انگلیس بدنبال ساخت نخستین پایگاه فضایی

انگلیس از برنامه ساخت نخستین پایگاه فضایی تجاری خارج از آمریکا خبر داد که می‌تواند برای سفر توریست‌های فضایی به فضا مورد استفاده قرار بگیرد. 

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان (ایسنا)، برای احداث پایگاه فضایی هشت مرکز در انگلیس، ولز و اسکاتلند در نظر گرفته شده‌اند که شامل سایت Newquary در جنوب انگلیس، سایت Llanbeder در شمال ولز و شش سایت در اسکاتلند است. 

احداث پایگاه فضایی به یک منطقه امن و نسبتا دور از مناطق مسکونی نیاز دارد و مطالعات صورت گرفته نشان می‌دهد که شانس احداث پایگاه در سایت‌های مدنظر در اسکاتلند بیش از سایر نقاط است. 

این پایگاه فضایی عظیم بعنوان مرکزی برای انجام پرتاب‌های مختلف آژانس فضایی اروپا (ESA)‌، همچنین برای انجام سفرهای فضایی تجاری شرکت‌های خصوصی مانند ویرجین‌گلاکتیک (Virgin Galactic) و XCOR مورد استفاده قرار گیرد. 

توریست‌های فضایی می‌توانند تا چهار سال آینده (2018 میلادی) از پایگاه فضایی انگلیس برای سفر به فضا استفاده کنند؛ تکمیل و راه‌اندازی این پروژه ارز آوری فراوانی برای انگلیس به همراه دارد. 

نتایج مطالعه صورت گرفته توسط کارشناسان اقتصادی انگلیس نشان می‌دهد، بیش از 34 هزار نفر در مشاغل مرتبط با صنایع فضایی مشغول بکار بوده و این صنعت بیش از 11 میلیارد پوند به اقتصاد این کشور کمک کرده است.
 

/ 0 نظر / 11 بازدید