فرق بین تابش ریز موج کیهانی {CBMR}و امواج گرانشی {G.W}

{شما اگر یک منبع قوی الکتریکی را تکان بدهید امواج مغناطیسی ایجاد میکند مشابه همین مساله اکر یک جرم را تکان بدهید امواج گرانشی ایجاد میکند چرا که میدانهای گرانشی اطراف ان اختلال ایجاد میکنند . در واقع امواج این اختلال باید بتوانند در فضا حرکت کنند . اما مشکل اینجاست این امواج ضعیف هستند و رصد و شکارشان بسیار مشکل  . }

اگر امواج گرانشی تایید رسمی بشه یعنی پیش بینی انیشتین درست بوده و همچنین تایید کننده تورم کیهانی که مسوول اصلی انبساط است میباشد  و مهر تایید نهایی بر بیگ بنگ میباشد . اگر تورم رخ داده باشد انگاه در ان لحظه تمامی مواد موجود در این عالم ابتدایی که تازه متولد شدند را منبسط منقبض میکند . لذا دانشمندان میتوانستند امواج گرانشی را بر روی عکس گرفته شده از دنیای نوزاد که تنها 380 هزار سال سن داشت مشاهده کنند -  ولی چیزی که نیاز داشتیم انگاه این بود که تصویری دقیق تر از نقاط داغ و سرد که در خود ثبت کرده باشد همچنین قطبش امواج نور را نیز ثبت کرده باشد .

قطبش روشی است که در ان میدان الکتریکی ایزوله میشه پس ما هم میتوانیم اثرات این ایزوله شدن را ببینیم و بفهمیم . امواج گرانشی در این نقاط سرد و داغ ایجاد میشود . دانشمندان روی مین مساله در حال کار کردن هستند و انها نوری را که از نوزادی بیگ بنگ یعنی زمانی که تنها 380000 سال سن داشته و به ما میرسه را بررسی میکنند و مدل سازی و مطالعه میکنند و میفهمند تورمی رخ داده است یا خیر. و جاذبه روی پلاسمای دنیای اولیه تاثیر میگذاشت ما میتوانیم این تاثیرات را که در کسری از ثانیه پس از بیگ بنگ رخ داده را از طریق نوری که الان به ما رسیده بفهمیم و کشف کنیم  .

 

جاذبه گرانشی نشان از همکاری بین "نسبیت عام و کوانتوم " میباشد . که در تئوری این دو تئروی فیزیکی هرگز سازگاری با هم ندارند اما تایید امواج گرانشی بیگ بنگ میتواند بزرگترین کشف بشر باشد . و درک ما از گرانش کوانتومی بالا ببرد .

{لطفا بانام سایت هوش فرازمینی و نوینده اشتراک بگذارید}

/ 1 نظر / 23 بازدید
آموزش مپ

مطلبي زيبايي بود. موفق باشيد. [قلب][قلب][قلب]