مستند پرونده های مرموز – مثلث اژدها ژاپن

جایی است تقریبا نزدیک ابهای ساحلی جنوبی ژاپن که توی دریای فیلیپین با ژاپن و گوام احاطه شده که گویا در طول تاریخ گزارشاتی دال بر گم شدن کشتی ها و هواپیماهای زیادی به طور غیر منتظره ای داده شده است . همچنین در طول این گزارشات شاهدانی ادعا داشتند که اشیایی از این منطقه از اب بیرون میامده و سریعا پرواز میکرده است . شگف اور تر این است که درست در نقطه مقابل ان در اقیانوس اطلس و روی خط 35 درجه عرض جغرافیایی قرار دارد { یعنی نقطه مقابل مثلث برمودا این مثلث اژدها میباشد } باور بر ان است این دو ناحیه عمیق ترین ابهای جهان را در بر دارد . که بخش اعظم ان تا کنون ناشناخته باقی مانده است . شمال جغرافیایی و مغناطیسی ظاهرا بهم میرسن و واسه همین قطب نماها در این مناطق تا 20 درجه خطا دارند و برای همین است که محقق ها فکر میکنند همه هواپیماها در این نواحی با کشتی ها گم میشوند . 
باور بر ان است که مرز های مثلث اژدها از مرکز ژاپن تا گوآم و تا جزایر ماریانا کشیده شده باشد . 
گرچه مثلث اژدها برای غرب ناشناخته تر است ولی ناپدید شدنهای مبهم و پدیده های مرموز با تعدد بسیار بیشتری در این ناحیه روی میدهد . گمان میرود از جنگ جهانی دوم تا کنون بیش از 1500 کشتی و صدها هواپیمای نظامی و غیر نظامی و تجاری در ان ناپدید شدند . 
اولین بار در سال 1989 با چاپ کتاب مثلث اژدها "چارلز برلیتز " این منطقه به مکانی شوم شهرت پیدا کرد . برلیتز همان نویسنده کتاب مثلث برمودا نیز میباشد که در سال 1974 ان کتاب را به چاپ رسانید . وی همواره گزارشات محلی و نظامی مربوط به گمشدن اشیا و همچنین دیده شدن اشیا نورانی ناشناخته پرنده در این منطقه را بررسی کرده بود و طبق تحقیقات او قطب نماها اغلب در این مسیر خرابتر میشوند یا داده های بسیار غیر دقیقی نشان میدهند. کشتی ها و هواپیماهایی نیز بودند که در عرض چند ثانیه به جایی دور تر منتقل شده بودند . 
بیش از 100 سال مشاهداتی از کشتی های به اصطلاح ارواح گزارش داده شده است . و سرانجام کشتی ها هواپیماها و حتی زیر دریایی های زیادی بدون علامتی به زیر این منطقه عمیق فرو رفتند . 
یکی از گیج کننده ترین و مرموز ترین پرونده های حل نشده برلیتز مربوط به قسمتی است که به گمان وی نیروهای ناشناخته در سال 1937 خلبان زن امریکایی به قلب این مثلث پایین کشیدو باعث مرگ وی شدند . 
این حلبان {املیا اراهارت} بیش از دو سوم راه دور زمین را طی کرده بود بیش از 35 هزار کیلومتر پرواز داشت . و گفته بود داره به سمت شرق اقیانوس ارام میرود . این اخرین ارتباط رادیویی وی بود . او بر فراز گوام پرواز کرد خیلی ها نیز میگویند این یک پرواز جاسوسی بوده است و قطب نمایش از کار میافتد ... دوم ژوئیه 1937 املیا اراهارت و کمک خلبانش در اخرین دور از پروازهای دور دنیای خود را گینه نو را ترک کردند انها باید برای سوخت گیری مسیری 4000 کیلومتری را به جزیره هاولند را از روی مثلث اژدها طی میکردند ان دو نفر هرگز دیگر دیده نشدند . و تا به امروز ناپدید شدن وی و هواپیمایش یکی از بزرگترین پرونده های حل نشده هوانوردی باقی مانده است . 
همچنین در گزارشات برلیتز از کشتی های متروکه و بدون سرنشینی که در مه های این دریا حرکت میکنند صحبت به میان اورده بود . در سنت های ژاپنی کشتی های ارواح به طور نمادین نحس هستند و زندگی را از ادمیزاد میگیرند . 
کشتی های زیادی به این شکل بدون سرنشین و تجهیزات و متروکه با وزنهایی بیش از 100 هزار تن در این مثلث دیده شدند که سرگردان هستند . 
در اوریل سال 1949 یک کشتی ژاپنی با تعداد 23 خدمه بدون دلیلی از این منطقه ناپدید میشوند . در 8 ژئن 1952 حدود 29 عضو خدمه یک کشتی ماهیگیری ناپدید میشوند . 26 ژوئن 1955 یک جت اف نیروی هوایی امریکایی تماس رادیوی اش با پایگاه از دست میدهد . و دو خدمه اش برای همیشه محو میشوند . 12 مارس 1957 گزارش میشود که 8 خدمه داخل یک هواپیمای تانکر kb 50 نیروی هوایی امریکا گم میشوند . 
7 ژوئن 1963 بقایای شناور یک کشتی ژاپنی روی سطح اقیانوس پیدا میشود ... و همچنین غرق شدن کشتی مرموز کشتی تحقیقاتی ژاپنی کایومارو شما ره 5 است . 
این کشتی بود که در مورد این منطقه مثلث اژدها در حال تحقیق بود . 
در 24 سپتامبر 1952 کشتی تحقیقاتی اژانس امنیتی دریایی ژاپن کایامارو با 31 خدمه {29 خدمه و 9 دانشمند } در مثلث اژدها بدون هیچ درخواست کمکی برای همیشه ناپدید شد . گارد دریایی ساحلی در گزارش تحقیقاتی رسمی این حادثه چنین میگوید : هیچ شاهد و بازمانده ای نیست که بفهمیم چرا این کشتی ناپدید شده است .
برخی میگویند این کشتی قربانی اتشفشانی در زیر دیا شدند اما محققان دیگر هنوز برای شمار این ناپدید شدگان قانع نشدند . امروزه در ژاپن معبدی برای یادبود افراد گمشده در این منطقه مرموز وجود دارد . 
به نظر میرسد چنین منطقه ای به مانند مثلث برمودا باعث اختلال زنجیره مکان زمانی میگردد . گفته شده این پدیده مرموز باعث میشه کشتی ها و هواپیماها کیلومترها از مسیر خود به خارج رانده شده و ناگهان زمان به اندازه چند ساعتی تغیر میکند . 
اواخر دهه 50 گفته شده که شخصیت تلویزیونی و رادیویی امریکا "ارتور گادفری" خلبانی متبحر به نوبه خود حادثه هولناکی را در مثلث اژدها تجربه میکند . حادثه ای که به قیمت جانش تموم شد . در دهه 50 میلادی رهبر گروه موسیقی و شخصیت تلویزیونی امریکایی ارتور گادفری یک هواپیمای دو موتورو را روی مثلث اژدها خلبانی میکرد و اون یک شی زیر دریایی ناشناسی میبیند . دستگاه های هواپیمایش از کار میرود و سوختش نیز کم بود و با خورشید مسیر یابی کرد . و وقتی دستگاه ها مجدد به کار افتادند و به مسیر برگشت متوجه شد زمانی را از دست داده .. وی با سوختی که سه ساعت بیشتر نداشت هواپیمایش را با مسیر یابی تخمینی میراند وی گزارش داد به طور غیر قابل توضیحی نیم ساعت را از دست داده است و گویی عملا به عقب برگشته بود . او و خدمه اش به سلامت به توکیو امدند 
این انحرافات زمانی و مکانی در مثلث اژدها توسط خلبانان متبهر در دهه های 50-60 میلادی گزارش شد . 
ازجمله خلبان فرانگ هاپکینز او در تابستان سال 1968 داستانی از تغیر در زمان و مکان هنگام راندن یک هواپیما روی این مثلث را به مجله ارگوسی میفرستد 
وی گفت ما به سمت گوام میرفتیم و انتظار پرواز 6 تا شش و نیم ساعته را داشتیم و من با استفاده از یک ردیاب ستاره ای هر ساعت مکانم رو مشخص میکردم اما طی ساعت سوم پرواز فهمیدم مسافت 630 کیلومتر را در یک ساعت طی کرده بودم . وی پس از فرود گزارشش را به مافوقش میدهد که هواپیمایش چند صد کیلومتر جلوتر از مسیر قرار گرفته بود . اما گزارشی ثبت نمیشود ولی هاپکینز قانع شده بود که در این منطقه چیز مرموزی وجود دارد . 
مساله جالب و قابل توجه و مرموز تر مشاهدات و گزارشات اشیا عجیب و نورانی هست که در این منطقه بارها دیده شده . به این اشیایی که در دریا دیده میشه USO گفته میشود این حوادث در دوران باستان به اژدهای خشمگین شهرت داشت . ایا این شواهد افسانه ای همان شواهدی است که در دوره مدرن نیز اتفاق افتاده ؟ ایا تشبیه ان اژده ها در دوران باستان همان اشیا نورانی ناشناس است ؟ 
در سال 1977 بخش شناسایی نیروی دریایی شوروی سابق یک پروژه تحقیقاتی علمی برای بررسی مساله بشقاب پرنده ها در ابها را سازماندهی کردند . و در اواخر سال 1977 به کشتی های بزرگ نیروی دریایی در مورد روش مشاهده بشقاب پرنده ها اموزش دادیم .
18 اوت 1980 طبق گزارشات ولادیمیر اژاژا مسوول پروژه ای که بالا صحبتش رو کردیم ..کشتی تحقیقاتی روسی با نام { ولادیمیر وولبیروف } به ارامی از میان مثلث اژدها به سمت اوکیناوا حرکت میکرد و بعد از نیمه شب به طور ناگهانی یک شب استوانه ای فلز مانند به ارامی از دریا بالا امد معلق میماند و سپس به سرعت حرکت میکند . کارشناسانی همچون مسوول این پروژه تحقیقاتی با دیدن این شی متوجه شد امکان ندارد ساخت بشر باشد . هشت ماه بعد در اوریل 1981حادثه مهم دیگری تقریبا در همان محل روی داد . در انجا نیز از یک شی ناشناس زیر دریایی که از اب بیرون امد و پرواز کرد صحبت به میان اوردند . جنگنده 50 متری " تاکی کیوتو مارو " ژاپنی با بیش از 30 خدمه ... به خاطر ضربات موج شدید به کشتی به شدت تکان میخورند ..کاپیتان این کشتی مشاهده کرد شی نعلبکی مانندی از دریا بیرون امد و قطر ان را 15 متر توصیف میکند و بدون صدا بالای کشتی معلق باقی میماند . تمام دستگاه های کشتی در حین این لحظه از کار افتاده بودند . و کاپیتان توضیح میده 15 دقیقه وضعیت همینگونه بود . سپس شی در اب فرو رفت . وقتی شی ناپدید شد و به عمق اب ها رفت دستگاه ها مجدد شروع به کار کردند متوجه شدند کشتی 15 دقیقه را از دست داده است . 
کشتی تحقیقاتی ژاپنی که در سال 1967 شروع به کار کرد با وزنی بیش از 2500 تن بزرگترین کشتی در ناوگان وزارت کشاورزی ژاپن در ان زمان بود . کشتی کایومارو 2644 تن ظرفیت داشت و 60 خدمه و یکی از پیشرفته ترین کشتی های تحقیقاتی زمان خود لقب گرفته بود . طبق گزارشات در طی دو حادثه معروف در سال های 1984 و 1986 این کشتی پیشرفته تحقیقاتی توسط اشیا پرنده ناشناس دنبال میشوند . حداقل 9 دانشمند تحقیقاتی روی عرشه کشتی شاهد این حادثه عجیب و دلهره اور بودند . دومین مشاهده در سال 1986 اتفاق افتاد اما این بار در مثلث اژدها ... گزارش شده که یک شی سیکاری شکل پرنده نورانی با طولی بیش از 30 متر با سرعتی بالا به سمت اب شیرجه میزند این بار شی پرنده ناشناس روی رادار قابل رویت بود . این دو حادثه در مجله SCIENTIFIC AMERICAN با جزئیات بی نظیری گزارش شده بود . 
یک حادثه معروف دیگر این بود که در قسمت غربی مثلث اژدها یک خلبان شاهد یک شی پرنده ناشناس بشقاب مانند بود و برج کنترل به همه هوانوردها اعلام کرده که یک بشقاب پرنده داره نزدیک میشه ... 18 مارس 1965 یوشی هاروئینا با کاپیتانی 46 ساله هنگام پرواز روی این مثلث در پیامی سراسیمه به برج کنترل ترافیک هوایی گزارش مشاهده یک هواپیمای ناشناخته دوکی شکل را میدهد که به سرعت در حال نزدیک شدن به هواپیما بوده و وی برای عدم برخورد با شی سراسیمه 60 درجه گردش میکند ..شی متوقف شده سپس پهلو به پهلو با هواپیما حرکت میکند .. گزارش شده بود این شی 4.5 متر طول دارد و نوری سبز فسفوری از خود ساتع میکند
این شی گزارش میشه که در نزدیکی هیروشیما نیز دیده شده است 
افسانه ای در مورد اشیا پرنده بشقاب مانند در ژاپن وجود دارد به خصوص افسانه یوتسوروبونه ..زن بیگانه مرموزی که از کف اقیانوس ارام در یک کشتی مدور سفینه مانند بالا میاید به قرن ها پیش بر میگردد ..نگاه دقیق به نقاشی ها و طراحی ها شی پرنده را اشکارتر میکند مشابه انچه که در قرن 20 نیز توسط شاهدان بیشماری دیده شده بود ..این طراحی ها اولین اسناد چاپی شناخته شده مربوط به بشقاب پرنده قلمداد میشه . 
توی نوشته های توصیفی قدیمی در مورد این شی نوشته شده یک کشتی کاسه مانند فلزی به ساحلی به اسم " هیراتونوهاما " میره . شاهدان نزدیکش میشوند و داخلش را میبینند . یک زن با لباس شفاف در انجا بوده و حروفی در کشتی بوده که ان را نمیشود خواند . ژاپن باستان در حدود 200 سال پیش یک بشقاب پرنده را توصیف کرده است . در ان زمان هیچ کشتی دواری وجود نداشته . 
ایا این توصیف باستانی یک برخورد نزدیک از نوع سوم بوده ؟ 
در 24 سپتامبر سال 1235 میلادی طبق گزارشات ثبت شده نورهای نورانی و معلقی بالای قرارگاه ارتش "یورتسومی " مشاده میشود. و سربازان را به وحشت انداخته بود . در 1274 امپراطوری مغول تحت رهبری کوبلای خان نیروی عظیمی بیش از 900 کشتی را برای فتح ژاپن گرد هم اورد .پیروزی قطعی به نظر میامد تا انکه حادثه فاجعه با در مثلث این نیروی دریایی عظیم را متوقف کرد . مغول ها شاید به نصف اروپا و سرتاسر اسیا دسترسی پیدا کرده بودند . طوفانی در مثلث امد و همه کشتی ها نتونستن به ژاپن برسند اکثرا نابود شدند . 
40 هزار سربازشان به ژاپن امد و بیش از نیمی از ناوگان دریاییشان نابود شد .....
کوبلای خان در 1281 حمله عظیم تری به ژاپن ترتیب داد . اینبار با 140 هزار نفر و 3000کشتی اورد . این حمله هم مصیبت بار و مشابه قبلی بود . اکثر سربازان و کشتی ها نابود و ناپدید شدند . اون موقع اعتقاد بر این بود که باد باعث پیروزی و نجات ژاپن شد . چه چیز مرموزی در مثلث اژدها است ؟ 
8 جولای 1853 ناخدا متیو سیپری امریکایی در خلیج توکیو ناگهان یک شی غیر عادی در اسمان میبیند وی این موجهه را در دفتر وقایع روزانه خود ثبت میکند . این شی طبق گزارشش نور ابی و گرد بود که کل اسمان و کشتی ما را فرا گرفته بود . نهایتا به سمت دریا پایین رفت و ناپدید شد. نکته اخر هم اظافه کنیم :
جالبه در تصویر بالا همونطور که در مستند فرازمینی های باستانی گفته شد بسیاری از مکانهای مهم و معروف باستانی روی این خط قرار دارند 
اقوام مایا در مکزیک - مثلث برمودا - اهرام مصر ... تخت جمشید ایران ... اریدو شهر اولیه سومر باستان در جنوب شرقی امروزی عراق ..دیوار چین ... مثلث اژدها ..

 

لطفا با نام سایت و نویسنده به اشتراک بگذارید و از کپی کردن خود داری کنید  
آرش 
/ 1 نظر / 132 بازدید
احمد

ممنونم یادم هست درچند سال پیش دراین مورد شبکه چهار مستندی پخش کرد که احتمال تصادفات را برای خطرات پیش آمده رد نکرده بود درهرصورت هرچی باشه جای بسی تامل داره