پروژه مارس 1 انتقال انسان به مریخ

مارس وان (MARS ONE) اولین پروژه واقعی برای سکونت تدریجی انسان بر روی سیاره مریخ می باشد. برای این پروژه دانشمندان زیادی دور هم جمع شده اند و در حال حاضر در حال جستجوی پشتیبان مالی و همچنین یافتن اولین مسافر برای زندگی در سیاره سرخ می باشند.
اکنون یک برنامه تعیین شده برای آماده سازی و آموزش فضانورد وجود دارد. اولین ساکن سیاره سرخ در سال ۲۰۲۳ به آنجا خواهد رسید و در تاریخ ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۲ سفر خود را آغاز خواهد نمود.

برنامه زمانبندی شده به شرح زیر خواهد بود:

۲۰۱۳ – انتخاب فضانورد شروع خواهد شد. ۴۰ نفر برای آموزش و تمرین زندگی در مریخ انتخاب خواهند شد.
۲۰۱۴ – این زمانی است که آماده سازی برای اعزام اولین دسته از وسایل و ماهواره های ارتباطی آغاز می شود.
۲۰۱۶ – در ماه ژانویه، ۲۵۰۰ کیلوگرم غذا و ماهواره به مریخ ارسال خواهد شد.
۲۰۱۸ – مریخ نورد در مریخ فرود می آید و با عملیات جستجوی خود، بهترین مکان را برای زندگی در مریخ انتخاب و ویدیوهای را به زمین ارسال می کند که هر کسی قادر به دیدن آنها خواهد بود.
۲۰۲۱ – تمامی تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای زندگی در مریخ به آنجا خواهد رسید. البته دومین مریخ نورد نیز همراه آنها خواهد بود.
۲۰۲۲ – ماشین آلات مورد نیاز برای تولید آب، اکسیژن و اتمسفر آماده خواهد شد. اولین پرواز سرنشین دار برای ۱۴ سپتامبر برنامه ریزی شده است و ۴ نفر سفر یک طرفه خود را به مریخ آغاز خواهند کرد.
۲۰۲۳ – مسافران اولین بار در مریخ زندگی خود را شروع می کنند و ۲ سال بعد سری دوم مسافران مریخ به همراه مریخ نورد و وسایل مورد نیاز به آنجا می روند.


بقیه ما ها که در زمین گرفتار شده ایم! شاهد زندگی آنها به صورت زنده خواهیم بود. بنابراین زندگی در مریخ یک جهش بزرگ برای انسان های بعد از ما نیز می باشد.

اگر به این موضوع علاقمند شده اید می توانید سری به وب سایت رسمی Mars One بزنید و بیشتر درباره فضانوردان، برنامه های زمان بندی و یا اطلاعات تماس و … بدانید.
چیزی که نگران کننده است این است که سفرهای سفینه ها و یا شاتل ها، یک طرفه می باشد. نکته دیگر نیز این است که ۱۰ سال، مدت زمان بسیار کوتاهی برای تامین هزینه ها و مخارج این پروژه بسیار پر هزینه می باشد. فقط زمان همه چیز را مشخص می کند.

http://mars-one.com/

/ 0 نظر / 36 بازدید