تمرکز دانشمندان ناسا روی اروپا {قمر مشتری}بودجه ی سال 2016 ناسا شامل 30 میلیون دلار برای ماموریت سفر به اروپا میباشد. این ماموریت یک فضاپیمای خورشیدی را به مدار دراز و حلقوی غول گازی مشتری میفرستد تا در طی سه دوره گردش های نزدیکی به اروپا داشته باشد در مجموع 45 دور از 16 مایل تا 1700 مایل انجام خواهد داد. 
ظرفیت ترابری ابزار علمی انتخاب شده شامل دوربین ها و طیف سنج ها میباشد برای تهیه عکس های با کیفیت از سطح اروپا و تشخیص ترکیبات آن 
رادار ردیاب یخ میتواند ضخامت پوسته ی یخی قمر را تعیین کند و به دنبال دریاچه های زیر سطحی مشابه انتاریکتیکا باشد. 
فضاپیما همچنین شامل یک مغناطیس سنج است تا قدرت و جهت میدان مغناطیسی قمر را بسنجد و به دانشمندان اجازه ی اندازه گیری عمق و شوری دریاچه ها میدهد. 
یک دستگاه حرارت سنج نیز سطح یخی اروپا را در جستجوی فوران های آب گرم سیقل میدهد در حالی که ابزار دیگر در جستجوی آب و ذرات ریز در اتمسفر خواهند بود. 
در سال 2012 تلسکوپ هابل بخار آب را بر فراز قطب جنوب اروپا مشاهده کرد که نشان دهنده ی اولین مدرک وجود توده های آب در این قمر است. 
اگر وجود آب در این قمر ثابت شود دانشمندان میتوانند خواص شیمیایی محیط احتمالا قابل سکونت قمر را بشناسند و دیگر نیازی به حفر لایه های یخی نباشد. 
سال قبل ناسا محققانی را دعوت کرد تا پیشنهاد های ابزاری را برای تحقیق در اروپا ارائه دهند. 33 مورد ابزار شناسایی شد و از آن ها 9 مورد برای ماموریت انتخاب شد که در سال 2020 به کار گرفته خواهد شد. 
کارت نیبر دانشمند پروژه ی اروپا در ناسا واشنگتون : " این یک قدم بزرگ در تحقیقات ما در جستجوی نشانه ای برای یافتن حیات خارج از زمین است " 
" ما مطمینم که این ابزارهای عامی همه کاره کشفیات هیجان انگیزی را در این ماموریت پیش بینی شده به ارمغان خواهد آورد " 
Translated By Aida Helix 
Astronomynow. Com

 
{با نام مترجم و وبلاگ اشتراک بگذارید } 

/ 0 نظر / 52 بازدید