 14 میلیارد سال است و عمر منظومه شمسی 5 میلیارد سال است و اولین ستارگان 400 میلیون سال بعد از بیگ بنگ تشکیل شده اند . البته همه ستارگان کم و بیش ساختاری مشابه دارند و تفاوت چندانی ندارند ..
حال اگر در کره زمین که 5 میلیارد سال زمان برای ایجاد موجودات متمدن لازم بوده پس در منظومه ای که به فرض 10 میلیارد سال 7یش بوجود اومده میتوان از 5 میلیارد سال پیش انتظار وجود موجودات پیشرفته رو داشت و نباید از وجود این موجودات در 2.8 میلیارد سال پیش تعجب کرد و حقیقتا منشا زمینی نداشتند ..