تیم فضاپیمای افق های نو مقصد بعدی خود را اعلام میکنند.

ناسا ماموریتی جدید را برای این فضاپیما تصویب کرده و نیوهورایزنز مسافتی نزدیک به 1،6 میلیارد کیلومتر برای رسیدن به این دنیای یخی دور افتاده خواهد پیمود.
پلوتو و قمرهای آن هیچ موقع مقصد نهایی برای نیوهورایزنز نبوده اند. به عنوان بخشی از ماموریت بدون مرز ناسا ، هدف اولیه نیوهورایزنز مطالعه ی تنوع دنیای خارجی مرموز منظومه ی شمسی است که کمربند کوییپر نام دارد و یافتن هدفی ایده آل در آرای پلوتو کار آسانی نبوده است. 
هدف بعدی که به عنوان مقصد بعدی فضاپیما در روز 28 آگوست در نظر گرفته شد سیارک Mu69 2014 نام دارد. این سیارک در اندازه ی یک درصدی پلوتو است و قطر آن به اندازه ی 45 کیلومتر گستردگی دارد. برخلاف اندازه ی کوچک آن PT به نظر 10 برابر بزرگتر و 1000 برابر سنگینتر از اندازه ی یک دنباله دار معمولی است. اجرامی مانند PT در کمربند کوییپر بقایای محتوای آغازین منظومه شمسی میباشند. این جرم از خورشید نور بسیار کمی دریافت میکند. این دنیاهای یخ زده در واقع کپسول های زمان یخ زده ای هستند که از زمان شکل گیری خود در 4،6 میلیارد سال پیش تغییری نکرده اند. 
تیم نیوهورایزنز در نظر دارد تا ماموریت را تا سال 20 16 تمدید کند. انتخاب این جرم کوییپری (KBO) برای موفقیت این تیم و اطمینان از حاشیه سوخت سالم سفینه ضروری است. 
جان اسپنسر دانشمند تیم تحقیقاتی : " چیزهای زیادی است که میتوانیم از مشاهده ی نزدیک فضاپیما یادبگیریم. ..چیزهایی که هیچوقت نتوانستیم از زمین درک کنیم. " 
" عکس های پر جزئیات و سایر اطلاعاتی که نیوهورایزنز میتواند از جرم کوییپری دریافت کند درک ما را از کمربند کوییپر و اجرام آن برای همیشه متحول خواهد کرد. 
این ماموریت برای هدف های فراتر تمدید خواهد شد و نیوهورایزنز قرار است تا ژانویه 2019 به سطح Mu69 2014 برسد. 
Iflscience.com 
مترجم : آیدا صفری
آرش بوالحسنی وبلاگ هوش فرازمینی
/ 0 نظر / 109 بازدید