10 اتفاقی که برای انسان در فضا میافتد.

اگر به هر نحوی در فضا سفینه یا لباس مخصوص انسان دچار سانحه بشه ده خطری که ما را تهدید میکند به قرار زیر است :

1)جهش سلول : اولین خطر مسلما در فضای خلا ما مورد بمباران ذرات زیر اتمی خطرناک خواهیم شد ..همچنین اشعه های خطرناکی که روی DNA ما تاثیر منفی میگذارد و در سطح سلولی اختلالات شدید را وارد میکند . 
حتی اگر سریعا نجات پیدا کنید ممکنه با سرطان مدتی بعد بمیرید 
2)به جوش امدن خون :
در ارتفاعات بالا مایعات زودتر به جوش میایند این اتفاق در فضا شدید تر است چرا که فشار بسیار کمتر از فشار خون درون بدن شما میباشد ..

3)نگه داشتن نفس در شرایط خلا باعث منفجر شدن ریه هایتان در اثر فشار میشود . پس عاقلانست تا جایی که ممکنه بازدم رو تکمیل کنید . 
4)فشار خون شما در فضای خلا به صفر میرسد و قلب نمیتواند خون را از طریق رگها پمپاژ کند . و فشار شما به صفر میرسد و مرگ شما تسریع پیدا میکند . 
5)همونطور که گفتیم فشار میافتد و فشار خون که کم بشه و افت کنه به صفر برسه مانع باقی ماندن اکسیژن در فضای خونی شما میشه و حباب های نیتروژن در سیستم خونی شما شکل میگیره حتی در مغز ممکنه باعث سکته مغزی نیز بشه و حتی تشنج های شدید. و همچنین این حباب ها ممکنه باعث گرفتگی عروق و انسداد قلب بشه و سکته قلبی و شوک را بالا ببرد .

6)همونطور که میدونید در یک روز گرم بدن ما برای تنظیم دمای خودش عرق تولید میکنه باعث خنکی بدن ما میشه . عرق از سطح پوست ما تبخیر میشه اما در پوچی و خلا فضا رطوبتی نیست و هیچ اجازه ای برای خنک سازی نداریم در نتیجه در فضای سرد باعث میشود که مایعات رطوبتی در سطح بدن ما حتی در دهانمان یخ بزند 
7)به دلیل کمبود اکسیژن شما در فضا بعد چند ثانیه خفه خواهید شد .

8)در فضا ان هم بدون لایه اوزون و محافظ ما در برابر اشعه های مضر و خطرناک کیهانی و همچنین خورشیدی قرار میگیریم پوست ما به طرز وحشتناکی خواهد سوخت حتی اگر نجاتم پیدا کنیم سرطان شدید پوست خواهیم گرفت . 
9)در شرایط فشار اتمسفر زمین 70 درصد بدن ما اب مایع دارد ولی در شرایط فضا این مساله متفاوت میشه از حالت مایع خارج و بخار اب شکل میگیره بدن ما پف خواهد کرد .

10)اولین چیزی که بعد از سانحه در سفینه دچار میشید به فضا مکیده میشید. و در وضعیتی ناگوار در فضا شناور میشوید 
A R A S H

{با نام سایت به اشتراک بگذارید } 
 

/ 0 نظر / 56 بازدید