ارسال روبات فوق‌هوشمند به قمر اسرارآمیز زحل

دانشمندان ناسا در اقدامی جدید به وسیله یک ابر روبات، قصد دارند قمر مه‌آلود سیاره زحل را بررسی کنند. طبق آخرین اخبار ارسال شده، محققان مرکز پژوهش «ایمز» ناسا در حال طراحی یک ابر روبات تحت نام «روبات توپی» (Super Ball Bot) هستند تا با استفاده از این روبات فوق هوشمند به راز «تیتان» قمر زحل پی ببرند.

«ویتاس سان اسپیرال» و «آدریان آگوگینو» از کارشناسان ناسا در این باره خطاب به خبرنگاران گفتند: ابر روبات توپی ساختاری کروی دارد و بدون چرخ قادر است در سطح سیارات و اقمار فرود آید. کابل‌های کوچک و متصل به هم، امکان حرکت سریع را برای این روبات توپی شکل میسر کرده‌است.

ناسا، رباتهای دارای این ویژگی را به عنوان ساختارهای کششی متضاد فاقد اتصالات محکم خوانده که در عوض بطور منحصر به فردی قوی، سبک و قابل گسترش هستند. هیچ نوع گسیختگی در یک ربات دارای یکپارچگی کششی وجود نداشته و هیچ محور یا لولایی نیاز به تقویت ندارد؛ در عوض، نیروی یک ضربه در مناطق متعدد ربات پخش می‌شود. از این طراحی می‌توان برای ماموریتی احتمالی بر روی «تیتان»، قمر زحل استفاده کرد. از آنجایی که ربات به شکلهای کوچکتر تقسیم می‌شود، دانشمندان می‌توانند چند واحد را در یک فضاپیما قرار داده و سطح این قمر را بیشتر مورد بررسی قرار دهند.

/ 0 نظر / 19 بازدید