عناصر سیارات زمین مانند در همه جای راه شیری کشف شده.

 و این در تضاد با تحقیقات قبلی میباشد که میگوید فقط بعضی از سیارات صخره مانند این عناصر را دارند. 
قبل از این دانشمندان ادعا میکردند که 3 نوع سیارات صخره ای وجود دارد : آن هایی که شبیه زمین هستند، آن هایی که کربن فراوان دارند و آن هایی که سیلیکون بیشتری نسبت به منیزیم دارند. 
برو گیبسون مدیر تحقیقات اخترفیزیکدان دانشگاه هال در بریتانیا : " نسبت های عناصر در زمین به گونه ای است که منجر به پیدایش شرایط شیمیایی کاملا مناسب برای حیات شده است." 
"منیزیم بیش از حد یا سیلیکون خیلی کم باعث میشود که سیاره با عدم تعادل میان مواد معدنی نتواند صخره ای مشابه به پوسته ی زمین را تشکیل دهد." 
"کربن زیاد باعث میشود که سیاره ی صخره ای بیشتر شبیه گرافیت داخل مداد شما باشد تا یک سیاره ی زمین مانند." 
نتایج جدید این تحقیقات حاصل شبیه سازی چگونگی شکل گیری کهکشان راه شیری میباشد. در حالی که گیبسون ادعا میکرد ممکن است این مدل سازی اشتباه باشد اضافه کرد که این مدل سازی بخش های مختلف کهکشان را درست شبیه سازی کرده مثلا این که چطور ستارگان تشکیل یافته و از بین رفته اند. 
محققان همچنین مشاهدات و نتایج غیر قطعی را بررسی کرده تا بفهمند چه تعداد سیاره صخره مانند عناصر شبیه به زمین دارند. 
گیبسون : " این مشاهدات با پیش بینی های ما در تطابق میباشند این که عناصر سازنده ی پایه در تمامی سیستم های فراخورشیدی کشف شده اند در هرجای این کهکشان." 
نتایج غیر قطعی به این علت به وجود آمده که مشاهدات قرار است از جانب سیارات بزرگ در حال گردش به دور ستارگان درخشان باشد که رصد آن ها از زمین راحت است و همین باعث به وجود آمدن نتایج غیر قطعی از 10 تا 20 درصد میشود.
همچنین طیف های اکسیژن و نیکل از فاصله های دور به سختی قابل تشخیص است که به تعداد نتایج غیر قطعی اضافه میکند اما تکنیک های جدید این مشاهدات را دقیق تر خواهند کرد.

Translated By Aida Safari 
Space.com

/ 0 نظر / 108 بازدید