هوش فرازمینی

اخبار نجوم و حیات فرازمینی

احتمال وجود تونل فضا-زمان در مرکز کهکشان راه شیری
ساعت ٦:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۱۱/٦   کلمات کلیدی: دانستنی های نجوم

دانشمندان معتقدند که ممکن است در مرکز کهکشان راه شیری یک کرم‌چاله بسیار بزرگ به عنوان میان‌بری به میان فضا و زمان وجود داشته باشد.

 

 پائولو سالوسی از دانشکده بین‌المللی تحقیقات پیشرفته در تریست ایتالیا ضمن اشاره به احتمال وجود کرمچاله( حالت پیچی شکل) در کهکشان راه شیری گفت: متاسفانه تایید کامل کرمچاله در مرکز کهکشان با علم کنونی ممکن نیست، اما طبق شواهد موجود وجود این کرمچاله امکان‌پذیر است.

 

به عقیده محققان، ماده تاریک در مرکز راه شیری ممکن است حاوی کرم‌چاله‌ای باشد که می‌توان از درون آن سفر کرد. ماده تاریک قابل مشاهده نبوده و تنها از طریق اثر گرانشی قابل تشخیص است.

 

کرم‌چاله‌ها مناطقی هستند که در آن‌ها، فضا و زمان خم شده و نقاط دور به هم نزدیک می‌شوند.

 

دانشمندان معتقدند که با توجه به قانون نسبیت عام انیشتین که احتمال وجود کرمچاله‌ها یا همان تونل‌های عظیم فضایی را ممکن ساخته است، احتمال وجود یک تونل عظیم فضایی در مرکز کهکشان راه‌شیری با شواهد موجود یعنی حضور ماده تاریک امکان‌پذیر است.

 

سالوسی در ادامه افزود: اگر ما نقشه‌ ماده تاریک در کهکشان را با مدل‌های جدید انفجار بزرگ ترکیب کنیم، می‌توان فهمید که در صورت تایید تونل‌های فضا- زمان قطعا کهکشان ما نیز دارای یک تونل فضا- زمان بزرگ بوده و شاید به اندازه کل کهکشان باشد.

 

دانشمندان معتقدند که اگرچه احتمال سفر از طریق کرم‌چاله‌ها و شکستن فاصله‌های زمان و مکان بطور نظری امکان‌پذیر است، اما قطعا اطلاعات کنونی ما نسبت به این اشیاء ناشناخته فضایی بسیار محدود است.