منظومه شمسی شاید سیاره غول پیکر دیگری نیز داشته

 

تاریخ خبر :

12 اگوست 2015

اشتباه نکنید  این سیاره ایکس یا نیبیرو نیست . دانشمندان در جدید ترین نظر خود اعلام دارند که این سیاره غول پیکر جرمی معادل نپتون داشته و در بین مشتری و اورانوس میبوده است . و به دلیل نامعلومی از منظومه شمسی خارج شده است .

این نظریه توسط {David Nesvorny} از  {موسسه تحقیقاتی نجوم کلرادو }  ابتدا در سال 2011 ارائه شد سپس با داده های جدید تر ان را اصلاح کرده است .

داده های جدید از تحقیق بر روی 25000 سنگ یخی موجود در کمربند کوئیپر در لبه منظومه شمسی حاصل میشود . که بر اورد میشود بیش از 1000 میلیارد شی در این کمربند عظیم وجود داشته باشد .

نتایج جدید نشان میدهد سنگ های این کمربند روزی تحت تاثیر گرانش نپتون  بوده اند . نپتون 4.2 میلیارد کبلومتر و کمربند کوئیپر 6.9 میلیارد کیلومتر دور تر از خورشید قرار دارد . ,...

بنا به دلیلی نامعلوم نپتون تا  7.5 میلیارد مایل دور تر شد و از این رو سیارک های موجود در کمربند لبه منظومه شمسی هرگز از دست گرانش این سیاره تا به امروز  خارج نشدند .

تنها توضیحی گه برای تکان خوردن این اجسام است عبور یک جسم عظیم از این منطقه هست .

این سیاره و عبورش که البته بی تاثیر از سوی دیگر سیارات منظومه شمسی نبوده به بیرون از منظومه پرتاب شده . و از گرانش فرار کرده . البته که تئوری جالبی به نظر میاید ولی نیاز به داده ها و تحقیقات بیشتری نیز میباشد .

 نتایج بیشتر از این تحقیق در مجله نجوم و ساینس به چاپ رسیده است 

منبع :

Iflscience.com

{با نام وبلاگ هوش فرازمینی به اشتراک بگذارید }

 

/ 1 نظر / 48 بازدید
hestia

از مطالب خوبتون خیلی ممنونم نه فقط این مطلب!خیلی بهم کمک کرد !واقعا ممنونم.