کشف یک سیستم سیاره ای جدید در همسایگی منظومه شمسی :

 

تاریخ خبر 28 آوریل 2015

 

گروهی از اخترشناسان با استفاده از تلسکوپهای زمینی در هاوایی –کالیفرنیا- اریزونا ..به تازگی یک سیستم ستاره سیاره ای جدید در مدار ستاره ای که در نزدیکی ما هست را کشف کردند که تنها 54 سال نوری با ما فاصله دارد .

سه سیاره در مدار این ستاره نزدیک کشف شده است که هر سه از مدار عطارد هم به ستاره میزبانشان نزدیک تر هستند و مدارشان تنها 5 و 15 و 24  روز تقریبا طول میکشد

ستاره شناسان دانشگاه هاوایی در مانوا و دانشگاه برکلی با استفاده از ابزار الات و سیاره یاب های خود  در رصد خانه لیک و کک هاوایی این کشف را بعمل اوردند .

این تیم ستاره شناسی با تلو تلو خوردن سیارات اطراف این ستاره متوجه این سیارات شدند نام این ستاره {HD7924}  است . رصد خانه کک با استفاده از روش دوپلر صدها سیاره اطراف ستاره های نزدیک را در سالهای اخیر کشف کرده بود .

امکانات جدید {APT} کمک به سزایی برای یافتن سیارات بیشتری میکند .

لازم به ذکر است تلسکوپ فضایی کپلر نیز هزاران  سیاره فازمینی را در طول پنج سال اخیر کشف کرده است . این سه سیاره کشف شده با سیاران منظومه شمسی ما تفاوتهای بسیاری دارد اولا هفت هشت برابر زمین میباشند و دوما بیش از اندازه با این اندازه بزرگی که دارند به دور ستاره میزبان خود میچرخند .

 

مترجم : آرش آریامنش – وبلاگ هوش فرازمینی

منبع :

Phys.org

 

/ 1 نظر / 47 بازدید
yasin

آلایا، اهل پلیدیان – قسمت اول سلام، من آلایا هستم و از سیستم ستاره ای پلیدیان می آیم. من عضو فدراسیون کیهانی هستم که هزاران نژاد خیرخواه در آن باهم کار میکنند. این یک داستان علمی تخیلی نیست. اگر شما باهوش باشید، پیش از انتقاد کردن در مورد این اطلاعات، تحقیق خواهید کرد. من سمینارهای بسیاری در مورد گسترش هشیاری برگذار کرده ام. در آلمان، سوئیس و اتریش. بسیاری از ما داوطلبانه برای از بین بردن انرژی منفی در زمین زندگی می کنیم. هریک از ما توانایی و وظایف خاص خود را داریم. کیهان به طور طبیعی پر است از موجودات زنده در بُعد های مختلف. اما این در سیاره ی شما به عنوان یک راز نگه داشته شده است. دولتهای تاریک شما، موضوعات مربوط به فرازمینیان و گسترش دادن هشیاری را مورد تمسخر قرار می دهند تا اینکه شما به این موضوع علاقه نشان ندهید و به آن بخندید. کسانی که در قدرت هستند هزاران سال است در مورد فرازمینیان و قوانین کیهانی به شما دروغ می گویند. آنها نمی خواهند که شما بدانید، زیرا از این می ترسند که در برابر شما قدرتشان را از دست بدهند. اگر باور نمی کنید، برای دانستن حقیقت تلاش کنید. مدارک موجود می باشند اما شما خودتان باید آنها