غول های باستانی

] شهر سرخ‌پوستان مکزیکی و پایتخت پادشاهی میانه مشهور به Tavasco یا Tabasco . م [ . ساکن شوند . در آنجا آن‌ها با تعدادی از غول‌ها ، بازماندگان دومین فاجعه روبرو می‌شوند . 
چهارمین عصر ، عصر " آفتاب آتش " نامیده می شده زیرا که آتش بزرگی آمد و به این دوره پایان داد . در این زمان بود که تولکتها برای فرار از فاجعه وارد سرزمین Anahuac ] نام باستانی آمریکای مرکزی . م [ شدند . پیش از اقامت در سرزمین جدیدشان برای 104 سال سرگردان بودند .
Also F. L. Gomara در کتاب " فتح مکزیکش " در فصل مربوط به " پنج خورشید اعصار " می‌نویسد که :
" وقتی آسمان بر زمین افتاد خورشید دوم نابود شد . فرایند فروپاشی همه انسان‌ها و هر چیز زنده را از بین برد و گفته‌اند که غول‌ها در این دوران می‌زیسته‌اند و استخوان‌های متعلق به آن‌ها را حین حفاری در معابد و معادن پیداکرده‌اند . از قد و قواره آن‌ها مشخص بوده که این موجودات کاملاً خاص و تنومند و بلند قد بوده‌اند . آن چنان که در نوشته‌های مقدس عبری در عهد عتیق و تلمود و میدراش آمده در میان نژادهای جهان در اعصار پیشین نژادی از غول‌ها هم بوده . موجوداتی بسیار تنومند و به نحو شگفت‌انگیزی قوی و درنده‌خوی که دیگر نژادها را از میان می‌بردند اما در نهایت به جان یکدیگر افتاده و یکدیگر را نابود کرده‌اند . کتاب پیدایش ] 6:9 [ حکایت می‌کند که در دوران ما قبل طوفان " غول‌ها روی زمین می‌زیسته‌اند " . 
کتاب یونانی Baruch ] از کتاب‌های جانبی کتاب مقدس عبری که در متن اصلی عبری موجود نیست اما در نسخه هفتادگانی یونانی و در ترجمه لاتین کتاب مقدس مشهور به ولگاته موجود است . م [ حکایت می‌کند که طوفان پیش از چهار صد هزار از نژاد غول‌ها را نابود کرده . بعد از طوفان فقط نواحی اندکی مانده بوده که غول‌ها در آن‌ها می‌زیسته‌اند . 
بعد از چند قرن که فاجعه دیگری جهان را ویران نمود و بنی‌اسرائیل مصر را ترک کرد و تعدادی را فرستاد تا وضعیت فلسطینی‌ها را بررسی کنند آن‌ها گزارش دادند که مردم این سرزمین عموماً قد بلند هستند و علاوه بر این ما غول‌های نژاد Anak ا دیده‌ایم . غول‌ها که آمده‌اند ما در نظر آن‌ها همچون ملخ بودیم . 
این توصیف به وضوح بین انسان‌های قد بلند و غول‌ها تفاوت قائل می‌شود و این فرض را که بنی‌اسرائیل در فلسطین فقط به نژادی قد بلند تر از خود برخورد کرده و آن‌ها را غول پنداشته را متن تأیید نمی‌کند . 
یک چنین وجه تمایز مشابه ای در کتاب تثنیه آمده ] 1:28 [ :
"... گفتند که این قوم از ما بزرگ‌تر و بلند تر هستند و شهرهای ایشان بزرگ و تا آسمان حصار دار است و ما نژاد Anakim ] غول‌ها [ را در آنجا دیده‌ایم . تبار اندکی از این غول‌ها در Hebron ] اعداد 13:22 [ 
می‌زیستند . و وقتی بنی‌اسرائیل نزدیک اراضی باشان در نزدیکی اردن شده فقط شاه اوگ باشانی از بقایای غول‌ها باقی‌مانده بوده ] یوشع 13:12 و تثنیه 3:11 [ دیگر کسانی که اندازه غول‌آسا داشته‌اند در این مدت نابودشده‌اند . 
“ ... اینک تختخواب او تخت آهنینی که در Rabbath دودمان Ammon است نیست ؟ تختخوابی که بر حسب ذراع آدمی طولش نه ذراع و عرضش چهار ذراع است ." این نوشته دلالت بر این دارد که درزمان نوشته شدن کتاب تثنیه تختخواب Og هنوز وجود داشته و برای تماشاچیان مایه شگفتی بوده . درحالی‌که بقایای نژاد غول‌ها در حال انقراض بوده اوگ یکی از بازماندگان غول‌ها محسوب می شده که در Ashtaroth و Edrel اقامت داشته ] یوشع 12:4 [ . همچنین آن‌ها را Emim یا خشمناک‌ها می‌نامیدند . Emim در دوران گذشته در موآب اردن اقامت داشتند . کسانی که بزرگ و پر تعداد و چون Anakim قد بلند بودند . غول‌ها را تحت عنوان Anakim می‌شناختند اما موآب آن‌ها را Emim می‌نامیدند . این شاخه از غول‌ها پیش از این وجود داشته‌اند . 
اما در دو عصر کیهانی قبل تر در دوران شاه شینار Amraphel و شیخ ابراهیم ، Emim /غول‌ها در اردن و دوران اوج خود به سر می‌برده‌اند . ( پیدایش 14:5( .

 

 

 

غول‌های باستانی که بر آمریکا حکمرانی می‌کردند :
(اسکلت‌های گمشده و پنهان‌کاری بزرگ موسسه اسمیتسونین)
بررسی شواهد معتبری از یک نژاد قدیمی از غول‌ها در آمریکای شمالی و سرکوب و پنهان‌کاری این تحقیقات طی 150 سال توسط موسسه اسمیتسونین . این کتابنشان می‌دهد که چگونه هزاران اسکلت از غول‌ها بخصوص در دره می‌سی‌سی‌پی در کنار خرابه‌هایی از شهرهای مربوط به غول‌ها پیداشده . این کتاب جستجوهای 400 ساله درباره غول‌ها را که شامل مقالات روزنامه‌ها ، گزارش‌های دست‌اول و اسناد تاریخی دولتی و گزارش‌های میدانی مصور می‌شود جمع‌آوری کرده . این کتاب بیش از 100 عکس نادر و تصاویری از شواهد گمشده را در برمی‌گیرد . Dewhurst نه‌فقط افشا کرده که در دوران گذشته نژاد پیشرفته‌ای از غول‌ها بر آمریکای شمالی حکمرانی می‌کرده‌اند همچنین مدعی شده که موسسه اسمیتسونین برای نزدیک به 150 سال به شکلی فعالانه بر شواهد فیزیکی آن سرپوش گذاشته . او نشان می‌دهد که چگونه هزاران اسکلت از غول‌ها در سراسر قلمرو مونت بویلرها ( Mound Builder ) پیدا اما از اسناد تاریخی حذف‌شده . او دیگر پنهان‌کاری‌های مربوط به غول‌ها را موردبررسی قرار داده ؛ مثل جسدهای مومیایی‌شده غول‌آسا در غار اسپریت در نوادا که در پارچه‌های فاخر پیچیده شده بودند و قدمت آن‌ها به هشتاد هزار سال قبل از میلاد می‌رسید و پیدا شدن صدها مومیایی مو قرمز در گل فرورفته در مخازن طبیعی و زیرزمینی آب واقع در ساحل غربی فلوریدا و همچنین خرابه‌های شهرهای غول‌ها با جمعتی بالغ‌بر صد هزار نفر در آریزونا ، اوکلاهاما و آلاباما و لوئیزیانا . 
Dewhurst نشان می‌دهد که چگونه این پنهان‌کاری و سرکوب حقایق بلافاصله بعد از جنگ داخلی شروع‌شده و وقتی در 1879 سرگرد John Wesley Powell یکی از طرفداران سرسخت " فرگشت " و Manifest Destiny به سمت مدیر اسمیتسونین منصوب‌شده شکل وسیع‌تر و بی‌پرواتری به خود گرفته . او همچنین افشا نموده که در دهه 1920 مجموعه سنگ‌قبرهای غول‌آسا در جزیره کاتالینا پیداشده که طی 6000 سال مراسم تدفین در آنجا انجام می‌شده و بیش از 4000 اسکلت در آن پیداشده ازجمله اسکلت شاهان و ملکه‌هایی که یکی پس از دیگری آمده‌اند و برخی از آن‌ها بیش از نه پا قدشان بوده . این شواهد در اتاق‌های مربوط به مدارک و شواهد در موسسه اسمیتسونین مخفی و از دسترس عموم دورنگه داشته شده . این کتاب تعالیم آکادمیک رسمی که به نادیده گرفتن و مخفی نمودن ِ نقشی که غولها درتاریخ باستان آمریکا بازی می کرده اند ادامه 
می دهند را در هم می کوبد . 
پاورقی : 
موسسه اسمیتسونین: Smithsonian Institution- بزرگ‌ترین موزه علمی-فرهنگی-تحقیقاتی جهان است. این موسسه که در ایالات‌متحده آمریکا قرار دارد حاوی ۱۳۷ میلیون شی در کلکسیون خود می‌باشد.این موسسه که از منابع خصوصی و دولت فدرال آمریکا بودجه خود را دریافت می‌کند، متشکل از ۱۹ موزه و ۹ مرکز علمی-فرهنگی در چند ایالت آمریکا می‌باشد. ۱۵۶ موزه در آمریکا وابسته به این موسسه می‌باشند.
Mound Builder : نام مجموعه‌ای از فرهنگ‌های مختلف ساکن آمریکای شمالی . 
Manifest Destiny: عقیده یا دکترینی در اواسط و اواخر قرن نوزدهم بر این نظر بود که تقدیر امریکا این است که قلمروش را بر کل امریکای شمالی گسترش داده و نفوذ اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی‌اش را متعاقب آن بیشتر و گسترده‌تر نماید .

 

از سایت و پیج کتاب گمشده 

/ 0 نظر / 57 بازدید