سفر به ماه از واقعیت تا توطئه

بازتاب:  با وجود آنکه رفتن به ماه، کاری بسیار فوق‌العاده و سرگرم‌کننده و جالب بود، بعد از هفتمین سفر به ماه متوقف شد. «ناسا» می‌گوید، این سفرها به خاطر کمی بودجه تعطیل شدند و اضافه می‌کند، آنها می‌خواستند تمرکز خود را بر ایجاد یک پایگاه فضایی و همچنین وسیله‌ای که بتواند آنها را به آن پایگاه (یا شاتل فضایی) معطوف سازند، ولی آیا هزینه شاتل کمتر از هزینه رفتن به ماه بود؟

 

××در جواب به این ادعا باید یگوییم که اصلا اهداف شاتل های فضایی و سفر به ماه کاملا متفاوت هستند و نمی توانیم بگوییم چون بر فرض مثال هزینه شاتل ها کمتر از سفر به ماه است پس به پروژه شاتل‌ها می پیوندیم. سفر به ماه در مأموریت‌های ابتدایی فقط برای بالابردن جایگاه سیاسی آمریکا در جهان بوده است و سفرهای پایانی آپولو بیشتر جنبه علمی داشته است. ولی ما هم می بینیم که روس ها هم با دست کشیدن از برنامه فضایی خود برای سفر به ماه  به سمت ایستگاه های فضایی و مأموریت هایی از این دست گرویده می‌شوند. متأسفانه نویسنده این ادعا اهداف سفرهای فضایی شاتل را به خوبی درک نکرده اند.

 

بازتاب: آیا شما هیچ‌گاه به میزان پیشرفت تکنولوژی‌ای که جهان در اواخر دهه 60 و اوایل دهه 70 داشته، فکر کرده‌اید؟ آیا این میزان تکنولوژی قادر بود سه نفر را از جو زمین خارج کرده و دو نفر آنان را به ماه ببرد؟ شاید! اما این کار چگونه ممکن بوده است؟ جالب است که بدانیم حافظه کامپیوترهایی که در عملیات‌های آپولو از آن استفاده می‌شده، تنها به اندازه حافظه یک ماشین لباسشویی پیشرفته امروزی بوده و این کامپیوترها همچنین فضای بیشتری از آنچه فضاپیما و سفینه‌ها داشته‌اند،‌ اشغال می‌کرد. با دانستن این مطالب و این حقیقت که تکنولوژی در دهه 60، بسیار ضعیف بوده، پس چگونه «ناسا» توانسته است ده‌هاهزار عکس با آن کیفیت بالا را خلق و ضبط کند؟ حال آنکه حتی کامپیوترهای مخصوص این کارها اصلا وجود نداشته است؟

 

××در جواب این ادعا بایستی متذکر شویم که 11 سال برای پیشرفت این تکنولوژی با توجه به سقف نامحدود اعتبارات مالی امکان‌پذیر بوده است. چرا که تعداد زیادی کاوشگر هم از طرف روسیه و هم از طرف آمریکا قبل از سفر انسان به ماه  به سمت این کره پرتاب شده است و تعدادی هم رفت و برگشت بوده است. در ادعای بعدی که  درباره حافظه کامپیوترهای آپولو ادعا می کنند اصلا چنین چیزی تا به این حد امکان نداشته است ولی در صورت امکان می‌بینیم فضاپیما در اتاقی کنترل می شد که بالغ بر 300 نفر د رآن جا حضور داشته اند و بعد ابعاد بزرگ موشک ساترن5 هم از همین جا ناشی می شود. ولی با نگاهی به فضاپیماهای آمریکایی و روسی در می یابید که عموما اندازه آن ها چندان تفاوت نمی کند. به طور مثال واحد سرنشین دار فضاپیمای آپولوی آمریکا دارای تقریبا 2/3 متر طول بوده است و فضاپیمای سایوز روسی 1/2 متر طول داشته است. در حالی که آپولو برای سفر به ماه بوده است و سایوز برای سفر به مدار زمین و این اختلاف اندازه کاملا برای آپولو و سایوز منطقی به نظر می رسد.

 

بازتاب: چرا در هیچکدام از عکس‌های ماه از ستارگان در آسمان آن جا خبری نیست؟

 

××عکس برداری از ستارگان احتیاج به رعایت اصولی از عکاسی دارد و ستارگان بسیار کم نور تر از آن هستند که بتوانند به راحتی در عکس یا فیلم نقش ببندند.بازتاب: چرا در این عکس زمین پیداست ولی ستارگان مشخص نیستند؟
××این عکس در واقع از یک فیلم جدا شده است و شما هیچ گاه در هیچ فیلمی نمی توانید تصویر ستارگان را آشکار سازی کنید. ما نمونه های با کیفیت تری از عکس های فضایی ارائه می کنیم که در آن هیچ ستاره ای در آسمان وجود ندارد. تصاویر زیر مریوط به مأموریت های گذشته انسان در مدار زمین است. آیا ستاره ای می بینید؟ یا این ها را هم دروغ می پندارید؟

بازتاب: هنگامی که lunar modak ـ سفینه‌ای که برای نخستین بار به کره ماه رفت و ما از این پس آن را با «LM» نشان می‌دهیم ـ روی ماه فرود می‌آید، موتورهای قوی آن، فشاری معادل 3000 پوند بر سطح ماه وارد می‌کند. این امر باعث ایجاد سوراخی بزرگ بر روی سطح ماه خواهد شد که محل آن دقیقا زیر محل فرود «LM» می‌باشد. چرا این سوراخ وجود ندارد؟

 

××آپولو هیچ گاه به صورت عمود فرود نیامد بلکه با رسیدن به ارتفاعی مشخص موتورها را خاموش می کند و مسافتی را در ارتفاع کم در بالای سطح ماه می پیماید و سپس فرود می آید. از آنجا که در آپولو11 آرمسترانگ وقتی متوجه شد که در یک منطقه سنگلاخی قصد فرود دارد سفینه را از حالت خودکار خارج کرد و با طی مسافتی مکان مناسبی برای فرود پیدا کرد. آرمسترانگ از مرکز فرماندهی زمینی دستور داشت در صورت پیدا نکردن مکان مناسب برای فرود بلافاصله به مدار ماه بازگردد.
بازتاب: اگر ما می‌توانیم اشیا را بر زمین در سایه ببینیم، به علت وجود مولکول‌های هواست که می‌تواند نور را با خود حمل و مسیر آن را تغییر و آن را در اطراف شیء حرکت دهد. در واقع نور، بازتاب مولکول‌های هواست که می‌توانند قسمت تاریک اجسام را روشن کنند و همچنین جو، اشعه‌های خورشید را منحرف می‌کند و باعث می‌شود که آسمان، آبی به نظر برسد. اما در ماه هیچ جوی وجود ندارد تا نور را پخش یا منحرف کند، بنابراین آسمان آن کاملا سیاه است و اشیا در سایه دیده نمی‌شوند. در این تصویر چرا پرچم آمریکا به وضوح پیداست و قسمت‌های تاریک ماه را می توانیم ببینیم؟

                                   

                                           

 

××در جواب بایستی بگوییم نور یک موج الکترو مغناطیس است و بر خلاف این ادعا برای حرکت احتیاج به محیط مادی ندارد. به همین دلیل است که ما می توانیم نور ستارگان و اجرام آسمانی را دریافت کنیم. اگر قسمت های سایه در ماه به خوبی دیده می شوند عوامل بازتابی زیادی وجود دارد که سطح ماه مهمترین عامل بازتاب است و سایر اجسامی که عموما دارای رنگ‌های روشن هستند می توانند به راحتی نور را بازتاب کنند.
بازتاب: اگر به قسمتی که با حرف «L» مشخص شده است، به دقت نگاه کنید، خواهید دید که یکی از علامت‌های «+» که در تمام عکس‌های «ناسا» دیده می‌شود ـ که در اصل قسمتی از دوربین است که بین فیلم و دیافراگم قرار دارد ـ در پشت پش ولگرد ماهی ـ وسیله‌ای که در تصویر مشاهده می‌شود ـ قرار دارد و علامت «+» دیگر در جلوی آن است. چطور ممکن است که قسمتی از تصویر در جلوی علامت «+» و بقیه آن در پشت دیگر علامت «+» باشد، حالی آنکه این علامت‌ها مربوط به خود دوربین است.

               

                                         

 

اولا که این علامت مثبت بین فیلم و دیافراگم نبوده است و بعد از آمدن فضانوردان آپولو از ماه این علامت مثبت روی فیلم ها برای ترازبندی مونتاژ شده است و در این بین امکان بروز بعضی مشکلات هست ولی ما بین این همه عکس فقط یک نمونه به این صورت دیده ایم.

 

بازتاب: این عکس مشهور «ناسا»، آرمسترانگ و آلدرین را حین عملیات آپولو 11 در حالی که روی ماه هستند نشان می‌دهد. آنها در حال نصب پرچم آمریکا در محل فرود «LM» هستند. اگر به قسمتی که با حرف «A» نشان داده شده نگاه کنید، متوجه می‌شوید که سایه آلدرین تقریبا دو برابر سایه آرمسترانگ است. این چگونه امکان دارد در حالی که تنها منبع نوری در روی کره ماه، خورشید است؟

                                         

                                          

 

این عکس از قسمتی از یک فیلم به صورت کاملا مغرضانه جدا شده است. این اختلاف اندازه سایه مربوط به بلند کردن دست فضانورد و پرچم است. ما لینک دانلود فیلم مذکور را برای شما گذاشته ایم. حجم فیلم در حدود ۳ مگابایت است و شما به راحتی می توانید فیلم را دانلود کنید چرا که تصاویر به خوبی گویای مطلب است. در این فیلم همچنین می بینید که پرچم نصب شده در ماه یک جسم صلب است و پارچه ای نیست. به خاطر همین مسئله ما فکر می کنیم در پرچم باد افتاده است. (لینک دانلود):

 

 http://spaceflight.nasa.gov/gallery/video/apollo/apollo11/mpg/apollo11_onbclip09.mpg

 

 

 

 

بازتاب: این عکس، عکسی از الن بین است که یک ظرف آزمایش محیطی مخصوص را در دست خود نگه داشته است. این عکس توسط دوربینی که بر گردن Conrad قرار دارد، گرفته شده است. اگر این تصویر واقعا توسط یک دوربین از روی سینه گرفته شده، بنابراین چرا ما می‌توانیم قسمتی که با «L» مشخص شده (نوک کلاه بین) را واضح ببینیم؟ مگر اینکه Conrad روی یک صخره بزرگ ایستاده باشد؛ صخره‌ای که با حرف «M» مشخص شده و از درون کلاه فضایی Bear قابل رؤیت است.

 

                                             

شاید دلیل بازتاب را هم بتوانیم قبول کنیم ولی لنز دوربین قابل تنظیم است و دیافراگم دوربین را می توان به خوبی کم و زیاد کرد که در این صورت منطقه دید بازتر می شود و در ضمن دوربین روی لباس می تواند بالا و پایین برود. من به بازتاب و طرفداران این سایت پیشنهاد می کنم حتما یک دوره عکاسی ببینند و بعد نظر بدهند.

 

بازتاب: این تصویر می‌تواند بهترین مدرک برای ادعای ما باشد. به داخل کلاه او نگاه کنید. اگر شما در عکس قبل، تصویر دو فضانورد را در کلاه وی ندیدید، اکنون می‌توانید آن را مشاهده کنید. دو نفر بودند، نه سه نفر و همچنین ملاحظه داشته باشید که در عکس قبلی نفر سوم را از عکس خارج کرده بودند، در حالی که این دو عکس در اصل یکی هستند، نه دو تا.

 

                                            

 

ما به شما عکس دیگری نشان می دهیم که تعداد زیادتری از  فضانوردان را در سطح ماه نشان می دهد. کاملا مشخص است که این تصویر دستکاری شده است. من که در زمینه گرافیک تخصصی ندارم توانستم چند عکس دیگر به همین صورت به وجود آورم.

 

                                           

 

بازتاب: اما در این عکس چیزهایی دیده می‌شود که در عکس قبلی نبود. نگاهی به منطقه دایره‌ای بیندازید. در این قسمت، شما شیارهایی را در سمت چپ «ولگرد ماهی» می‌بینید. آیا می‌توانید قبول کنید که این شیارها طبیعی است؟ درواقع شما برای داشتن چنین شیارهایی، احتیاج به مخلوطی از ترکیبات مرکب و آب دارید؛ آب در ماه! و اگر شما به صخره‌ای در سمت چپ و پایین تصویر با حرف «R» دقت کنید، متوجه خواهید شد که یک حرف «C» بر روی آن حک شده است؛ شاید این یک شیرین کاری کوچک توسط بخش پشتیبانی باشد.

                               

                                              

 

البته ما کمی به دست نخورده بودن این تصویر شک داریم. حرف C شاید کاملا  اتفاقی بوده است. چرا که از این پدیده های اتفاقی در سیاره مریخ هم به صورت فراوان مشاهده می کنیم. آن شیار هم مربوط به چرخ‌های ماه نورد است. ولی باز هم ممکن است این تصویر هم مانند سایر تصاویر دستکاری شده باشد.

 

بازتاب: گفته می‌شود، این نخستین جای پای گذاشته شده روی ماه است. به نظر من این تصویر ساختگی است. به نظر شما زمینه تصویر خاک و رس نیست؟ جای نوک انگشتان پا کمی پیچ‌خوردگی دارد و حلقه مانند است. من علت آن را سایه ایجاد شده توسط جای نوک انگشتان می‌دانم، اما چطور یک جای پا می‌تواند سایه‌ای به این بزرگی داشته باشد؟ به نظر می‌رسد که شخص در این قسمت در حال نشسته است. به هر حال جای پا به آن شکلی که باید باشد، نیست.

      

                                                     

 

این تصویر هم از کیفیت لازم برخوردار نیست و ما به دستکاری کردن این تصویر اطمینان داریم. تصویری با کیفیت بهتر را برایتان کنارش گذاشته ایم. در ضمن جایی که آپولو فرود آمد یک مکان با خاک نرم بود و فضانورد و لباسش با هم بیش از ۱۵۰ کیلو وزن داشته اند و می توانند چنین فشاری را بر خاک ماه وارد کنند و چنین رد پایی را به وجود آورند.

 

                                           

                                                                                                 

 

بازتاب: اگر شما تا به حال باور داشتید که پرچم در اصل توسط فضانوردان آپولو در ماه جا گذاشته شد، این عکس ممکن است. شما را دوباره به فکر فرو ببرد. این نیز نقاشی از یک هنرمند است که نشان‌دهنده لحظه ترک ماه توسط «LM» است. آیا شما تاکنون مکانی را که پرچم در آن نصب شده بود دیده‌اید؟ حدس من این است که پرچم در جایی به فاصله 10 تا 20 فوت از «LM» قرار داده شده بود. با توجه به این عکس، آیا پرچم نباید سوخته باشد؟

 

                                                                                                                             

 

تصویری واقعی از بلندشدن ماه نشین برایتان گذاشته ایم. خوب دقت کنید. پرچمی را نمی بینیم. در ضمن اگر هم پرچم سوخته باشد چه چیزی را می تواند ثابت کند. یعنی سوخته شدن پرچم دلیلی برای دروغ بودن سفر به ماه است؟ خودتان کی فکر کنید.

 

                                           

 

بازتاب: این عکس سفینه آپولو 11 می‌باشد، سفینه‌ای که آمریکایی‌ها ادعا می‌کنند که آخرین تکنولوژی و فناوری آن زمان روز در آن به کار رفته بود، البته با پنجره‌های بدون حفاظ و تجهیزات مکانیکی !!!

 

                                          

 

این عکس بازتاب کاملا غیر واقعی و بدون کیفیت است. عکس بهتر را ما برایتان گذاشته ایم. شما در این عکس به خوبی تکنولوژی را در می یابید.

 

                                               

 

بازتاب: علت اختلاف جهت این سایه ها در چیست؟

 

                                         

این تصویر هم از یک فیلم گرفته شده است. ولی درتصویر کاملا مشخص است که فضانورد جلویی در مقابل یک تپه ایستاده است و همین باعث شکسته شدن سایه و در نتیجه اختلاف جهت آن است شما سایه خود را در چنین شرایطی امتحان کنید به خوبی نتیجه را می بینید. حیف که نتوانستم فیلم را آپلود کنم و فیلمش را از اینترنت هم نتوانستم پیدا کنم ولی خودم دارم و این موضوع را به خوبی دیدم.

 

البته آن‌ها دلایل دیگری هم آورده بودند ولی ما به علت اینکه به خود اجازه نمی دهیم درباره این مسائل پوچ و کم اهمیت فکر بکنیم از ادامه صحبت ها در این باره صرف نظر می کنیم. چرا که اصلا ارزش ندارد درباره این مسائل صحبتی به میان بیاوریم. ما این مقاله را منتشر نکردیم که بگوییم از آمریکا و یا کشوری قصد طرفداری داریم. بلکه می خواهیم از تکنولوژی که انسان به آن دست پیدا کرده است صحبت کنیم. ولی شایان ذکر است که آن ها ادعا می کنند که چرا برای سفر مجدد به ماه احتیاج به زمان داریم. باید این نکته را بگویم که ناسا همانند گذشته آن قدر بودجه ندارد که بخواهد به سرعت دست به چنین کاری بزند. همچنین آن ها به دنبال رسیدن به تکنولوژی بسیار پیشرفته از دهه 60 هستند و اگر بخواهند با همان تکنولوژی سالهای 60 یه ماه بروند نوعی بازگشت به عقب به حساب نمی آید؟

ولی باید خدار ا شکر کرد که حداقل آمریکا آنقدر فیلم و عکس داشته است که بتوانند به چند تای آن گیر بدهند ولی روسیه که از مهمترین پرتاب هایش هم نه عکس دارد و نه فیلم. پس باید بگوییم فعالیت های فضایی روسیه هم دروغ بوده است!

گروه فضانوردان جوان از همه شما دوستان می خواهد با انتشار این مقاله در اینترنت به روشن شدن حقایق کمک کنید.

 

 

برگرفته شده از سایت فضانوردان جوان
http://fazanavard.blogfa.com/post-123.aspx

عکس های بهتر را از این سایت ببینید 
سپاس از خواندن این مطلب 

 

/ 0 نظر / 132 بازدید