هوش فرازمینی

اخبار نجوم و حیات فرازمینی

دانشمندان امریکایی به دنبال تماس به بیگانگان فرازمینی
ساعت ٢:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/۱۱/٢٥   کلمات کلیدی: فضایی ها

فبریه 2015 - به نقل از bbc و گاردین 

دانشمندان و ستاره شناسان به طور جدی تر خود را برای برقراری ارتباط با بیگانگان فرازمینی اماده میکنند . هر چند این امر توسط برخی دیگر از دانشمندان امری خطرناک برای تمدن بشر میباشد . 
ستاره شناسان بیش از سی سال است که به سیگنال های فضایی گوش فرا میدهند و به گفته خودشان هنوز نشانه ای از فرازمینی های هوشمند و پیامشان نیست. 
ست شوستاک ستاره شناس ارشد ستی مرکز تحقیق در مورد هوش فرازمینی میگوید وقت ان رسیده به مرحله و مرتبه ای بالاتر در این موضوع گام برداریم .
برخی نیز میگویند این کار یک خودکشی هست ولی ست شوستاک میگوید ما همین الانشم بیش از 70 سال است که سیگنال های رادیویی تلویزیونی مان در فضا گسترده شده و کار از کار گذشته است . 
البته تمدن بشر هنوز اماده برقراری با موجودات بیگانه نیست یکی از دلایلیش مسائل مذهبی سیاسی و غیره میباشد . 
شاید تمدنهای بیگانه از مختصات تمدن ما با خبر باشند ولی علاقه ای به ارتباط رسمی نداشته باشند 
به ادامه مطلب بروید
 

ایا رادیو سیگنال روش خوبی برای برقراری ارتباط با بیگانگان است ؟
در حال حاظر روشی غیر از این در دسترس نیست . ایا با وجود دهه ها فرستادن سیگنال تمدنی ان را دریافت کرده ؟ بسیاری معتقدند تمدن ما هنوز اماده برقراری ارتباط با بیگانگان نیست و حتی اکر انها از موقعیت تمدن ما با خیر باشند هرگز تلاشی برای برقراری ارتباط رسمی نمیکنند نظر شما چیست ؟

از دهه 1960 ما همواره در حال فرستادن سیگنال به فضا هستیم .. هر چند دانشمندانی بزرگ چون هاوکینگ میگویند:{ این کار یک خودکشی محض در برابر تمدنهای پیشرفته تر است . هرچند به عقیده ایشان تا چند صد سال نوری با توجه به دریافت هیچ پاسخی تمدنی هوشمند وجود ندارد . }
در سال 1977 سیگنال معروف wow توجه همگان را به شدت به سوی خود جلب کرد ..سیگنالی ناشناس از منبعی ناشناس که 72 ثانیه به طور انجامید اما از ان زمان تا به امروز دیگر اثر و ردی از این سیگنال ها به دست ما نرسید . اما ستاره شناسان seti { مرکز تحقیق در مورد هوش فرازمینی } معتقدند که باید روشهای برقراری ارتباط را عوض کنیم . ست شوستاک میگوید ما از رادیو تلسکوپ بزرگ ارسیبو در پورتوریکو برای سیارات نزدیک و قابل سکونت استفاده میکنیم و به طور منظم پیامها را ارسال میکنیم . 
شاید برایتان جالب باشد و اولین بار باشد که این مطلب را میشونید که همواره تلاشهای زیادی برای فرستادن سیگنال و پیام به تمدنهای فرازمینی فقط توسط امریکا انجام نشده بلکه :
در سال 1974 پیامی از طریق رادیوتلسکوپ ارسیبو با محتوی یک عکس از مرد و همچنین رشته های DNA به یک خوشه ستاره ای که 21000 سال نوری از ما فاصله دارد فرستادیم 
در سال 1999دانشمندان روسی پیامی از طریق تلسکوپ Yevpatoria که در استان کریمه این کشور بود فرستادند . 
در سال 2008 اژانس فضایی امریکا NASA موزیکی با نام Across the Universe” مخابره کرد به سمت ستاره ای که 431 سال نوری با ما فاصله داشت . 
ست شوستاک ستاره شناس ارشد ستی میگوید دریافت پیام از تمدنی هوشمند یک معجزه نیست بلکه انها نیز یک اردک از بقییه اردک ها هستند !!
هر چند دانشمندان بزرگی چون هاوکینگ هشدار دادند که برخورد با موجودات هوشمند بیگانه مسلما برای نسل بشر و تمدن زمینیان خطرناک خواهد بود . اما دانشمندان ستی میگویند کار از کار گذشته و نگرانی در این باره بی فایده است اگر قرار بود ... 
طبق گفته ستاره شناسان ستی یک تمدنی که 300 سال از ما پیشرفته تر باشد میتواند سیگنال های زمینی را دریافت کند . .. سال 2009 سازمان ستی برنامه ای به عنوان پیامی برای تمدنهای بیگانه تشکیل داد ومردمان بیش از 70 کشور در این پروژه شرکت کردند و پیامهای خود را نوشتند . همچنین ستاره شناسان ستی میگویند بهترین زبان برقراری ارتباط با بیگانگان زبان ریاضی میباشد .