هوش فرازمینی

اخبار نجوم و حیات فرازمینی

اظهارات جنجال‌برانگیز درباره اعزام انسان به مریخ تا 10 سال آینده
ساعت ۱:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۳/۳۱   کلمات کلیدی: دانستنی های نجوم

الون ماسک، بنیان‌گذار شرکت اسپیس‌ایکس، با رد ادعای ناسا برای اعزام انسان به مریخ تا سال 2035، مدعی شد شرکتش قادر است تا 10 سال دیگر انسان‌ها را به مریخ ببرد. ..به ادامه مطلب بروید
 


به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «ماسک» مهم‌ترین مولفه برای انجام این ماموریت را داشتن شهری خودکفا روی مریخ و چندسیاره‌ای کردن حیات دانست و ابراز اطمینان کرد نخستین انسان‌ها می‌توانند ظرف 10 تا 12 سال آینده به مریخ برده شوند. 

بنیان‌گذار شرکت‌های PayPal و Tesla Motors همچنین مدعی شد طرح اسپیس‌ایکس برای بقای بشریت در آینده مهم است زیرا به گفته وی، نوع بشر یا به گونه‌ای بین‌سیاره‌ای تبدیل می‌شود یا به دلیل بلایای طبیعی و انسانی روی زمین منقرض خواهد شد. 

وی گفت: چالش واقعی در ماموریت‌های مریخ صرفا فرستادن انسان به این سیاره نیست بلکه زنده‌ رساندن وی به سیاره سرخ و برگرداندنش به زمین است. 

«شرکت فناوری‌های کاوش فضایی» یا اسپیس‌ایکس یک نهاد خدمات حمل‌و‌نقل فضایی است که دفتر مرکزی آن در هاوتورن کالیفرنیا واقع شده است. این سازمان فضاپیما‌ها و موشک‌هایی را می‌سازد و آن‌ها را به مدار پایینی زمین می‌فرستد. 

شرکت مزبور در سال 2002 و با هدف کاهش هزینه‌های حمل‌و‌نقل فضایی و ایجاد مستعمره‌هایی در مریخ پی‌ریزی شد. اسپیس‌ایکس برای تحویل به موقع فضانوردان به فضا و آوردن‌ آن‌ها به زمین از فناوری لبه تیغ خود به نام «دراگون V2» بهره خواهد برد.