زندگی در سطح اروپا {قمر سیاره مشتری } چگونه خواهد بود ؟

بهترین مکان برای فرود روی اروپا قسمتی از ان است که رو به مشتری و پشت به خورشید است چرا که میزان تشعشعات خطرناک و مضر فضایی و خورشیدی در ان قسمت کمتر میباشد .

اگر در سطح قمر اروپا بایستید سیاره مشتری را 24 برابر ماه خودمون در اسمان این قمر میبینید !

میانگین دما در اروپا منفی 160 و در خط استوای این قمر به منفی 220 درجه سانتی گراد نیز میرسد .

خطرات دیگری غیر از سرما و تشعشعات در سطح اروپا که میتونه مشکل زا باشه برخورد سنگ های ریز و درشت اسمانی به طور مداوم به سطح این قمر است و همچنین پرتاب شدن بخارات اب و یخ از سطح اروپا نیز میباشد .

گرانش اروپا 13% گرانش زمین میباشد و درست عین ماه قمر زمین هیچ اسمان و اب و هوا و وزش بادی در انجا موجود نیست .

قدم زدن روی اروپا دقیقا شبیه قدم زدن روی ماه قمر زمین است – میدانیم که بزرگترین قمر منظومه شمسی و سیاره مشتری قمر گانیمد است ...قمر گانیمد هر دو روز یک بار در اسمان اروپا ظاهر میگردد { البته بدانید هر روز در اروپا معادل 3.5 روز زمینی محسوب میشه}

سومین قمر بزرگ اروپا که نامش IO نام دارد و معروفه به فعالیتهاش شدید اتشفشانی که دارد این نیز در اسمان اروپا ظاهر میشود و اندازه اش از دید ناظر روی سطح اروپا دو برابر اندازه گانیمد خواهد بود .

{با نام سایت به اشتراک بگذارید }

منبع :

space.com 

/ 1 نظر / 64 بازدید
دخترک

جنس قمر و سیاره میتونه یکی نباشه؟؟؟ آخه من فکر میکردی قمرهر سیاره باید هم جنس با خود سیاره باشه.مشتری هم ک همش گازه و اصلا چیزی روش فرود نمیاد چون میره داخل سیاره. نمیدونستم قمر های مشتری سنگی هم هستن. جالب بود.ممنون