ارسال پیام سازمان تحقیقات فضایی ناسا به فضا

«جان لامبرگ» در یک پروژه‌ی مشابه به نام ضبط طلایی با همکاری «کارل سِیگِن» در سال ۱۹۷۰، پیام‌های دیجیتالی را که شامل صدای وال، صدای گریه‌ی نوزاد و یک پیام صوتی با صدای کودکانه که می‌گفت: «سلام از طرف بچه‌های کره‌ی زمین» و … را به فضا ارسال کردند. 

پروژه‌ی جدید ناسا «یک پیام تازه از زمین» نام دارد. برنامه بدین ترتیب است که این پیام دیجیتال را در تمام منظومه‌ی شمسی در فضا پخش کنند. پیش از این، ماموریت کاوشگران افق‌های نو در سال ۲۰۰۶ شروع شد و کارشناسان پیام‌ها را تا شعاع ۳۰۰ میلیون کیلومتری زمین پخش کردند. 

این که چه پیام‌هایی به فضا ارسال شود، توسط لامبرگ در سراسر جهان به نظرخواهی عمومی گذاشته شده است تا مسئولین سازمان ناسا از میان ایده‌های ارائه شده برترین‌ها را انتخاب کنند. شما نیز می‌توانید ایده‌های خود را از ۲۵ آگوست در سایت OneEarthMessage.org اعلام نمائید.

/ 2 نظر / 33 بازدید
حمید

بشنو از نَـــــــی چون حکایت میکند*از جدایی ها شــــــکایت میکند*کَـــــــز مرا تا نَیستان بُبریده اند*از نَفیرم مرد و زن نالیده اند*ممنون میشم به منم یه سری بزنی[قلب][گل]

e.k

ایده جالبیه ولی با توجه به وسعت کیهان شاید بعد هزاران سال شاید میلیونها سال بدست اونا برسه ,شاید اون موقع اصلا انسانی رو کره زمین نمونده باشه و بیان ببینن که سیگنال ها سرکاری بوده و انسانی در کار نیست و فقط جمهوری حشرات و خزندگان برقراره[لبخند]