هوش فرازمینی

اخبار نجوم و حیات فرازمینی

ارسال ژنوم انسان به سیارات بیگانه !
ساعت ٩:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۳/۱٥   کلمات کلیدی: منشا انسان و فرازمینی ها

دانشمندان در نظر دارند تا برای ایجاد حیات در سیارات دیگر بخش هایی از ژنوم انسان را به سیارات بیگانه ارسال کنند و انسان ها را به صورت سه بعدی در آنجا چاپ کنند.

یکی از تئوری ها در مورد نحوه آغاز حیات بر روی زمین به «پان اسپرمیا» (panspermia) معروف است. پان اسپرمیا نظریه ای است که پیشنهاد می کند حیات یک پدیده منحصر به زمین نیست. بر اساس این نظریه، حیات ابتدا در شکل میکروبی و توسط یک سیارک یا دنباله داری که از یک سیاره در منظومه شمسی مانند مریخ و یا خارج از آن نشات گرفته به زمین منتقل شده است....به ادامه مطلب بروید 


اکنون دانشمندان در حال بررسی عکس این نظریه هستند یعنی می خواهند حیات موجود بر روی زمین را به کیهان ارسال کنند؛ دانشمندان معتقدند که این کار شدنی است. کارشناسان ناسا معتقدند می توان DNA انسان را به سیارات دیگر ارسال کرد. به گفته این دانشمندان ، ارسال تکه هایی از ژنوم انسان در نهایت ممکن است، امکان چاپ انسان را فراهم کند. بهترین شانس ما برای کاوش فضا می تواند چاپ انسان ها به صورت ارگانیک در یک سیاره دیگر باشد.

آدام استیلتزنر که مهندس رهبر مریخ نورد کنجکاوی در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا بود در حین کنفرانسش در این ماه این نکته را بیان کرد. این ایده از نظر پایه ای با رمزگذاری اطلاعات ژنتیکی انسان در باکتری شروع می شود به طوری که بتوانیم در زمانی که به سیاره دیگری می رسیم DNA مان را برای چاپ سه بعدی انسان ها استفاده کنیم. چون دانشمندان زیادی هستند که عقیده دارند تنها یک روش برای تضمین باقی طولانی مدت نژاد انسان برای مستعمره کردن فضا وجود دارد و آن چاپ انسان ها است به طوری که بتوانیم از مرحله سفر فرار کنیم.

استیلتزنر می گوید “شاید ما جهان های دیگر را نه با فضانوردان در فضاپیماها بلکه با باکتری تسخیر کردیم”. این تفکرات خیلی خیال انگیز و زیبا به نظر می رسند. این ایده از گری رووکن است که یک زیست شناس در هاروارد است و دپارتمان ژنتیک پزشکی هاروراد هم در این پروژه شرکت دارد. او می گوید که بخش هایی از ژنوم انسان را می توان در شکل باکتری به جهان دور دست ارسال کرد و “استفاده از باکتری مثل استفاده از حافظه کامپیوتر است. این مثل یک آیپد است که شما به سیاره دیگر می فرستید و باکتری می توان اطلاعات را به صورت متراکم ذخیره کند”.
دانشمندان معتقدند می توان بخشی از ژنوم و DNA انسان را به سیارات دیگر ارسال کرد و به وسیله ربات ها و چاپگرهای سه بعدی انسان چاپ کنند.

 منبع =سایت بیگ بنگ