ناسا میگوید اختلالات ایجاد شده در نیوهورایزن مانع پرواز آن به پلوتو نمیشود.

درست یک هفته قبل از نزدیک شدن به مدار پلوتو. 
اعضای تیم تحقیقاتی در روز 5 جولای : " تحقیقات مربوط به اختلالاتی که باعث وارد شدن New Horizons در روز 4 جولای به حالت safe mode شده نشان میدهد که هیچ گونه اختلالات نرم افزاری یا سخت افزاری در فضاپیما وجود نداشته. ایراد اساسی که باعث این اتفاق شده یک نقص زمان بسیار ناچیز در فرمان فضاپیما بود که در طی یک عملیات در آماده سازی در پرواز به وجود آمده بود و هیچ عملیات برنامه ریزی شده مشابه دیگری برای مواجه با پلوتو در فضاپیما وجود ندارد. " 
اعضای تیم میگویند که اگر New Horizons سه‌شنبه به حالت اولیه خود همانطور که برنامه ریزی شده برگردد تاثیرات اختلالات در این ماموریت علمی بسیار ناچیز خواهد بود . 
در روز 14 جولای نیوهورایزن به زودی در فاصله ی 1800 مایلی ( 12500 کیلومتری ) از پلوتو قرار میگیرد و اولین تصاویر از این سیاره ی کوتوله ی مرموز را خواهد گرفت . در طول این نزدیک شدن فضاپیما میبایست بتواند ویژگی های کوچک سیاره همانند برکه های آب در سنترال پارک نیویورک را ببیند. 
جیم گرین سرپرست بخش علوم سیاره ای ناسا :" من خیلی خوشحال هستم که تیم ماموریتی ما خیلی زود مشکل فنی را تشخیص داده و در مورد سلامت فضاپیما ما را خاطر جمع کرده اند. " حال با بازگشت پلوتو به میدان دید ما در آستانه ی بازگشت به عملیات عادی خود هستیم ." 
ماموریت 700 میلیون دلاری New Horizons در ژانویه ی 2006 اجرا شد و اکنون فضاپیما در فاصله ی 3 میلیارد مایلی از زمین ( 4،8 میلیارد کیلومتر) قرار دارد. 
Space.com

Translated By Aida Safari

/ 1 نظر / 41 بازدید
صادق

با سلام. من الان یه سایتی رو معرفی میکنم که شما میتونید با استفاده از اون از تخفیفات زیادی بهره ببرید. با استفاده از این سایت شما هر کالایی رو با قیمت دلخواهتون دریافت میکنید. من تا الان دو بار خرید کردم و راضی ام mi.mihanstore.net