اهرام و ستارگان (قسمت سوم )

به عقیده هرشل همه اهرام در مصر سفلی بیانگر ستارگانی است که هر یک الهام بخش از قدیمی ترین خدایان شناخته شده اند, او همچنین متعاقبا آزمایشی را به انجام رساند تا اثبات کند همه اهرام در مصر سفلی نماینده ستارگان هستند. او یک صفحه شفاف ترنسپارنت را از موقعیت ستارگان بر روی بر روی نقشه اهرام قرار داد, نتیجه نفس گیر بود.

همه ستارگان درخشان در صور فلکی شناخته شده در یک دایرة ۳۶۰ درجه کامل در طول راه شیری بودند که در اطراف زمین قرار داشتند. همه ستارگان درخشان، بر اهرام روی زمین منطبق بودند. نقشة ستارگان با درخشان ترین ستاره در آسمان شب آغاز می شد.
نقشة ستارگان با درخشان ترین ستاره در آسمان شب

نقشة ستارگان با درخشان ترین ستاره در آسمان شب


مصریان باستان احترام ویژه ای برای خورشید قائل بوده اند. امّا این خورشید، خورشید ما نیست! فضا نوردان می توانند تائید کنند که ستون هرمی شکل معبد خورشید تنها بنای مقدس در کل اهرام در رقابت با ستاره ای شبه خورشید است (HD28327’G’spectrum ) و نسبتاً در فاصله نزدیکی است. این همبستگی تنها در دقیقترین موقعیت ، ۱۷۲۵۰ سال پیش رخ داده و شاید نوعی سند سازی از طلوع بشریت باشد.
مصریان باستان احترام ویژه ای برای خورشید قائل بوده اند

مصریان باستان احترام ویژه ای برای خورشید قائل بوده اند

اگر دو خط عمود برهم از دو منتهی الیه شرقی-غربی و شمالی-جنوبی زمین رسم بشود محل تلاقی آن دو دقیقا در محل ساخت اهرام مصر خواهد بود. ابعاد و اندازه های اهرام به لحاظ هندسی به فواصل و نسبت های نجومی متناسب است.

مثلث قائم الزاویه ای که با نسبت های این هرم شکل گرفته شده باشد به مثلث قائم مصری یا Egyptian Triangle معروف هست و جالب اینجاست که بدانید نسبت وتر به ضلع هم کف هرم معادل با نسبت طلایی یعنی دقیقا” ۱٫۶۱۸۰۴ می باشد. این نسبت با عدد طلایی تنها در رقم پنجم اعشار اختلاف دارد یعنی چیزی حدودیک صد هزارم. اگر معادله فیثاغورث را برای این مثلث قائم الزاویه بنویسم به معادله ای مانند phi2=phi+b2خواهیم رسید که حاصل جواب آن همان عدد معروف طلایی خواهد بود. (معمولا” عدد طلایی را با phi نمایش می دهند) طول وتر برای هرم واقعی حدود ۳۵۶ متر و طول ضلع مربع قاعده حدودا” معادل ۴۴۰متر می باشد بنابر این نسبت ۳۵۶ بر ۲۲۰ (معادل نیم ضلع مربع) برابر با عدد ۱٫۶۱۸ خواهدشد.
همه ستارگان درخشان، بر اهرام روی زمین منطبق بودند

همه ستارگان درخشان، بر اهرام روی زمین منطبق بودند

کپلر منجم معروف نیز علاقه بسیاری به نسبت طلایی داشت بگونه ای که در یکی از کتابهای خود اینگونه نوشت : “هندسه دارای دو گنج بسیار با اهمیت می باشد که یکی از آنها قضیه فیثاغورث و دومی رابطه تقسیم یک پاره خط با نسبت طلایی می باشد. اولین گنج را می توان به طلا و دومی را به جواهر تشبیه کرد”. تحقیقاتی که کپلر راجع به مثلثی که اضلاع آن به نسبت اضلاع مثلث مصری باشد به حدی بود که امروزه این مثلث به مثلث کپلر نیز معروف می باشد. کپلر پی به روابط بسیار زیبایی میان اجرام آسمانی و این نسبت طلایی پیدا کرد.
اهرام ثلاثه مصر


اهرام ثلاثه مصر

انسان ۴۵۰۰ سال پیش چگونه بدون دسترسی به هیچ امکانات رصدی توانست این محاسبات نجومی پیشرفته رو انجام دهد؟
چرا روی زمین اسراری به چنین بزرگی با چنین ساختار عظیم و اشاراتی به سمت آسمان است؟
چرا آنها فقط زمانی میتوانند به طور کامل کشف رمز شوند شوند که از ماهواره مشاهده شوند؟
هنوز هم دانشمندان در نحوه چگونگی معماری و ساخت این بنا با سوالات بیشماری روبرو هستند 

/ 5 نظر / 63 بازدید
امیرحسین

سلام د.ست عزیز . واقعا مطالب جالب و شگفت انگیزی رو نوشتی . من به هوش فرا زمینی خیلی علاقه دارم و دارم روش کار میکنم . میشه یک سری منبع خوب بهم معرفی کنی . خودت از چه منبعی استفاده میکنی ؟ خیلی ممنون میشم . ( لطفا به ایمیلم بفرست )

امیر

چی شد جوابتو ندادی؟ گفتم اگه می خوای با هم در خصوص هوش فرازمینی گفتگو کنیم از طریق ایمیل Amirhaddadnia2@gmail.com

امیر

چی شد جوابتو ندادی؟ گفتم اگه می خوای با هم در خصوص هوش فرازمینی گفتگو کنیم از طریق ایمیل Amirhaddadnia2@gmail.com

كامران

درود به شرفت عاليه

محمدحسین جاوید

خیلی جالب!ازشمامتشکرم