هوش فرازمینی

اخبار نجوم و حیات فرازمینی

دو اظهار نظر جالب از پروفسور هاوکینگ در مورد هوش مصنوعی و حیات فرازمینی :
ساعت ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٩/۱٥   کلمات کلیدی: دانستنی های نجوم

1)هشدار هاوکینگ در مورد هوش مصنوعی :
پروفسور "استیون هاوکینگ" دانشمند برجسته بریتانیایی گفته است تلاش‌ها برای آفریدن هوش مصنوعی، تهدیدی برای وجود بشر است. او به بی‌بی‌سی گفته است که توسعه کامل تکنولوژی هوش مصنوعی می‌تواند پایان نژاد بشر باشد.
هاوکینگ می‌گوید نسخه‌های ابتدایی هوش مصنوعی که تاکنون ابداع شده‌اند مفید بوده‌اند با وجود این، از تبعات خلق تکنولوژی که بتواند با انسان برابری کند یا از او پیشی بگیرد ابراز نگرانی کرده است. "چنین موجودی می‌تواند روی پای خودش بایستد هر بار با شتابی بیشتر خود را از نو طراحی کند. بشر که به دلیل محدودیت‌های بیولوژیک سرعت کمتری دارد بدون توانایی رقابت عقب خواهد ماند."

به ادامه مطلب بروید

 

اما دیگران اینقدرها هم بدبین نیستند:
رولو کارپنتر که نرم افزار 'کلوربوت' را طراحی کرده معتقد است انسان تا زمانی بسیار طولانی سلطه خود بر این تکنولوژی را حفظ خواهد کرد و همزمان توانایی بالقوه هوش مصنوعی برای حل کردن بسیاری از مشکلات بشری بیشتر و بیشتر درک خواهد شد. نرم افزار کلوربوت قابلیت یادگیری از گفتگوهای پیشین را داراست و میزان موفقیتش در آزمون تورینگ، آزمایش سنجش میزان هوشمندی ماشین‌ها بسیار بالا بوده است. این نرم افزار توانسته بسیاری را متقاعد کند که در حال گفتگو با یک انسان واقعی هستند. به نظر او هوش مصنوعی به سمتی می‌رود که نهایتا نیرویی مثبت باشد.
2)هاوکینگ = حیات فرازمینی وجود دارد و ممکنه حیات هوشمند فرازمینی برای ما زمینیان خطرناک باشد 
پرفسور هاوکینگ میگوید 100 میلیارد کهکشان در این دنیا موجود است و هر کدام صدها میلیون ستاره در خود جای داده است بعید است زمین تنها سیاره دارای حیات باشد 
هاوکینگ میگوید گونه های مختلف حیات از جمله میکروبی حیوانی و هوشمند موجود است 
تصور من ان است که اگر انها هوشمند باشند ممکن است برای استخراج منابع و انرژی و استعمار تمدنی به دنبال تسخیر ان تمدن یا سیاره باشند 
وی هشدار داد ممکنه تماس با فرازمینی ها پایانی بر تاریخ بشریت باشد 
بازدید بیگانگان فرازمینی مانند دیدار اولین کریستوفر کلمب از امریکا میباشد 
که مشخص نیست ایا این موضوع برای ما خوشایند خواهد بود یا خیر
ارش