حیات روی زمین چگونه اغاز شد ؟

همچنین بیشتر دانشمندان بر این توافق دارند که همان سلولهای منفرد نهایتا به شکل گیری گیهان و حیات اورگانیسمهای زنده دیگری شد و حتی ریشه حیات هوشمند امروزی  .

تحقیقات اهیر فاش میسازد که چگئنه مواد شیمیایی ساده تبدیل به امینو اسیدها شد و چگونه شکل گیری حیات پیچیده تر در ان دوران از زمین که جهنمی بوده ممکن شد .   و پروتوئین ها شکل گرفت .

دانشمندان یک گام موثر در یافتن پاسخ این مهم جدیدا برداشتند و پاسخ را      میدانند . در تحقیقات دنیای امروز {RNA} ها و  {DNA} پسرعموهای همدیگر هستند که سلولهای حیاتی را تشکیل میدهند . بنا به پایه {RNA} دانشمندان ادعا دارند که  امینو اسید ها باعث ایجاد سوپ شیمیایی در زمین اولیه شدند و {RNA} را تولید کردند . (قبل از انکه سلولهای منفرد تشکیل شود )

این {RNA} ها نهایتا توانستند سلولهای پروتوئینی کوتاه را تولید کنند و باعث اشکار سازی سلولهای تکی و منفرد گردند .

همواره سیر و تکامل ابتدایی زندگی تا تشکیل اورگانیسمهای پیچیده تر و حتی انسان هیجان انگیز و گیج گننده نیز بوده است .

برای تحقیق جدیدی که صورت گرفته دانشمندان 20 عدد امینو اسید مختلف را گرد هم اورند تا ببینند چه تعداد از انها کرد هم امده و با هم مچ میشوند . و از این رو مشخص کنند چه تعداد از ا ها برای تشکیل پروتوئین ها لازم بوده است .

قبل از این تصویر علمی بر این بود که زمین بسیار گرد در ان دوران حرارتی بیش از حدی داشته که این بلوکهای پروتوئینی فرصت شکل گیری پیدا کنند .
اما دانشمندان متوجه شدند با این وجود پروتوئین ها توانستند گرد هم ایند و با هم لینک شوند و  بلوکهای ضروری زندگی را بوجود اورند .

 

مترجم : ارش اریامنش –وبلاگ هوش فرازمینی

منبع :

WWW.IFLS.COM

/ 1 نظر / 81 بازدید

درود به شما و تشكر از اطلاعات خوبي كه منتشر مينماييد