نیواستار نگاه عمیق به لایه های پنهان سیاهچاله ها میاندازد.


تلسکوپ طیف هسته ای ناسا نگاهی به این هیولاهای منزوی انداخته. در حالی که از نگاه بیشتر تلسکوپ های دیگر مخفی بوده اند. 
نواستار توانست آن ها را از طریق تشخیص X ری های پرانرژی نشانه بگیرد و میتواند از گازها و غبارهای در حال گردش نفوذ کند. 
این تحقیق توسط منجمان دانشگاه دورهام مدیریت شده و از این تئوری که میلیون ها ابرسیاهچاله در کیهان پنهان از دید حضور دارند حمایت میکند. 
این یافته ها در روز 6 جولای در جلسه انجمن بین المللی منجمان سلطنتی در لاند وندو ولز اعلام شد. 
دانشمندان نواستار را بر روی 9 کهکشان که احتمال میرفت ابرسیاهچاله ها در آنجا بسیار فعال بودند ولی به شدت پنهان نشانه گرفتند. 
و مشخص شد که 5 تای آن ها دارای ابرسیاهچاله های پنهان هستند. 
به نظر میرسد که این اجرام فعال تر از آنچه قبلا انتظار میرفته باشند. 
امکان این مشاهدات قبل از راه اندازی نواستار در سال 2012 که قادر به ردیابی اشعه های x پرانرژی میباشند ممکن نبود. 
جورج لنز بوری نویسنده ارشد از دانشگاه دورهام : " به خاطر نواستار برای اولین بار ما توانستیم این هیولاهای پنهان را تشخیص دهیم که از قبل مکانشان پیش بینی شده بود. اما به خاطر مواد اطراف خود از دید ما پنهان بودند. 
دنیل استرن دانشمند پروژه نواستار در آزمایشگاه نیروی محرکه ناسا در پاسادنا کالیفرنیا : " اشعه های x پرانرژی پرنفوذتر از اشعه های x کم انرژی میباشند بنابراین ما میتوانیم نگاه عمیق تری به گازهایی که سیاهچاله ها در آن دفن شده اند بیندازیم. نواستار به ما اجازه میدهد تا ببینیم این غول های پنهان چگونه هستند و کمک میکند بدانیم چرا فقط بعضی از سیاهچاله ها پنهان به نظر میرسند. " 
این تحقیقات توسط شورای علم و تکنولوژی تامین مالی شده است. 
نواستار یک ماموریت کاوشی کوچک میباشد که توسط کانون تکنولوژی در پاسادنا کالیفرنیا رهبری شده و توسط آزمایشگاه نیروی محرک جت ناسا برنامه ریزی شده است. این فضاپیما توسط شرکت علوم مداری دالس ویرجینیا ساخته شده. 
NASA 
Translated By Aida Safari

/ 1 نظر / 82 بازدید
صادق

با سلام. من الان یه سایتی رو معرفی میکنم که شما میتونید با استفاده از اون از تخفیفات زیادی بهره ببرید. با استفاده از این سایت شما هر کالایی رو با قیمت دلخواهتون دریافت میکنید. من تا الان دو بار خرید کردم و راضی ام mi.mihanstore.net