آخرین نگاه نیوهورایزنز به لکه های عجیب تاریک پلوتو

ین لکه های تیره در دورترین مناطق پلوتو قرار دارند که همیشه با بزرگترین قمر پلوتو-شارون رو در رو هستند. 
نیوهورایزنز دیگر نخواهد توانست قسمت های دوردست پلوتو را هنگامی که به مدار آن در روز 14 جولای نزدیکتر میشود مشاهده کند. 
آلن استرن محقق پروژه ی نیوهورایزنز :" این عکس آخرین و بهترین نگاهی است که هرکسی از قسمت های دوردست پلوتو خواهد داشت که دهه ها زمان میبرد تا دوباره دیده شوند." 
آلن استرن محقق پروژه ی نیوهورایزنز : " این 4 لکه ی تاریک که هرکدام 300 مایل ( 480 کیلومتر) پهنا دارند با کمربند تاریک بزرگتری که استوا پلوتو را میپوشاند ارتباط دارند. اما فضاهای معمول و اندازه ی مشابه این لکه ها معمایی است که دانشمندان این ماموریت را درگیر خود کرده است. 
جف مور از مرکز تحقیقات ایمز ناسا : " نمیتوانیم بگوییم که این نقاط دشت ها یا فلات ها هستند یا این که آیا طیف روشنایی آن ها در سطوح صاف تغییری میکند یا خیر " 
"هنگامی که ما عکس هایی از این از مناطق دوردست پلوتو را با داده هایی از ترکیب بندی و رنگ که فضاپیما به دست آورده ولی هنوز به زمین ارسال نشده ترکیب کنیم انتظار داریم که بتوانیم تاریخ این قسمت از چهره ی پلوتو را دریابیم . " 
محققان میگویند که تصویر جدید جزئیات جذاب دیگری را آشکار میکند که شامل اشکال چندگوشه ای است که توسط خصوصیات متقاطع خطی به وجود آمده اند. 
در روز سه شنبه 14 جولای نیوهورایزن به فاصله ی 7،800 مایلی (12،500 کیلومتری) از پلوتو خواهد رسید و نزدیکترین فاصله آن در ساعت 7:49 صبح رخ خواهد داد. 
این کاوشگر اطلاعات زیادی را با استفاده از 7 ابزار علمی خود جمع آوری خواهد کرد و بالاخره پرده از اسرار این سیاره ی مرموز از زمان کشف آن در سال 1930 بر خواهد داشت . 
Translated By Aida Safari 
Space.Com

/ 0 نظر / 57 بازدید