شناسایی مثلث ِبرمودای فضایی!

 این ناحیه با عنوان ” ناهنجاری اطلس جنوبی” ( SAA) شناخته می شود و مکانی است که کمربند تابشی ون آلن _حلقه ای از ذرات باردار که زمین را احاطه کرده اند_ در نزدیکترین فاصله به سطح زمین قرار دارد. زمانیکه این کمربند در سال ۱۹۵۰ کشف شد دانشمندان گمان میکردند که منطقه ی ناهنجاری (SAA) ممکن است خطراتی را در پی داشته باشد. فضانوردان در شاتل فضایی از خراب شدن کامپیوتر ها به هنگام عبور از این ناهنجاری شکایت میکردند. برخی فضاپیماها نظیر تلسکوپ فضایی هابل، طوری برنامه ریزی شده اند که دستگاههای حساسشان به هنگام عبور از بالای این منطقه به منظور جلوگیری از آسیب دیدگی خاموش می شوند. ایستگاه فضایی بین المللی برای مقابله با این مشکل به تجهیزات حفاظتی بیشتری مجهز شده است.

ریکاردو کامپانا در موسسه ی ملی اختر فیزیک در بولگنا _ایتالیا گفت: اطلاعات تابشی از ماهواره ی نمایشگر اشعه ی X به نام beppoSAX را تجزیه و تحلیل کرده است، این ماهواره از سال ۲۰۰۳_۱۹۹۶ فعال بوده است. آنها متوجه شدند که سطح تشعشعات در لایه ی پایینی منطقه ناهنجاری بسیار کمتر از لایه های بالایی آن است و این ناهنجاری به سمت غرب در حال جابجایی است. این تیم در حال طراحی تلسکوپ فضایی ای است که در قسمت پایینی منطقه ی خطر بچرخد ، جایی که به خوبی مطالعه نشده است. اکثر مدل های تابشی مورد استفاده در برنامه ریزی ماموریت های فضایی بر پایه ی برون یابی از مشاهدات انجام شده در ارتفاع بالا _شیب بالا میباشند.

/ 1 نظر / 17 بازدید
الهه

یعنی اگه یک روز هم به عمرم مونده باشه دلم میخواد برم تو برمودا گم و گور شم ببینم این آدمایی که اونجا غیب میشن کجا میرن [متفکر]