ستی کپلر 452-بی ،همتای زمین ، را برای جستجوی حیات بیگانه هدف قرار میدهد.

و تاکنون آنتن ها برای پخش هیچ نشانه ی خاصی کوک نشده اند. 
اما این به معنی نامید نشدن نیست. 
کپلر 452 یک ستاره ی خورشید مانند است 1،400 سال نوری از زمین دور است و در صورت فلکی ماکیان قرار گرفته است. 
سیاره ی میزبان تازه کشف شده ی آن کپلر 452-بی شعاعی در حدود 1،6 برابر بزرگتر از زمین دارد . جرم و چگالی سیاره که میتواند نشان دهنده ی ترکیبات آن باشد مقداری چالش برانگیز است. 
جان جنکینز از مرکز تحقیقات ایمز ناسا : " ما خواهان این هستیم که بتوانیم جرم آن را به طور مستقیم اندازه گیری کنیم بنابراین خواهیم توانست چگالی آن را نیز اندازه بگیریم " 
" و این یک نشانه ی بزرگ خواهد بود تا بفهمیم آیا این یک سیاره ی صخره ای آبی یا گازی است " 
تیم تحقیقاتی بر اعداد و آمار تکیه کرده تا نتیجه گیری کند که این سیاره " بهتر از همیشه' ترکیباتی مشابه زمین دارد. 
بر طبق اندازه مدار و ستاره ی آن کپلر 452-بی نزدیکترین مورد تا به حال کشف شده به زمین است و ناسا هم رسما این را تایید کرده است. 
کپلر 452-بی هر 385 روز یکبار به دور ستاره ی خود گردش میکند در حدود 3 هفته طولانی تر از زمان گردش زمین به دور خورشید و مدار و گردش آن دقیقا سیاره را طبق نظر دانشمندان در حوزه ی ' کمربند حیات' قرار میدهد ، منطقه ای در اطراف ستاره که در آن آب به حالت مایع میتوان در سطح سیاره وجود داشته باشد. 
آب به نظر عنصری کلیدی برای تکامل حیات محسوب میشود بنابراین کپلر 452-بی محتملترین مورد کشف شده برای داشتن حیات بیگانه است. 
محققان مرکز تحقیقات ستی سری تلسکوپ های آلن را استفاده میکنند مجموعه ای از تلسکوپ های 6 متری در کوه های شمالی کاسید کالیفرنیا تا کپلر 452-بی را رصد کنند. 
این تلسکوپ ها سیاره را در 2 میلیارد رده باند فرکانس رصد کرده اند بدون هیچ نتیجه ای . 
تلسکوپ ها به مشاهدات خود در 9 میلیارد کانال دیگر در جستجوی هوش بیگانه ادامه خواهند داد.
ست شوستاک منجم ارشد مرکز تحقیقاتی ستی : " سه راه برای پیدا کردن حیات در فضا وجود دارد اولی رفتن به آنجا و جستجو است مانند کاری که انسان ها در مریخ و یا قمرهای منظومه ی شمسی انجام میدهند. برای سیاراتی مانند کپلر 452-بی که خیلی از منظومه ی شمسی دور است همچین سفری با تکنولوژی امروز یک چالش خواهد بود. 
راه حل دوم ساختن تلسکوپ های عظیم و بررسی نور به دست آمده از سیاره است ". که تلسکوپ فضایی هابل کاوش اتمسفرهای سیارات دور را شروع کرده است اما جنکینز میگوید ستاره ی میزبان برای انجام چنین آزمایشی چه با تلسکوپ فضای هابل و چه با جانشین آن تلسکوپ فضایی جیمز وب بسیار کم نور است. 
و سومین راه جستجوی سیگنال هایی است که میتواند نشانگر بیگانه های هوشمند باشد ، شوستاک : " و این کاری است که ستی انجام میدهد. " 
قبل از کشف این سیاره هیچ ستاره ی خورشید مانندی کشف نشده بود که میزبان سیارات صخره ای در کمربند حیات خود باشد که باعث زمین کاملا بی همتا در کهکشان خودمان است. 
اگرچه آمار و اعداد سیارات زیادی را به دور ستارگان دیگر نشان میدهد اما هیچ کدام از آن ها با ابزار مدرن امروزی مشاهده نشده اند. 
جنکینز میگوید که وجود سیاره ی کپلر 452-بی کشف های مشابه دیگری را در آینده ی نزدیک نشان میدهد. 
جنکینز : " ما در آینده فرصتی بسیار خوب برای کشف سیاره ای هم اندازه ، با مدار و خورشید مشابه با زمین در فاصله های نزدیکتر داریم " 
برخلاف سیارات فراخورشیدی دورتر سیارات نزدیکتر را میتوان برای نشانه های حیات کاوش و بررسی کرد. 
شوستاک : " چیزی که واقعا میخواهید بدانید این است که چه کسری از سیارات قابل سکونت هستند ، وجود کپلر 452-بی نشان میدهد که شاید یک به پنج یا شاید یک به 3 " 
" ده ها میلیارد دنیاهای این چنین میتوانند در کهکشان وجود داشته باشند" 
 مترجم : ایدا صفری 
منبع : space.com
/ 0 نظر / 82 بازدید