عکس های تماشایی اولین ستارگان شکل یافته در عالم را نمایش میدهد.

این ستارگان جوان منجمان را متحیر کرده اند و با این حال به نظر میرسد کمترین رویت را تاکنون در آسمان داشته اند. 
با استفاده از تلسکوپ عظیم ESO منجمان به رهبری دیوید سوبرال اولین شواهدی را که نشان میدهد این ستارگان که به پاپیولیشن نوع 3 معروف هستند وجود دارند. تحقیقات آن ها برای انتشار در مجله ی نجوم فیزیک تایید شده است. 
پاپیولیشن 3 ستارگانی سنگین با روشنایی زیاد هستند که بسیار سریع سوخت خود را مصرف میکنند و تنها 2 میلیون سال میتوانند دوام بیاورند قبل از اینکه دچار انفجار ابرنواختری بشوند. 
برای مثال خورشید ما به طور پیش بینی شده عمری حدود 11 میلیون سال قبل از انفجار دارد. 
ستارگان پاپیولیشن 3 بایستی خیلی خالص باشند و فقط حاوی هیدروژن و هلیوم و مقدار اندکی لیتیوم باشند. و نبایستی دارای عناصر سنگینتر باشند. 
تیم تحقیقاتی کهکشان هایی را کشف کرده است که با معیارها گفته شده مطابقت دارد و به نظر حاوی ستارگان خالص نوع 3 میباشد. یکی از این کهکشان ها CR7 است. 
سوبرال : " CR7 اولین کهکشان دوری است که با تمام پیش بینی های مربوط به ستارگان نوع 3 مطابقت دارد جایی که ما در آن هیچ آثاری از کربن و اکسیژن و نیتروژن و یا هرگونه عناصر سنگین پیدا نمیکنیم. این اولین باری است که ما چنین منبع خالص بی همتایی را مشاهده میکنیم." 
موفقیت تیم در یافتن این کهکشان نادر به خاطر رویکرد جدید آن ها در جستجوی کیهان است. 
سوبرال در مورد این روش جدید میگوید : " به جای جستجوی عمیق و عمیق تر در مناطق کوچکتر ما در حال بررسی های بسیار وسیعتر از آسمان هستیم برای جستجوی دورترین کهکشان ها. یکی از دلایلی که هیچکس تا به حال موفق به انجام این کار نشده است به این خاطر است که بیشتر مردم فکر میکنند این کهکشان های روشن به قدری نادر هستند که جستجوی آن ها بی فایده و بی معنی است . " 
این ستارگان به خاطر طول عمر کوتاه خود نادر به نظر میرسند. ما احتمالا برای دیدن آن ها دیر کرده ایم اما رویکرد و روش جدید جستجوی سوبرال همه چیز را تغییر داد. تیم تحقیقاتی کشف کرد که کهکشان های کیهان اولیه 30 تا 100 برابر بیشتر از آنچه فکر میکردیم معمول هستند. 
سوبرال در نظر دارد CR7 را با کیفیت بیشتر رصد کند : " ما امیدواریم با استفاده از هابل بتوانیم بیشتر در مورد خواص CR7 و جزئیات دقیق آن بدانیم. " 
Translated By Aida Helix 
Www.iflscience.com 
/ 0 نظر / 80 بازدید